Jump to content

produzni

Korisnik
  • Broj objava

    12
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. molim vas, dopustite mi još i ovo pitanje, odgovor će sigurno neko znati, priča između poslodavca i mene je zamišljena ovako nekako: ja ću otvoriti paušalni obrt u kojem neće biti zaposlenika, već ću preko žiro-računa istog isplaćivati novac, a kod navedenog poslodavca biti ću zaposlen na cca. 8 sati tjedno, dakle ukupno cca. 32 sata mjesečno - nepuno radno vrijeme - i to na cca. bruto 2 cifru od 750kn, odnosno neto 500kn mjesečno (dakle, tu su na neki način plaćeni moji HZZO/HZMO doprinosi), konkretno - je li to stvarno moguće ili nije? svakoga koga sam pitao, nije bio siguran, ali govori mi da moram kod poslodavca biti ipak zaposlen na puno radno vrijeme od 40h/tjedno?
  2. ponoviti ću pitanje, mada ovaj put da budem direktniji i konkretiziram: pitanje bi bilo - kome i za šta treba ugovor o najmu ako se radi o paušalnom obrtu? odnosno, kako sam i sam napisao par stranica unazad, imam problem sa adresom te ne znam gdje registrirati obrt, dakle - na prebivalištu mi stoji adresa na kojoj nisam u dobrim odnosima s ljudima, ima li to ikakvog smisla ili nema? odnosno, može li se to napraviti, bez da ikako "sudjeluju" u tome, odnosno da znaju? znači, treba li na pročelju zgrade biti ploča s nazivom obrta izvješena ili ne? isto tako i za poštanski sandučić (znam da mogu odabrati da mi sva pošta dolazi u poštu, a meni neće ni niko slati poštu) - mora li postojati zasebni poštanski sandučić koji će nositi ime mog obrta? te na kraju krajeva, a opet taj ugovor o najmu (a raditi će se o terenskom radu, ured mi apsolutno nije potreba ), tko me to traži i zbog čega ili bi se mogao registrirati i bez toga? toliko za sada, puno hvala.
  3. Kako već neko vrijeme razmišljam o vlastitom businessu, a vrijeme prolazi, i ta bi se ideja vrlo uskoro trebala realizirati :=) zanima me sljedeća stvar - gdje otvoriti, odnosno registrirati kao sjedište (adresu) paušalni obrt? Zašto to pitam - jer mi treba pomoć oko toga. Premda se u sve to ne razumijem ama baš nikako - razbijam si glavu; živim u gradu u kojem nemam prebivalište (kao podstanar), dok na adresi prebivališta za sada ne dolazi u obzir da registriram sjedište obrta. Što učiniti; molim za dobronamjerne i iskrene savjete? Koliko sam čuo, u Zagrebu se za par stotina kuna mjesečno može zakupiti "virtualni poslovni prostor/ured" - dakle adresa, sa pločom obrta na pročelju i poštanskim sandučićem. No, ja nisam u Zagrebu. Jedina opcija koja mi pada na pamet jeste ili razgovarati sa gazdom koji mi iznajmljuje u stan (a to je opet glupo i ne drži baš vodu) ili zaista uzeti u najam poslovni prostor - za što uopće trenutno nemam nijedne kune u džepu. Osjećam se kao da sam u slijepoj ulici što se tiče toga, koliko god veliku volju da imam, a pomaka nema. Hvala!
  4. hasko - zar nije odvjetnik taj koji treba malo bolje da čita/razumije ZOR i da "prezentira" potencijalno stranki? Ilitiga, što će mi odvjetnik, ako treba da doma ja sam sjedim i izučavam, čitam, tražim objašnjenja što-kako za svaki pojedini Zakon? Dakle, po meni, odvjetnik je sa tim "100%-tnim uvjerivanjem" kriv - neka on snosi troškove od 11 000 kn pa će ubuduće bolje čitati bilo koji Zakon. Zašto po svim trgovinama, lokalima, imamo pravo žalbe na pruženu uslugu a kada je riječ o odvjetničkoj onda je: "ah, izgubili smo, a bili smo 100% u pravu". Dakle, kako postoje loši automehaničari, doktori, zubari, tako i postoje loši odvjetnici.
  5. aha, odmah mi je jasno, radi se o identičnoj fori kao i za stručnjaka zaštite na radu pri MRMS, dok zirs.hr naplaćuje duplo skuplje "specijalista zaštite na radu" - samo tečaj (kao vrijedi kao opći), u svakom slučaju i mene uvijek zanimaju "teže" stjecanje, ali cijenjenijeg uvjerenja, koji ima veću vrijednost na tržištu
  6. i mene zanima više informacija o tom ispitu - gdje se taj ispit polaže? nije li to isto kao i ono što zirs.hr nudi za 5000kn? specijaist zaštite okoliša?
  7. evo, da malo podignem i ovu temu - mene isto zanima odgovor na zadnje pitanje?
  8. zar nije sam po sebi članak ugovora ništavan, tj. kako je i gore napisano, on vrijedi samo u slučaju da mi poslodavac isplaćuje naknadu? kakve probleme bi mogao raditi?
  9. ne postoji nikakav pisani trag koji govori o bilo kakvoj naknadi za vrijeme trajanja navedenog. isto tako, ne postoji čak niti nikakav "usmeni dogovor" - uredno sam se prijavio na hzzo i zatražio naknadu (a čak mi ugovor nikada nije usmeno ili na bilo koji drugi način objašnjen). vjerujem da sam na taj način sve razriješio sa bivšim poslodavcem.
  10. jako interesantno - puno hvala G-man, dakle, suma sumarum i ukratko - karijeru mogu graditi na koji god način želim bez ikakvih neželjnih posljedica u budućnosti? dali mogu na bilo koji način tražiti kakvu nadoknadu štete? koji je smisao onda stavljanje ovako nečega u ugovor? veliko hvala!
  11. U članku mog ugovora stoji: "U slučaju prestanka radnog odnosa, radnik se ne smije zaposliti kod drugog poslodavca koji je na tržišnom natjecanju s poslodavcem te isto tako na svoj račun ili račun treće osobe sklapati poslove kojima se natječe s poslodavcem u roku od 2 godine." To je to. Nigdje se ne spominju nikakve sankcije i "što bi bilo kad bi bilo/dalje". Došlo je do prestanka radnog odnosa (istekao ugovor na određeno). Prema ovom članku, nemam se pravo zaposliti (pošto je takav posao bio, i trenutno stanje na tržištu) u svojoj struci 2 godine - to baš ne razumijem? Otvaranje kakvog jdoo-a/obrta dolazi u ozbir?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija