Jump to content

miroslav6

Korisnik
  • Broj objava

    496
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  • Osvojio dana

    10

Objave koje je miroslav6 objavio

  1. Prije 4 minuta, Mister-X je napisao:

    već sam spomenuo da nemam iskustva ,ali sam čitao na forumima od pojedinih forumaša.....ne,ne radi se o prevarama i slično...već jednostavno neki proizvod ima cijenu 20 e....ali "procijenom " da u tom paketu recimo ima sat i misli se da on vrijedi više...kako su pojedinci pisali,prihvaćaju se dokazi (računi) i odustaje se od naplate carine ili pdv-a,ali postoje određeni troškovi koje je kupac s tim postupkom dobio iako je naručio nešto što ne podliježe naplati carine ili pdv-a,niti lažirao......

    Sve jasno, slazemo se da nije primjereno naplacivati nesto za sto nije bilo potrebe, to bi im trebalo biti u opisu posla da provjeravaju nasumicno ili kada posumnjaju na prevaru.

    Mozda se nakon izbora nesto promjeni. :NePostojiSmajliSTolikoIronije:

  2. Prije 23 minuta, Mister-X je napisao:

    ali ,svašta kod nas (možda i u svijetu) prolazi pod normalno da običan građanin plaća

    U Svicarskoj je covjek htio poslati mobitel u inozemstvo, sto zbog baterije nije bilo moguce obicnom postom. Javio se online podrsci da vidi razlog zbog kojega je paket vracen. Na kraju je dobio doma pismo u kojemu se ispricavaju da nisu mogli dostaviti njegov paket (prema pravilima naravno, posiljatelj je kriv u potpunosti jer se nije informirao), sa pismom su dosle i postanske marke u visini iznosa postarine. Sve se moze kad se hoce, kod nas nitko nista nece. To je bilo sad prije par dana, na zalost ne mogu pronaci vise tu vijest.

    Prije 32 minuta, Mister-X je napisao:

    iako nisam to nikad doživio,često se ćuje da npr narućeni paketi iz kine budu "sumnjivi" sa su skuplji od 22 e i idu na carinjenje ili obračun pdv-a...i onda se ispostavi jer kupac ima račun da je paket ipak manje vrijedosnoti od 22 e...unatoč tome što je netko lošo procijenio ,oni uredno naplate trošak tog postupka ...to je apsurd...kao da dođete na granicu i carinik vam pregleda auto jer misli da vozite cigarete i kad ih ne nađe ,onda izda račun za njegov rad....

    Carinik ima pravo odrediti cijenu robe ako smatra da je preniska. Pogotovo ako dolazi iz Kine i slicnih zemalja. I tu naravno nije kriv carinik nego "obican gradanin" koji voli cesto prevariti drzavu. A carinik ne moze znati je li taj racun ispravan ili je prodavatelj u dogovoru s kupcem lazirao racun (a cesto i bez dogovora i uvijek pisu da je poklon, makar to vise nikome nista ne znaci). Nisu ni oni blesavi, prate oni cijene i na ebay-u i alibaba-i i znaju sto koliko kosta.

    Sad ne znam na sto ste tocno mislili s naplatom troska postupka, je li carinik odustao od svoje procjene ili nije vjerovao iznosu racuna i naplatio sve kako je planirao?

  3. prije 2 sati , svjetle je napisao:

    Gubim li pravo na otpremninu u slučaju otkaza (ako potpišem raskid sadašnjeg ugovora i novi ugovor)?

    Da. Neka poslodavac napise u ugovor da sva prava koja ste stekli u trenutnoj firmi zadrzavate prelaskom u drugu (otpremnina, jubilarna nagrada, dani godisnjeg i slicne povlastice koje ste stekli u ovih 17 g.)

    Poslodavac cesto i radi promjenu firme da bi se mogao lakse rijesiti radnika i stecenih povlastica ("samo potpisi, sve ostaje isto"), daleko od toga da mislim da to i Vas poslodavac zeli, ali treba paziti, jer on sigurno nece.

  4. prije 10 sati , zeo je napisao:

    Negdje sam citala da automatski ide na  poreznu a ako je ugovor bez ovjere biljeznika nosi se osobno na poreznu

    Samo kupoprodajni ugovor ide automatski.

    prije 10 sati , zeo je napisao:

    ..da me ne bi ganjali iz porezne :)

    Da Vas ne bi ganjali iz porezne je potrebno poreznu obvezu prijaviti osobno, to je Vasa obveza.

  5. prije 15 sati , masterdisaster je napisao:

    Da li vrijedi ovaj zakon i za suvlasništvo ? 

    Dvoje suvlasnika, jedan ne živi i ne održava nekretninu, a drugi živi i održava skoro 20 godina ?

    Postenje posjeda je osnovni uvjet za dosjelost:

    Citiraj

    Posjed je pošten ako posjednik kad ga je stekao nije znao niti je s obzirom na okolnosti imao dovoljno razloga posumnjati da mu ne pripada pravo na posjed, ali poštenje prestaje čim posjednik sazna da mu pravo na taj posjed ne pripada.

    Iako:

    Citiraj

    Posjed se smatra poštenim, osim ako se dokaže suprotno.

    ... dokazivanje nepostenosti ce biti vrlo lako, a onda je opet na Vama da dokazete kako ste zaboravili da ste suvlasnik. Teoretski nemoguce, u praksi jako tesko moguce.

    Morate znati da dosjelost ne sluzi nekome da se jednostavno pocne sluziti tudom nekretninom pa cekati 10, 20 ili 40 g. da stekne vlasnistvo, nego iz drugih razloga.

  6. Citiraj

     

    Ako je samostalni posjed zakonit, istinit i pošten, stječe se dosjelošću vlasništvo nad nekretninom protekom deset godina neprekidnoga samostalnog posjedovanja.
    Ako je samostalni posjed barem pošten, stječe je dosjelošću vlasništvo nad nekretninom protekom dvadeset godina neprekidnoga samostalnog posjedovanja.

    Samostalni posjednik stvari u vlasništvu Republike Hrvatske, županija i jedinica lokalne samouprave i jedinica lokalne samouprave i uprave i s njima izjednačenih pravnih osoba, kao i stvari u vlasništvu crkve ili drugih pravnih osoba koje ne traže za sebe dobitak nego služe za dobrotvorne ili druge općekorisne svrhe, steći će dosjelošću vlasništvo tih stvari tek pošto je njegov zakonit, istinit i pošten, ili barem pošten, samostalni posjed neprekidno trajao dvostruko vrijeme od onoga iz prethodna prva dva slučaja.

     

     

  7. Mislim da se tu radi samo o tome da morate izjaviti da u nekretnini nitko ne zivi, tj. nitko ne "proizvodi" smece na redovnoj bazi. Ali svakako pricekajte da jos netko da svoje misljenje. Ako imate tu izjavu kod sebe, mozete staviti ovdje da se vidi sto tocno pise u njoj.

    prije 5 sati , Orion1 je napisao:

    Bojimo se, da nam GRAD, s tom izjavom ne oduzme kucu

    To tesko, tj. nemoguce da ce netko moci uciniti s ovom izjavom.

    prije 5 sati , Orion1 je napisao:

    ili napravi neku prostornu prenamjenu, jer je kuca u samom centru.

    I ovo tesko da ce zbog te izjave raditi, ako zele, mogu i bez te izjave, a i ako netko i zivi u nekretnini, jos uvijek bi mogli.

  8. Prije 13 minuta, abusaef je napisao:

    sada te brisovnice treba upisati katastar jer mi i dalje stoje tereti na nekretninama.

    U zemljisne knjige -> gruntovnicu.

    Prije 13 minuta, abusaef je napisao:

    Ali ne znam kako sastaviti taj prijedlog, pa molim pomoć.

    Donesite brisovnice i zatrazite pomoc pri ispunjavanju zahtjeva koji ce Vam oni dati. Ovdje imate primjer, nista posebno ne trebate upisati, osobne podatke i podatke o nekretnini, isprava temeljem koje se trazi brisanje je upravo brisovnica koju vec imate.

  9. prije 20 sati , Pješak je napisao:

    Bio sam već na stranici BiH konzulata u Minhenu, ali nisam siguran imaju li mogućnost izrade putovnice po žurnom postupku (tj. nije nigdje napisano).

    Niste pitali da li postoji izrada po zurnom postupku u konzlatu, ali cisto sumnjam, tj. i da postoji, ne ce doci kroz dva-tri dana, jer je nemoguce sve poslati u BiH i dobiti natrag tako brzo, pogotovo sto konzularna posta uvijek putuje duze od obicne, cesto ju i sami radnici u konzulatu nose pa ovisi kada idu natrag.

  10. prije 21 sati , Juli 385 je napisao:

    Nije mi jasno , ako nije bila na mojoj kartici i nisam koristila olakšicu na nju do kraja godine, zašto moram platiti porez?

    Jer se olaksica i porez gledaju na godisnjoj razini. Ako u godini zaradi vise od tih 15-ak tisuca kuna, ne moze cijelu godinu biti nekome olaksica. Na stranu to da netko moze prezivjeti godinu dana s 15 tisuca kuna, da nije tako, onda bi ljudi bili na olaksici 11 mj. pa bi im u 1 mj. netko isplatio veliki iznos i onda opet natrag na olaksicu.

    Osobno smatram da bi se osim povecanja iznosa trebalo na malo bolji nacin utvrditi kako se olaksice racunaju, pogotovo za djecu koja zavrsavaju sa skolovanjem i skidaju se tokom godine s PK roditelja. Ali to bi vjerojatno otvorilo dodatne mogucnosti lovljenja u mutnom pa je bolje imati sto jednostavnija pravila.

  11. , zlatko vidmar je napisao:

    Pitanje: Da li mogu kupiti automobil u Europi, Njemacka , Svedska i sl i voziti ga u Hrvatskoj kad dodjem na odmor?

    Preporucam da auto iznajmite, za boravak u europi od mjesec dana, platit cete manje od 1000 € sa kaskom za srednju klasu. Buduci da ste ponudili vise opcija gdje kupiti auto, ocito imate vise opcija gdje ga iznajmiti pa vidite gdje Vam je najjeftinije. Puno vise od 1000 € godisnje za auto cete izgubiti na njegovoj vrijednosti kad bi ga kupovali. Ovako svake godine imate "novi" auto.

    Kupnjom auta (kad biste mogli) se postavlja pitanje sto cete s njim nakon povratka?

    - opet prodati, troskovi ce biti veci od najma
    - spremiti negdje u garazu, servis i registracija ce biti veci od najma, a auto koji stoji godinu dana ce imati dodatne probleme, npr. s lezajevima kotaca, tekucinama, itd.
    - kupnjom na neku drugu osobu mozete imati problem da bi ga ta osoba mogla prodati u slucaju da zapadne u probleme, ili bi se mogao ovrsiti, mozda zvuci smijesno, ali sigurno se i to dogodilo

  12. prije 3 sati , Pješak je napisao:

    Vezano za pitanje gore. Potrebno je napraviti BiH putovnicu (osoba se vraća u BiH) i nije moguće napraviti odjavu iz Njemačke bez putovnice.

    Jeli netko upoznat sa sličnom situacijom? Postoji li mogućnost izrade putovnice u BiH konzulatu u Njemačkoj i jeli to mnogo skuplje nego napraviti u BiH po žurnom postupku?

    lp

    http://gkbih-muenchen.de/2017/02/21/izdavanje-pasosa-bosne-i-hercegovine/

  13. Prije 8 minuta, question1 je napisao:

    Vezano za porez. Dvije sestre razmišljaju o "zamjeni"(jer nije 100% čista zamjena).
    Prva bi drugoj ustupila da se uknjiži kao vlasnik na dijelu već spomenute čestice, koji joj (prvoj) po dogovoru pripada, dok bi joj ova (druga) u zamjenu dala stan koji ima u svome vlasništvu.
    Zanima me kako bi se ode porez plaćao, tj. koji je najoptimalniji način da se ova "zamjena" aktualizira.

    Ovdje je misljenje porezne uprave (nazalost nisam nasao originalni tekst na stranicama porezne uprave) o razvrgnucu suvlasnistva isplatom u novcu. Smatram da je isplata u novcu u poreznom smislu jedaka isplatom u nekretnini pa mozete povuci paralelu sa svojim slucajem. To bi trebalo znaciti da ce se porez platiti samo za stan (placa sestra koja postaje vlasnica stana, barem sluzbeno), a ne i za dio cestice koja je dana u zamjenu, ali ostavljam mogucnost da nisam potpuno shvatio misljenje porezne uprave te se nadam da me netko od ostalih clanova foruma moze ispraviti. U svakom slucaju mozete u poreznoj upravi takoder zatraziti misljenje prije nego krenete u cijelu proceduru.

    Hodogram na kraju ostaje isti, samo se u sporazumnom razvrgnucu doda i taj stan kao isplata za jedan od udjela jedne od sestara.

    Prije 23 minuta, question1 je napisao:

    Ne znam da li ovo što doprinosi, napisati ću kako je druga sestra došla do stana:
    1) Stan je bio na njihovoj mami
    2) Nakon smrti mame - stan se dijelio na 4 dijela -> svakome po 1/4 -> 3 sestre + otac
    3) U međuvremenu su sklopnjeni darovni ugovori kojima se cijeli stan prebacuje na jednu sestru
    4) Sestra se uknjižila kao vlanik cijeloga stana, još prije smrti njihovog oca

    Nacin stjecanja vise nije bitan za ovu temu, ali da to nije napravljeno i da su sestre jos uvijek suvlasnice stana, onda bi sve ove podjele koje sad zelite napraviti bile izuzete od placanja poreza na promet nekretnina.

  14. Prije 40 minuta, question1 je napisao:

    Aha. Molio bih samo jos jedanput za potvrdu. Jasno mi je da djeca ne plaćaju porez na nasljedstvo od roditelja ali me buni ovo što su danas potpisale, da se čestica dijeli na svakoj po 1/3.
    Uzmimo na primjer što ste rekli, ako se jedna sestra odluči uknjižit na cijeli posjed - nakon današnje ostavinske - i svi se slože s time (nitko se ne pobuni), zar se to nebi vodilo kao da je svaka sestra darovala po svoju 1/3 ovoj koja će uzeti sve? Na darovanje među braćom, sestrama plaća se porez.

    Isprike, prebrzo sam citao i pogresno sam shvatio pitanje, mislio sam da su na ostavinskoj htjele podijeliti vlasnistvo u razlicitim omjerima, ali su se bojale placanja poreza. Mozete podijeliti tu cesticu na tri cestice kako su se sestre dogovorile (ako je moguce i dopusteno prostornim planom ili ostalim pravilima) na kojoj bi opet sve bile vlasnice 1/3 svake cestice. Nakon toga sporazumno razvrgnuti suvlasnistvo na te tri parcele kako bi svaka od sestara postala 1/1 vlasnica jedne od cestica te prema čl. 13 st. 8. Zakona o porezu na promet nekretnina bile bi oslobodene poreza na promet nekretnina.

    Preparcelacija je ionako preporucljiva jer je puno lakse baratati nekretninom ako je vlasnistvo 1/1.

    Prije 40 minuta, question1 je napisao:

    na njega su pristale radi savjeta kojeg su dobile.

    Steta, trebale su staviti u rjesenje barem priblizne omjere kako su htjele podijeliti, a to iz razloga da u buducnosti netko ne bi trazio "svoj dio". Ali ako ce se preparcelacija raditi, onda nisu dodale dodatne korake do krajnjeg cilja, jer bi se razvrgnuce ionako moralo napraviti, a zakonodavac dopusta da se vlasnistvo razvrgne u drugacijim omjerima nego prije razvrgnuca pa nema placanja poreza.

  15. prije 5 sati , question1 je napisao:

    1) Da li ce imati problema s porezom sestra koja prebaci na sebe udjel koji je veci od 1/3? - u smislu da li ce se to smatrati kao dar od sestre koja ce na sebe uknjizit manju povrsinu

    Ne, udio nasljedstva moze biti u bilo kakvom omjeru koji se dogovorite, a buduci da je od roditelja, tj. u uspravnoj liniji, porez necete platiti. I da npr. jedna sestra naslijedi sve, ne bi bilo problema s porezom.

    prije 5 sati , question1 je napisao:

    2) Da li je ovo problematicno za buducnost, u smislu da netko(sestra ili potomak) odluci uzeti sebi nazad dio za koji je "uskracen", opravdavajuci se da su se na ostavinskoj dogovorile da svakoj ide 1/3.

    Da, to je uvijek problematicno, zato je najbolje da ako ostavinska nije jos bila da se u rjesenje upise koji tocno dijelovi nasljedstva pripadaju kome. Je li to sve jedna cestica pa ste svi vlasnici po 1/3 ili je cestica vise pa je svaka od sestara vlasnica 1/1 pojedinih cestica?

  16. prije 2 sati , Mister-X je napisao:

    točno,a usput rečeno ne vidim ni jednog razloga da "poništenje" kazni bude stvar dobre volje,već treba biti obveza ,ako osoba dokaže da je napravila propust (tipfelersku grešku),koncesionar je dobio plaćenu kartu ,što znači da nije oštećen....greške budu u sudskim rješenjima ili policajac naplati kaznu i napravi neku grešku i ne može se ispraviti? itekako može...ili uplatite neki novac u banci ,nekome greškom itd..

    Neki namjerno upisu krivi broj, ako su parkirani u zoni s max trajanjem 1 h, da mogu biti parkirani 2 h, a onda poslije kazu da su krivo upisali.

  17. prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

    Imaju, a ovo je prvi korak. Idu na pokušaj obročne otplate, po kršenju iste na prisilnu naplatu ovrhom i ako ni to ne uspije, tada ustupe dug.

    Naravno da imaju, ali tema je sto banka nudi da se otplati razlika izmedu starog i novog dozvoljenog minusa. A to, da budem precizniji je uredeno cl. 12 st. 5. Zakona o potrosackom kreditiranju pa da OP zna odakle mi taj podatak o obrocnoj otplati (vec je proslo 7 g. od toga, vrijeme leti, mislio sam da je manje).

    prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

    Prema svemu navedenom u pitanju je ovrha na novčanim sredstvima koju provodi Fina i tako su sva novčana sredstva predmet ovrhe, te je ovaj iznos u najmanju ruku zaplijenjen od strane Fine, a sad da li je prenesen u korist ovrhovoditelja ovisi o vremenu kad je ovrha pokrenuta.

    Da, onda mu je teta na salteru trebala malo bolje objasniti da su ti novci vec iskoristeni za otplatu duga i dug je smanjen. Dobro, tu je moguca igra rijeci pa se nisu razumjeli. U krajnju ruku, cudno da se ti novci vide, ako su vec otisli.

    prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

    Ne bih se složila, jer im nitko ne brani da pokrenu ovrhu na plaći s obzirom da je ova ovrha očito na novčanim sredstvima.

    Ali prvo moraju ponuditi obrocnu otplatu, zato u ovrhu u ovom trenutku ne mogu ni krenuti.

    prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

    U ovom slučaju na odluku o minusu je isključivo utjecala ovrha koja je pokrenuta nad korisnikom.

    Ovrhu nije pokrenula banka nego EOS, a razlog promjene o minusu nije bitan, minus je mogao biti promjenjen i zbog smanjenja place ili zbog otkaza, tj. nedostatka prihoda, razlika izmedu starog i novog minusa se mora moci obrocno otplatiti.

    prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

    Novac ne leži u banci već je zaplijenjen od Fine.

    Cudno da je onda jos uvijek vidljiv. Mozda i nije vidljiv, nego OP misli da ih ima, a ustvari su vec otisli.

  18. prije 8 sati , Matrix je napisao:

    Ne, jer se radi o stjecanju pravnim poslom (ugovor), a ne nasljeđivanjem, međutim ukoliko  na konkretnom suvlasničkom dijelu postoji upisan teret u vidu založnog prava ili pak zabilježba ovrhe, dug se može naplatiti iz iste imovine, neovisno o činjenici da je izvršen prenos prava vlasništva na vas ili sestru. 

    + ako ce to znaciti da se vjerovnici nece moci naplatiti iz ostavine, mogli bi podici tuzbu da je darovanje napravljeno samo iz razloga izbjegavanja placanja dugova pa se darovni ugovor moze ponistiti.

  19. Prije 54 minuta, grindelwald1097 je napisao:

    Dosta sam googlao u vezi moje situacije, ali iskreno Vi sste mi prvi put rekli za tu opciju. Realno, očekivao sam sutra otići u banku samo da mi kažu da to odma platim ili ide nova ovrha, ali ako ovo postoji ne da mi je uljepsan dan, nego valjda mjesec :) .

    Ja sam dosta brzo nasao vijest o tome, doduse za ZABA-u, malo je starija vijest, ali sam nasao i neke novije informacije na drugim forumima, dalje nisam trazio. Mislim da im je jasno da ako imate ovrhu da cete tesko platiti odjednom, vjerojatno ne bi ni zvali na dogovor, ako je dogovor "plati odmah". A buduci da je ovrha "samo" na 1/4 place, bolje im je da im Vi uplacujete mimo te ovrhe, nego da cekaju da otplatite ovrhu koja se sad otplacuje.

    Neznam sad dal je to neka vlada ili narodna banka pokrenula, da se limiti dozvoljenih minusa ne daju vise "sakom i kapom" nego da budu proporcionalni trenutnim prihodima pa se moralo naci rjesenje kako otplatiti sve te silne minuse koji su bili odobreni.

    Prije 54 minuta, grindelwald1097 je napisao:

    I meni je bilo čudno, doduše to sam pokušao napraviti prije otvaranja zaštićenog računa, tako da je to možda igralo ulogu.

    Mozda ovrha ima kakvu ulogu, ali jos uvijek nema smisla, valjda bi svima trebao biti cilj da se dugovi rijese sto prije, a ne da Vam taj novac beskorisno lezi u banci. Provjerite svakako preko interneta ako mozete, ljudima na salteru u PBZ-u konstantno moram objasnjavati kako nesto napraviti, dosta su neinformirani o uslugama i proizvodima koje pruzaju.

    Prije 54 minuta, grindelwald1097 je napisao:

    I još jedno pitanje, isprike na dosađivanju. Malo sam letio po podforumu za ovrhe pa vidim da ima dosta ljudi koje još nakon otplaćenog duga zezaju agencije i sl. pa me zanima, kada sve zatvorim i sve račune podmirim, koju dokumentaciju i odakle bi bilo pametno izvaditi da je dokazano da je dug podmiren, čisto ako me krenu kroz par godina opet zezati za nekaj nepostojeće da im mogu priložiti sve dokaze da je dug podmiren?

    Tu Vam je @Borbena7 Tata-Mata, ali mislim da kad otplatite ovrhu u Ocevidniku FINA-e prema toj ovrsi bi stanje blokade trebalo biti 0. Jos ako bi zatrazili potvrdu toga i kad bi Vam oni to izdali (nisam siguran da to rade), onda biste bili sigurni.

  20. Prije 22 minuta, grindelwald1097 je napisao:

    Iskreno, gledao bih to riješiti što prije, ali kredit za ovršene sam prilično siguran da ne budem dobio, jer sam tek 3 mjeseca kod novog poslodavca.  Znači, ako sam dobro shvatio, mogao bih se dogovoriti sa bankom te taj minus riješiti obročnom otplatom?

    Nisam siguran da oni to zovu kreditom, makar teoretski gledano, i (ne)dozvoljeni minus je vrsta kredita, samo lijepo zvuci pa se ljudi nazalost navuku jer misle da ulazak u minus nije strasan, a dizanje kredita jest. Na kraju je istina ta da se minusa ljudi cesto nikad ne rijese, a i kamate na minus znaju biti vise od kamata na kredit, tako da je to dvostruka "navlakusa" banke. To bi se moglo nazvati obrocno smanjivanje dozvoljenog minusa po kamati za nedozvoljeni minus.

    Mislim da ni banke nemaju previse mogucnosti osim ponuditi obrocnu otplatu, jednokratno to nitko ne moze napraviti jer onda ne bi niti bili u minusu. Zvoni mi negdje da je to negdje tako i regulirano.

    Prije 26 minuta, grindelwald1097 je napisao:

    Hoće li biti moguće to raditi uz trenutnu ovrhu?

    Niste napisali koliko Vam uzima ovrha, na kraju i nebitno, ali ako Vi mozete to isfinancirati iz prihoda koji nisu ovrseni, zasto ne. Iskreno trenutno ne znam do kad traje deblokada zbog korone, ali mozda cete uspjeti otplatiti vecinu minusa pa onda nece niti biti toliko puno za otplatiti kad se ovrha opet vrati.

    Prije 31 minuta, grindelwald1097 je napisao:

    Što se tiče ove štednje, pokušao sam odmah ju povući i tako namiriti barem malo dugovanje, međutim, gospođa na šalteru u pbzu mi je rekla da je to nemoguće, tj. da mi je štednja blokirana i ne mogu s njom nikaj napraviti. Pa pošto je sada privremena deblokada, računao sam to staviti na minus što bi mi smanjilo dug prema pbzu na nekakvih 4400kn

    Malo mi je ovo cudno da kaze da je stednja blokirana. S jedne strane imate neki dug, a s druge imate imovinu koja bi mogla pokriti dug i to u istoj banci koju Vam ona neda. Dosta paradoksalno, ali buduci da niste dali vise informacija, morate provjeriti jos jednom. Imate li internet ili mobilno bankarstvo, mozete li tamo raskinuti tu stednju?

    Prije 35 minuta, grindelwald1097 je napisao:

    probati se dogovoriti s njima otplatiti taj dug putem opće uplatnice na 4 mjeseca. Ne znam dali će to funkcionirati?

    Napravite si kalkulaciju kako cete najlakse uspjeti to isplatiti. Imate deblokadu ovrhe pa mozete platiti vise, a onda kad ovrha dode cete placati manje. Nemojte se dogovoriti da cete otplatiti u manje obroka nego sto mozete, da ne bi zatvorili racun i ovrsili Vas kako se i prijete. Bolje platiti koju kunu kamate vise za jedan obrok vise, nego placati ovrhu sa svim dodatnim troskovima. A ranije od dogovorenog pretpostavljam da uvijek mozete otplatiti.

  21. prije 1 sat, grindelwald1097 je napisao:

    Mene sada zanima, kako se mogu dogovoriti sa bankom? Hoće li mi dopustiti nekakvu otplatu na rate putem opće uplatnice?

    Obicno se otplacuje u 12 mjesecnih rata. A ovisno o mogucnostima, mozete dogovoriti i neke druge opcije.

    prije 1 sat, grindelwald1097 je napisao:

    Ako se ne uspijem dogovoriti sa njima, i ako proces ode na prisilnu naplatu, znači li to da mogu otvoriti tekući račun u drugoj banci?

    Tekuci racun u drugoj (i trecoj i cetvrtoj itd.) banci mozete uvijek otvoriti.

    prije 1 sat, grindelwald1097 je napisao:

    Ili kako će onda ići proces naplaćivanja?

    Ovrsit ce Vas kao i EOS pa ce se naplatiti ovisno o Vasim prihodima.

    prije 1 sat, grindelwald1097 je napisao:

    EDIT: Također i da nadodam, imam oko 1.400kn u štednji, mogu li to iskoristiti pri namirivanju minusa?

    To ste po meni trebali napraviti skroz na pocetku da smanjite dug EOS-a, jer je kamata na stednju uvijek manja (u zadnje vrijeme nikakva) od kamate na dug. Naravno da mozete.

  22. prije 6 sati , Mor89 je napisao:

    Koji su to uvijeti koje treba ispunjavati za obavljanje djelatnosti građenja?

    Npr. gradevinska firma sa radnicima koji su obrazovani za poslove gradenja. Osim gradevinaca trebate i nadzornog inzenjera, itd. Nakon gradenja trebate i ovlastene ljude da provedu struju, vodu, plin, itd. Bez toga se ne mozete spojiti na te mreze, a na kraju necete dobiti ni uporabnu. Ako uopce uspijete doci do tog stadija prije nego netko ne prijavi ilegalnu gradnju pa Vam zabrane radove.

    Nema vise gradenja sa susjedima i prijateljima kao nekad.

  23. Znam da je Zagrebparking odobravao takve greskom poslane krive registracije i ponistavali su kazne za prvi put. Naravno ako nije postojala takva registracija pri provjeri. Ali to bi mogla biti samo dobra volja firme. Procitajte pise li nesto u opcim uvjetima poslovanja o tome.

    Prije 55 minuta, scharlabachter je napisao:

    Imam li pravo na povrat tih uplaćenih 10 kn?

    Tesko je ocekivati ovo, jer bi tako svi mogli traziti da im se vrate novci, ako radnik na terenu nije provjerio registraciju.

  24. Prije 11 minuta, Voncica je napisao:

    Ok a ako se svi vjerovnici ne podmire iz naplate odnosno prodaje na drazbi sta onda mogu i dalje ovrsavat da naplate dug dosadna sam znam al bolje da pitam unaprijed hvala jako ste ljubazni

    Nastavit ce ovrsavati, ali ne taj udio u kuci koji netko kupi, nego osobu koja je duzna. Nakon ovrhe nad nekretninom, na nekretnini se brisu svi tereti povezani s dugom prijasnjeg vlasnika.

  25. Prije 18 minuta, Marta01 je napisao:

    Nije stigao obavijestiti radnika 15 dana prije, jer se sve odigralo u kraćem periodu.

    To nema veze za zakonom. Da im je bar rekao pa ajde, izvanredna situacija, iako opet nije po zakonu, ljudi bi vjerojatno razumjeli. Ali ovaj nije ni to napravio.

    prije 3 sati , blazenka cukli je napisao:

    on je u mjesecu za koji država isplaćuje tu potporu radnicima pisao godišnji odmor a radnike

    Ovo samo po sebi nije sporno, da se napravilo kako se trebalo.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija