Jump to content

Borbena7

Moderator
  • Broj objava

    22749
  • registrirao se

  • Osvojio dana

    389

Sve što je Borbena7 objavio

  1. Može, pisano i obrazloženo, a pitanje je kako će zahtjev biti obrađen od strane nadređenog.
  2. Nitko ga neće odvesti besplatno. Ako se ne radi o velikoj vrijednosti, ostavite ga parkiranog na javnom parkiralištu. Pametniji savjet nemam.
  3. Nešto ovdje ne štima. Imate li rješenje o nasljeđivanju iza pok. oca, provjerite što u njemu piše, jer ovdje nema govora o pogrešci odvjetnika.
  4. Imate pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora, a njegovo računanje ovisi o broju dana punog godišnjeg odmora kojeg bi imali da niste dali otkaz.
  5. Imate li kakve posebne odredbe vezane za otkaz u svom ugovoru o radu? Ovo baš i nije najjasnije obrazloženo? Također, zašto se toga bojite? Ovo ponašanje je vezano za nepravilnosti na koje ukazujete ili za najavljeni otkaz?
  6. Godinu dana od dospijeća računa, osim ako je sa prijedlogom za ovrhu prekinut zastarni rok.
  7. Nitko Vas ne može spriječiti da se preselite, a ako ste svojim sredstvima kupili peć, onda nema razloga za strah od njenih svjedoka.
  8. Da, bi ćete dužni, jer ste stupili u postupak umjesto oca.
  9. Ako govorimo o alimentaciji za tog punoljetnog sina, onda to nije dug u odnosu na Vas već u odnosu na sina. Sin je vjerovnik, a ne Vi. Neće, je je ovršenik preminuo. FINA-a nema ovlasti za samovoljno ovršavanje nasljednika. Da, može se odreći svog nasljednog dijela. Vi ne bi mogli, a za sina je višestruko upitno.
  10. Pošaljete im pisano, preporučeno i s povratnicom dopis da im ostavljate određeni rok za preuzimanje vozila, a ako ga u tom roku ne preuzmu da ćete auto odvesti na određenu lokaciju koju već navedete i da više nemate odgovornost za iste. Evo link, pa probajte pribaviti više podataka https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1
  11. A ona će reći da ga je pozvala na razgovor zbog pretrpljenog vršnjačkog nasilja.
  12. Tako je. Može se obratiti starom poslodavcu, pa će vrlo brzo znati koji joj je smjer.
  13. Problem je što nemate mogućnosti za odgodu ovrhe na prijedlog ovšenika. Postoji prijedlog za odgodu prijenosa zaplijenjenih sredstava, ali Vama to ne mijenja na stvari, jer se cijelo to vrijeme (dok traje odgoda prijenosa) novčana sredstva plijene, ali se ne isplaćuju na račun ovrhovoditelja.
  14. Kad ste ga zaprimili i koji je predmet ovrhe - općenito na imovini ili? Hoćete reći da navedeni iznos potraživanja sada ne odgovara stvarnom stanju duga? Kolika je otprilike glavnica duga? Kakvog ste financijskog statusa - pokretnine i nekretnine?
  15. U pravilu nema, jer su pravne posljedice otkaza već nastupile. Treba vidjeti s poslodavcom, da li je moguće ignorirati otkaz i sporazum, te nastaviti rad, ako prekida u samom radu do sada nije bilo.
  16. Plaćate samo po ispostavljenom specificiranom računu, kao i kod svih drugih pruženih usluga.
  17. Tako je, ako on uspije dokazati svoje navode u parnici. Isplata Vi njemu ili on Vama ili pak prodaja vozila, pa podjela dobivenih sredstava na pola.
  18. Nasljednici nasljeđuju (sa ili bez tereta), a CZSS može biti u zk upisan u teretni list C za života štićenika, ako za to bude imao podobnu ispravu.
  19. Suvlasnici ste svi u istom omjeru 1/6?
  20. Ako se radi o primjenjivanju prava RH i ako postoji sudska odluka o njegovoj obvezi na ime uzdržavanja tj. alimentaciji, onda je ovo u zastari, ako do sada zastarni rok nije bio prekinut s pokušajima prisilne naplate tj. ovrhom. Slušala isključivo sebe, te bez prevelikih očekivanja pokušala stupiti u kontakt, ako već imam potrebu za tim. I ne bi bilo loše prije toga konzultirati se sa psihologom, tako da "ojačani" pristupite pokušaju uspostave kontakta, jer i on zbog straha može svakako reagirati. Sretno!
  21. Trebate zvati upravitelja zgrade da pravna služba odradi svoj dio posla pred sudom, a kako Vam je obrazloženo u prethodnom odgovoru korisnika LjuboZG.
  22. Dapače, svi sa dobrim namjerama smo pozvani komentirati. Ovi ovršni postupci pred JB se pokreću prije svega radi prekidanja zastarnog roka i ishođenja ovršne isprave. Za pokušaj prisilne naplate imaju rok od 10. godina računajući od pravomoćnosti rješenja o ovrsi, tako da ne mora nužno odmah i sada doći do blokade računa. Prijedlog za ovrhu je zapravo ovrha, jer se s njim pokreće ovršni postupka. Ali ovršni postupak pred JB ne znači da on po službenoj dužnosti predlaže izravnu naplatu na FINA-i tj. blokadu računa ovršenika, jer to radi sam ovrhovoditelj i to samo i kada on to poželi. Nema pravila. Ni za rok od podnošenja prijedloga do donošenja rješenje, kao ni za rok u kojem će rješenje postati pravomoćno, a bome ni za rok od pravomoćnosti do pokušaja prisilne naplate preko FINA-e. Sve ovisi od slučaj do slučaj, a zavisi o urednosti prijedloga, ažurnosti JB, ažurnosti suda, ako je prijedlog bio neuredan, prijavljenim adresama ovršenika itd. Može se raditi o mjesecima, ali nažalost i o godinama. Samo naprijed sa komentarima.
  23. To što se izda rješenje o ovrsi ne mora samo po sebi značiti da će doći do pokušaja prisilne naplate, a pogotovo ne odmah po pravomoćnosti tog rješenja. To je samo pokušaj naplate, daleko je to od smaka svijeta. Upravo tako. Da, te se ljudi zadužuju na neku drugu stranu da bi s ovim dugom opet bili na istom putu. Naravno, a nama Vaša iskustva i praksa.
  24. Kako ste stekli taj stan? Nije bila u pitanju bračna stečevina ili ipak je, bez obzira što ste bili upisani kao vlasnik za cijelo tj. 1/1?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija