Jump to content

Deki 1972

Korisnik
  • Broj objava

    30
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Sve što je Deki 1972 objavio

  1. Ne piše u zakonu ali piše na stranici mupa kako i šta se tumaci
  2. To za 8.1.1977.ispinjavaju uslov ako su im OBA Roditelja Hrvatski drzavljani u trenutku njihovog rođenja
  3. Informacija iz konzulata Bgd, članak 5.stavak 2 (stariji od 21god.) odnosi se samo na one rođene posle 8.10.1991. Dobili su instrukcije kako i šta raditi. Tako da mi je rečeno pre 20 minuta da nemam pravo.
  4. Izgleda.... Plašio sam se ja toga još pre mesec dva ali reko mozda gresim...
  5. Očekujem odgovor Sivka na ovo sutra... Toplo hladno i tako u krug... Biće kako bude šta je tu je...
  6. Samo bez nervoze i polako, sve je u redu, pišite slobodno, svaka informacija je bitna. Pozdrav
  7. A mozda sad malo i preterujem ali mozda bi naš Sivko mogao da pozove direktno i raspita se tacno sta će mu reći pa da podeli sa nama informacije, Naravno, ovo je molba, ako ne moze sami ćemo, ali bi nam sad direktna i konkretna informacija dobro došla... Pozdrav
  8. Ako neko već ovih dana ide da preda zahtev neka javi sta i kako stoje stvari i po kom osnovu trazi
  9. Mozda glupo pitanje, znaci put pod noge i pravac Hrvatska nema druge, direktno pa sta bude
  10. Jel možda zvao neko ambasadu da pita ima li šta novo i da li su dobili neke smernice?
  11. Ovde koliko ja pročitah, povrsno, govori samo o iseljenicima, nikakve godine se ne spominju..
  12. Prijatelju svi se nadamo najboljem i zelim sve najbolje svima nama, mnogo godina ja to pokušavam i nadam se, zato pitam, oprezan sam, jer ne zelim laznu nadu a ovo je poslednji voz tj. Vlak 😉bar meni...
  13. Pošto vidim da mene prozivaš, ovako, ja sam samo pitao jer ako u slučaju iseljenika nije bivsa republika inozemstvo onda sam se UPLAŠIO da će vaziti i za članak. 5.gde se isto inozemstvo pominje ako se kapiramo. Meni isto igra ulogu to što ti pričas ali videćemo.. Uostalom Sivko je napisao svoje a mene nije mrzelo da uđem i pogledam da on ili ona ima komentara i saveta u raznim oblastima tako da poznaje materiju i mislim da je pravnik po struci, nemam razloga da ne verujem, a bas ako hoćes da znas meni je po starom zakonu pravnik iz Hrvatske to slao i rekao a on je predsednik jednog upravnog s
  14. Ja lično nisam siguran i ne znam sta da kazem, mislim, samo nemojte misliti da sad ja nešto miniram i pravim se pametan, isto želim ko i svi vi... ali sam uvek nailazio na zid, tako da se plašim i sada.. Samo trazim prave odgovore ako neko ima stručan a nadam se da je to Sivko... A po meni je ovo diskutabilno...
  15. Sivko jeste vi u pravu, slazem se, ali ključne reči su "osobe rođene u inozemstvu". Za Hrvatsku su sve bivse republike inozemstvo posle 8.10.1991.a pre toga nisu bile inozemstvo već zajednička drzava sfrj. Tako da ja mislim da će ovo vaziti rok od 2.godine za starije od 21.godine tj.98.97.96.95.94.93.92.godište i 91.u11.i12.mjesecu.To ne piše u ovom linku čl. 5.ali se verovatno podrazumeva i tako tumaci. Ja bih voleo da gresim ali mislim da je ovo prava istina e sad sacekajmo pa ćemo videti mozda je i namerno ovako napisano da bi se tumacilo i ovako i onako svaki zakon ima svoje rupe, A najviš
  16. Uhhhh, ne znam sta više da mislim, glava me boli, ovako, onako, ovako, onako.... 😡
  17. Ja nisam pravnik ali mozda iz straha zbog toga što do sada nisam imao prava sve ovo i pitam, znaci vi ipak kazete da ćemo imati prava konacno.? Izvinite malo na pitanjima i podpitanjima ali morate da nas razumete, unapred zahvalan.
  18. To je nazalost ono sto sam ja napisao, znaci samo rođeni posle 08. 10. 1991. I verovatno mi stariji opet nećemo imati pravo... Ako neko želi i misli da trebamo dobiti to drzavljanstvo onda sam to ja, ali mislim da treba lepo pročitati zakon i raspitati se sa pravnicima a ne površno i davati ljudima lažnu nadu, nadam se najboljem ali ja informaciju imam da mi stariji od 1991. opet nećemo imati pravo nadam se iskreno da grešim...ali sve lepo piše... .
  19. To mi je emailom poslao jedan pravnik pre par meseci dok se još nije ni znalo koje će promene biti u zakonu, (pravnik iz Hrvatske)
  20. Da li mozete protumaciti i ovo jer sam i ovo ponasao u zakonu ili se i to promenilo u međuvremenu - "Odredbe o stjecanju državljanstva djeteta podrijetlom odnose se na djecu rođenu nakon 08.10.1991. I iseljenik (ne odnosi se na područje bivše Sfrj) - Član. 11. Po ovome stariji tj. Rođeni pre 91. godine nemaju pravo ili ja gresim u tumacenju ili je ipak došlo do promene. Unapred hvala
  21. Verovatno, uostalom eto malo više od mesec dana pa ćemo videti šta i kako.. Nadam se najboljem...
  22. Taj podatak ne znam ni ja uostalom zvaćemo pa ćemo pitati kad stupi na snagu
×
×
  • Napravi novi...