Jump to content

ssssamanta730@gmail.com

Korisnik
  • Broj objava

    68
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  • Osvojio dana

    1

ssssamanta730@gmail.com je na 25. lipnja 2022 zadnji put osvojio dan.

Posjetitelji rado čitaju što ssssamanta730@gmail.com objavi!

Nedavni posjetitelji profila

Prikaz nedavnih posjetitelja je isključen i nije prikazan drugim korisnicima.

Postignuća

  1. Zanima me ima li netko saznanja koja su prava sluzbenika kojega se usmeno upucuje na rad u drugo mjesto rada? Dakle sluzbenik je zaposlenik uprave te ga se upucuje da, za potrrbe te uprave putuje u drugu upravu, u drugom mjestu radi obavljanja posla? Iz iskustva znam da ne nudi nikakva prava, cak upucivanje priopcavaju usmeno.
  2. Jedinice lokalne samouprave tako oduzimaju čestice puta u privatnom vlasništvu sukladno odredbama Zakona o cestama. Znači čestice puta koje su postojale 2011 .g. godina stupanja na snagu tog Zakona, postaju vlasništvo JLS, neovisno o upisanim vlasnicima. Tu nemate pravo na obeštećenje. U drugim slučajevima treba provest postupak izvlaštenja, gdje se pozvani na aktivno sudjelovanje i pravičnu naknadu.
  3. Pozdrav Imam pitanje u vezi upravnog postupka izvlastenja. Naime kao stranka postupka koja predlaze donosenje rjesenja o izvlastenju, na nekretnini koja je predvidjena za javnu infrastrukturu, baziram se na procjeni vjestaka koja je izradjena u prethodnom postupku osiguranja dokaza. Vlasnik nekretnine se ne slaze i prilaze novu procjenu koja sadrzi vecu cijenu. Kao pokretac postupka izvlastenja da li mogu prihvatit vecu procjenu iako ona nama neide u korist?
  4. Svakako bi izjava njih dvoje da zive najmanje 3 godine u izvanbracnoj zajednici, ovjerena kod j.b. bila dokaz, u slucaju potrebe. Mozete i sada na sudu pokrenut postupak oboje kako bi ishodili rjesenje o postoj.izvanbracne zajednice. Sto se kuce tice, ako zelite nju ostavit kceri, pametno je to ucinit temeljem ugovora o dozivotnom uzdrzavanju.
  5. Nitko se ne moze odricati za drugog. Ako imate kucu na koju polazete pravo vi i sestra, tada se ona mora odreci svog prava u korist vas. Tada je kuca vasa u cijelosti. Njezini nasljednici ne mogu nasljediti nesto cega se njihova majka odrekla.
  6. Ne prema sadasnjem Zakonu u kojemu ostavine vode biljeznici, rok za prigovor je 8 dana na rjesenje o nasljedjivanju. Ukoliko prigovor stigne tada biljeznik sve salje na sud. Tada su se ostavine vodile na sudu pa se pravomocno rjesenje moze pobijati u nekim slucajevima 10 godina od donosenja, 20 ne!
  7. Nisam sigurna da se za pokrernu imovinu ne vodi ostavina, dapace to je isto imovina. Vjerojatno pokojni nije imao vrijedne imovine pa se ostavina nije pokrenula. Ukoliko postoji registracija, sta ne mozete putem policije saznati vlasnika, pa potom u maticnom uredu pitati za smrtni list i podatke o obitelji- izvod iz matice rodjenih. Na taj nacin dodjete do nasljednika?
  8. Ne znam koji je vas cilj? Ukoliko vi zelite steci dio te imovine, uputite dopis onima koji su vam dostupni, u smislu kupnje suvl. Dijela.. ukoliko su voljni prodati onda kada postanete vecinski vlasnik mislim da mozete sudskim putem zatraziti otkup ostalih dijelovima te imenovanje priv.zastupnika za one nepoznatog boravista ili nedostupnih. Nazalost o tome postoje odredbe u Zakonu o vlasnistvu.... pa bi ipak trebali pomoc odvjetnika. Zaista je zamrseno.
  9. Nisam bas shvatila, dakle ne mozete se proknjizit zbog krivog imena bake? U tom slucaju pokrece se postupak radi utvrdjenja vlasnistva vas, temeljem tih isprava, svjedoci potvrdjuju odredjene cinjenice o kojima imaju saznanja, te time se nalaze upis prava vlasnistva na vas, ako sam vas dobro shvatila.
  10. Da ako prenosi bez naknade imate obrazac darovnih ugovora u narodnim novinama. Ovjera ce soc u grubo 100 kn, ali to ovisi koliko primjeraka trazite za sebe. Porez je 3 % na vrijednost nekretnine, placate vi. Porez na nekretnine ne placaju stjecatelji 1 nasljednog reda.
  11. Hvala vam na iscrpnim informacijama, u biti super ste to naveli, no ostavitelj ne zeli dok je ziv prenijeti stan na djecu, a njegova vanbracna partnerica dobiva nesto drugo, cime ce je obestetiti. Tako da npr. Ako ostavitelj umre, djeca bi se trebala knjiziti a gdja izaci iz stana- imenovana ima gdje otici. Nisam mogla otvoriti datoteku na mobu, pa budem preko kompa. Da li se ugovor solemnizira i odmah provodi u z.k.? Takodjer vezano za strane ugovora, dakle ugovor potpisuju vlasnik stana, sinovi i vanbracna partnerica u znak suglasnosti? Znaci njezina izjava nije dostatna kako nebi trazila nuzni dio?
  12. Tako je, ona je pristala da potpise izjavu da se odrice prava na stan. Jedino kako ugovorom utvtditi da ce imovina pripasti djeci po smrti, te do tada obvezati djecu na placanje rezija? Dakle on ne zeli ugovor o dozivotnom uzdrzavanju?
  13. Pozdrav, Mozda ima iskusnih odvjetnika ovdje da mi odgovori na neka pitanja. Imam situaciju gdje stariji covjek zeli svoj stan ostaviti dvojici sinova, svakom pola. Sa njim zivi vanbracna partnerica 30 godina. On hoce vrstu ugovora gdje bi stan presao na djecu po smrti, izjavu da se partnerica odrice prava na stan, te obvezu djece da placaju rezije. Dakle ne trazi dozivotno uzdrzavanje. Mislim da takav koncept ugovora ne postoji, odnosi bilo koji ugovir bi se predbiljezio na sudu, moze se pobijati, osim ako partnerica potpise izjavu da se odrica prava na stan? Ima li tko kakav prijedlog?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija