Jump to content

keds

Korisnik
  • Broj objava

    10
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. Dakle, za pravno valjano pisanje zapisnika nije od posebnog značaja u kojem licu se iskaz diktira. Hval, Pozdrav
  2. Radim seminarski rad iz KPP na temu ispitivanje osumljičenika temeljem članka 177 st. 5 ZKP-a. Treba mi podatak o tome u kojem se obliku piše diktat zapisnika o ispitivanja. Naime čl. 229 govori da se iskaz okrivljenika, dakle i osumljičenika unosi u zapisnik u oblikupripovjedanja. - u kojem licu 1 ili 3 ?, npr.po diktatu ispitivača: "...popeo sam se kroz ogradu i potom ušao u dvorište gdje sam uzeo ..." (1 licejed.) ili "... popeo se kroz ogradu i potom ušao u dvorište gdje je uzeo ..." (3 licejed.) Obzirom da se trebamo i kritički osvrnut na eventaualne procesne pogreške, u konkretnom slučaju na moguću nezakonitost dokaza - zapisnika, treba mi još i odgovor na pitanje:da li je pisanje zapisnika u prvom ili trećem licu od bilo kakvog značaja za njegovu pravnu valjanost? Pozdrav!
  3. Deontologija profesije i etički kodeks koji ste najvjerojatnije potpisali Vas obvezuje na to da štitite ugled službe, jer ako se ne varam u prethodnim ste se komentarima predstavili, navodeći svoju struku. Nebojte se, i ovdje i kod svojih lolega u PP/PU možete naći mnogo prijedloga i dobrih komentara, no sve nas vežu propisi o državnim službenicima, i zato bez obzira na eventualnu frustraciju na svoje šefove (zato jer mislite da treba nešto uraditi drugačije ili dobivate za Vas krive upute) treba riješiti unutar kuće gdje radite. a ovdje, možemo tražiti samo potporu za svoja nastojanja da drugačije uredimo ono, što i sami znamo da ne možemo...
  4. Novi Zakon o državnim službenicima predviđa 2 nove disciplinske mjere za lakše povrede službene dužnosti, usmenu opomenu i pismenu opomenu bez upisa u osobni očevidnik. Istim Zakonom je određeno da se za lake povrede službene dužnosti vodi postupak prema Zakonu o općem upravnom postupku. Postupak se za laku povredu pokreće podnošenje prijedloga nadređenog rukovoditelja, donošenjem zaključka o pokretanju ... . Što i kako ako rukovoditelj na uočenu nepravilnost (lakšu povredu) želi izreći samo usmenu opomenu ? Treba li provesti cjeli postupak, ili je dovoljno isto samo evidentirati u obliku nekakve zabilješke na spisu i slično? Zna li tko što o POSREDNIKU kojeg predviđa novi Zakon?
  5. Batmane, dobro je da se i ovdje konzultiraš, no povedi računa da malo zaštitiš i svoju struku, jer ako je sam nećeš štititi, tko će je onda?
  6. Ovih dana dobio sam poziv odvjetnika tužene strane da u pokrenutom radnom sporu sklopimo izvansudku nagodbu. Nisu mi još poznati detalji koje predlaže druga strana, no kako mi isto ne odgovara, pitao bi da li u istome ima kakvih zamki, odnosino da li mogu što izgubiti?? ako istu ne prihvatim. Hvala!
  7. Hvala na zaželjenoj sreći, uskoro krećem u "pravni boj", pa kad sve bude gotovo (za sve one koji imaju slične probleme i koji će ih imati) javiti ću kak je završilo, nek se i glas malog radnika čuje. DRŽTE MI FIGE!!!!
  8. Ok. zahtjev poslodavcu za poništenje njegove odluke proljeđen je i primljen 13. ovog mjeseca, dakle nakon isteka 28.4. mogu eventalno pokrenuti radni spor pred sudom zbog nezakontog otkaza, n o zanima me da li ima poznate sudske prakse o ovakvim ili sličnim slučajevima nakon promjene zakona o radu iz 2003. godine. Također sam obavijestio inspekciju rada, i sam nadzor je u tijeku.
  9. Treba vidjeti i kolektivni ugovor za Vašu javnu ustanovu, a članak 55 Zakona o radu, određuje da godišnji odmor koji nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je ste­čen, zbog bolesti ili rodiljnog dopusta, radnik ima pravo iskoristiti do 30. lipnja iduće godine, pod uvjetom da je radio najmanje šest mjeseci u godini koja prethodi godini u kojoj se vratio na rad. Svakako bi se trabali javiti svojem sindikalnom povjereniku.
  10. Ugovorom o radu na određeno vrijeme (3 mj), sa danom 16.09.2000. godine, iz razloga povećanja obima poslova, zasnovn je radni odnos, radi obavljanja svih poslova u kiosku «N». Navedeni radni odnos je u više navrata produživan, zaključno do 10.08.2002. godine, a kada je istekao zadnje produženi ugovor. Potom me ponovno dana 18.09.2002. godine poslodavac vraća na staro radno mjesto, ugovaranjem novog rada na određeno vrijeme, a koji je u više navrata produživan (uglavnom po tri mjeseca), zaključno do 31.03.2005. godine, a kada je isti prestao važiti tj. istekao je. Kako nastavljam sa radom na istim poslovima nakon isteka zadnjeg ugovora, sve do dana 08.04.2005. godine, nudi mi se da sklopim novi ugovor o radu na određeno vrijeme, na istim poslovima, retroaktivno od 01.04.2005. do 30.06.2005. godine, a koji odbijam potpisati te tražim da mi se prizna pravo na presumpciju zasnivanja rada na neodređeno vrijeme sukladno čl. 15. stavak 1., 2., 3. i 5. Zakona o radu (rada na istim poslovima preko tri godine, te nastavka rada nakon isteka vremena na koji je sklopljen prethodni ugovor o radu na određeno vrijeme). I poslodavac veli, fala moreš doma. Provjerom u Zavodu vidim da sam odjavljen s 31.03. ove godine. Što i kako dalje????
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija