Jump to content

uporna15

Korisnik
  • Broj objava

    21
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Postignuća

  1. Zakonski rok za rješavanje predmeta je 30 odnosno 60 dana ako je negativno, a ako vas odbiju žalite se jer mnogi ljudi imaju stvarna primanja koja se ne mogu prikazati
  2. Mogu samo nadodati da je javni bilježnik napisao samo jednu izjavu koju je ovjerio i atko je to riješio.
  3. Hvala, evo ovo me je zanimalo.Nema spora pa nije logično posnositi tužbu!!
  4. Ovdje se ne radi o sporu, već su se bračni drugovi dogovorili o isplati, samo je pitanje kako to najbolje riješiti da netko u budućnosti ne bi imao potraživanja
  5. Zanima me kako je najbolje i najsigurnije riješiti isplatu na ime bračne stečevine, samo izjavom kod javnog bilježnika ili izvansudskom nagodbom?! Ako netko ima primjer neka stavi na forum. Hvala
  6. Koliko mi je poznato zabraba izlaska slijedi jedino ako koristiš osobnu iskaznicu (koja je istekla, oštećena ili su se promijenili podaci)prilikom prelaska granice, a ako ju ne koristiš nećeš dobiti ni kaznu. A ako si podnio zahtjev za novu tada i koristiš putovnicu tada tek nema problema.
  7. Kada nastupa rehabilitacija za rješenje Prekršajnog suda, pravomoćno 20.05.2007. godine kojim je primjenjena uvjetna osuda u trajanju od jedne godine i zaštitna mjera u trajanju od jedne godine. Zaštitna mjera je izvršena.
  8. Neće biti problema, upravni poslovi su odvojeni od policije,a i praksa je takva da se ne naplaćuju kazne za taj prekršaj!!!
  9. Pokušajte sa promjenom prebivališta na Srbiju i na taj način biste mogli dobiti hrvatsku putovnicu sa adresom u Srbija pa vam nije ni potrebna nova osobna iskaznica. Jedino što je potrebno je da sastavite punomoć za odjavu prebivališta u Hrvatskoj pa uz punomoć trebate priložiti i staru osobnu iskaznicu koja je istekla.
  10. Što se tiče nasljeđivanja i prebivališta ovi pojmovi ne bi trebali imati nikakve veze sa osporavanjem nasljedstva već bi eventualno imalo veze sa budućim stjecanjem vlasništva i to dosjelošću-znači kada ne bi živjeli u toj kući nakon određenog broja godina bi se mogao pokrenuti postupak utvrđivanja vlasništva i taj način bi moglo doći do promjene vlasništva.Ako je pak brat već dobio nužni dio tada ne bi uspio u parnici ukoliko je postojala oporuka. U odnosu na odjavu prebivališta, to može učiniti samo stranka osobno ili uz punomoć. Ukoliko stranka ne živi na adresi prebivališta tada vlasnik može u nadležnoj policijskoj postaji uz prilaganje vlasničkog lista zatražiti brisanje osobe sa adrese vlasnika. Provodi se postupak te ukoliko se utvrdi da osoba ne stanuje na adresi donosi se rješenje o brisanju iz evidencije prebivališta.
  11. Uspjela sam doći do dokumenata tako da sam pisala zamolbu DOV-u, a dokumente su mi vratili u roku od tjedana dana
  12. Samo što ne živim u Zagrebu pa mi je to problem, od koga tražim od Državnoodvjetničkog vijeća ili ?
  13. Zanima me koji je možebitni razlog za neispunjavanje uvjeta za imenovanje zamjenika općinskog državmog odvjetnika ukoliko te pozovu na razgovor kod općinskog državnog odvjetnika pa tek u odluci vidiš da je općinski državni odvjetnik utvrdio da ne ispunjavaš uvjete. I zna li netko kako do ovjerenog prijepisa diplome i ostalih dokaza, od koga treba tražiti povrat?
  14. Ukoliko netko ima primjer tužbe za osporavanje očinstva molim da mi pošalje na mail mzulj@net.hr Hvala!
  15. Ukoliko je prekršaj počinjen u ožujku 2007. godine koji se zakon primjenjuje Prekršajni zakon ili Zakon o prekršajima ( mislim na odredbe koje se odnose na sam postupak, ne na zastaru)? Hvala!
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija