Jump to content

Goranac

Korisnik
  • Broj objava

    2
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Goranac objavio

  1. Molim za stručni savjet. Vrlo jednostavno pitanje:
    Može li HRVI (70% - V skupina) u invalidskoj mirovini zbog opće nesposobnosti za rad (odlazak u mirovinu iz gardijske postrojbe) raditi na ugovoru o djelu?

    ZOHBDR (čl. 37) nigdje nije jasno definirao ugovor o djelu (samo radni odnos - do 2,5 sata) a ZOMO (čl. 99) nije jasno definirao na koju vrstu umirovljenika se odnosi druga djelatnost/ugovor o djelu (samo "korisnici") kod koje se mirovina ne obustavlja, što bi podrazumijevalo da na svih, pa i na HRVI u općoj invalidskoj. Postoje li tu neka ograničenja, limiti, odredbe, kvake...i sl? Unatoć dobroj volji kopanja po zakonima i forumima, jednostavan i jasan odgovor nisam našao.

×
×
  • Napravi novi...