Jump to content

dioničar

Korisnik
  • Broj objava

    416
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Sve što je dioničar objavio

  1. Načelo možete jer javnost nije isključena, ali ipak malo vjerojatno baš zbog puno vjerovnika, za radnike obično dolazi njih nekoliko predstavnika. Možete slobodno doći u pisarnicu, ali u uredovno vrijeme.
  2. Zakon o radu: Sudska nadležnost za zabranu štrajka i isključenja s rada Članak 283. (1) Ako štrajk, odnosno isključenje s rada, obuhvaća područje samo jedne županije, o zabrani štrajka odnosno isključenja s rada, u prvom stupnju odlučuje nadležni županijski sud u vijeću sastavljenom od tri suca. (2) Ako štrajk, odnosno isključenje s rada, obuhvaća područje dviju ili više županija, o zabrani štrajka odnosno isključenja s rada u prvom stupnju odlučuje Županijski sud u Zagrebu u vijeću sastavljenom od tri suca. eto..to bi bilo to.
  3. Obveze prema komu ili čemu?, prema zakonu o trgovini, niti po propisima općenito nema obveza već poslodavac sam pravilnikom o radu, ugovorom o radu ili sistematizacijiom poslova uređuje prava, obveze i opseg poslova (za razliku od recimo državne službe gdje postoji jedinstveni propis).
  4. ...uz napomenu kako se radi o vježbeničkoj praksi, a ne o volontiranju jer je isto regulirano posebnim zakonom i odvojeno je od domene radnih odnosa.
  5. Poštovani,

    svi poslovni odnosi koje ste imali su raskinuti po zakonu, a s obzirom da imate imovine mislim da bi trebalo provesti postupak likvidacije, jer bi u suprotnom mogli osobno odgovarati za sve obveze koje nisu ispunjene prije brisanja.

  6. Poštovani, u registru GFI u FINI vidljivo je kako nisu objavljeni financijski izvještaji poduzeća za posljednje tri godine i tu je stvar čista, rok za žalbu je istekao, povrata u prijašnje stanje nema, a eventualna revizija je bespredmetna jer je rješenje utemeljeno na zakonu. Ako računovođa nekog poduzeća ne sastavi i ne preda GFI zna se što slijedi, stoga nije jasno kako niste znali za ovo?, štoviše propisana je i prekršajna odgovornost za ovakve propuste. Nadam se samo da firma koja Vam je ovo vodila ima osiguranje od odgovornosti.
  7. Poštovani, Ministarstvo financija je izdalo priopćenje u kojem navode ono što je površnim pregledom zakona očito: da se navedena naknada odnosi na dužnike u zakašnjenju koji su osobe javnog prava ili poduzetnici...
  8. Poštovani, po slovu zakona majstorski ispit potreban Vam je i u slučaju da radite u d.., osim ako ne zaposlite nekog drugog tko zadovoljava uvjete. Druga je stvar naravno što danas mnogi tako rade (bez majstorskog), pa dok ide ide.
  9. Poštovani, tako utvrđeno potraživanje možete samo pobijati tužbom i to tako da na ispitnom ročištu osporavate visinu priznatog potraživanja, a zatim pokrenuti postupak pred sudom, a koliko vidim iz upita ono još nije održano (ili možda je?). Inače, prekovremeni sati (koje treba i dokazati ulaze u 1. viši isplatni red, a ostalo ulazi u 2. viši isplatni red)
  10. Da, radi se o zastari, ali postoji mogućnost tužbe radi isplate (do 5 god ako se ček izdao radi kupovine). Ček se naplaćuje iz pokrića, o kojem jedino izdavatelj ima saznanja.
  11. Ne varate se, ali radi se o Ovršnom zakonu koji je bio na snazi do lipnja 2008.
  12. Vraća 80% ali uz potvrdu o položenom ispitu.
  13. Osim navedenog, postoji također mogućnost izlaska inspekcije Ministarstva obrazovanja, ali i Državnog inspektorata u dijelu prava iz čl. 35. Zakona o pravima hrvatskih branitelja.
  14. Osim plaća tu ulaze i otpremnine i naknada za neiskorišteni godišnji odmor, ostali iznosi su isto tako Vaše potraživanje, međutim nisu u prvom isplatnom redu. Ugovori na mjesec dana se potpisuju jer posla očito ima, ali ne mogu se potpisivati na naodređeno (dakle postoji mogućnost da se svaki mjesec radi novi ugovor) s obzirom da je situacija neizvjesna niti se sadašnji upravitelj može obvezati na nešto što ne može ispuniti. Plaće dospijele nakon proglašenja stečaja su po prioritetu iznad potraživanja nastalih prije stečaja.
  15. Poštovani, protiv odluke o izboru kandidata možete u roku od 15 dana od primitka uložiti tužbu Općinskom sudu radi poništenja. Odluka se može poništiti ako je prilikom izbora došlo do bitne povrede postupka ili ako izabrani kandidat ne ispunjava uvjete koji su traženi. Dakle nema puno manevarskog prostora. Koliko vidim 15 dana je proteklo, međutim tek naknadno ste dobili odluku gdje je navedena pravna pouka, pa bi se taj rok mogao računati od odgovora škole na žalbu (koja nije nikakav pravni lijek niti se tu radi o upravnom postupku).
  16. Da, imate pravo. Nakon ispitnog ročišta utvrdit će se sva potraživanja po osnovi i visini, odnosno prijavljene tražbine se priznaju ili se ne priznaju. Tražbine radnika sastavlja stečajni upravitelj (osim ako ih sami radnici ne prijave), ako radnici nisu zadovoljni iznosom koji je priznat imaju pravo osporavati odluku upravitelja. Putem agencije za osiguranje radničkih potraživanja u stečaju osiguran je određeni dio potraživanja radnika, dok naplata ostatka ovisi o unovčenju imovine ili o nastavku poslovanja ako poduzeće nastavi sa radom. Kada stečajni upravitelj prizna potraživanje radnika, isti agenciji (preko HZZ-a ili sami ovisno da li su nezaposleni ili su ostali raditi) šalju zahtjev za ostvarivanje prava tj. isplatu. Dakle ostaje Vam naoružati se strpljenjem.
  17. Može zavlačiti koliko želi. Opcije su kaznena prijava ili prijedlog za otvaranje stečaja.
  18. Poštovani, radi izračuna prosjeka računaju se zadnje 3 plaće, dakle ne i naknada plaće za neiskorišteni godišnji odmor.
  19. Poštovani, odvjetnik nije naplatio svoju tražbinu i radi toga je pokrenuta prisilna naplata koja se prioritetno izvršava. Sada ste Vi u istoj situaciji i ako se loša situacija nastavi preostaje Vam pokretanje ovrhe, uz napomenu kako za dugove ustanove (kao i za eventualnu otpremninu na koju imate pravo) odgovara osnivač. Osim poslodavca nitko nije odgovoran za neisplatu plaće.
  20. Odgovor ste dobili...ne, ali iz navedenoga mi se čini da je ovrha pravomoćna što otežava stvari, preporučam odvjetnika a ne pručavanje zakona.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija