Jump to content

Celeste

Korisnik
  • Broj objava

    110
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

  1. pretpostavljam da ste provjerili, al eto ipak ću nabacit - jel ima firma kakve druge imovine, pokretnine (računala, vozila..?, ili možda kakve tražbine prema drugim firmama...? probati sa privremenom mjerom zaplijenit bar nešto od toga dok ne prebace na drugu firmu.. možda da probate tako nešto kad je već račun blokiran?da li se zna imaju li još kakvih računa? već je spomenuto kaneno djelo nepokretanja stečaja, isto može bit korisno.. u kojoj firmi su zaposleni ti ostali radnici koji primaju plaću? temeljem čega im se ista isplaćuje preko drugog poslodavca? ja bi ih svakako prijavila i ins
  2. možda bi se moglo privatnom tužbom - stjecanje bez osnove..?
  3. Celeste

    need help

    nisu mi baš jasni odnosi ko je tu s kime sklopio ugovor a ko predugovor ali načelno... ovisi da li je kapara ugovorena kao odustatnina, tj. da li je vaša namjera pri sklapanju ugovora bila da se davanjem duple kapare može odustati od ugovora. vidi članke 303-307 ZOO. inače, po meni nije opravdan razlog za odustanak od ugovora to što je cijena u međuvremenu porasla. da je cijena zemljišta pala, vi sigurno ne bi smatrali da je to dovoljan razlog drugoj strani da odustane od svojih ugovornih obveza. i jedna i druga strana po meni tu moraju snositi svoj dio rizika da će posao na kraju za njih bit
  4. mislim da može, u tom slučaju bi morali napraviti novi međuvlasnički ugovor (jer imate novog suvlasnika-investitora) i ponovno odrediti suvlasničke dijelove (novo etažiranje)... ako se svi slažu, a investitor dobije sve dozvole, ne vidim baš nešto sporno.... al možda netko zna nešto konkretnije?
  5. drugim riječima, da li član društva može odgovarati za obveze društva? može. vidjeti čl. 10. st. 3 i 4. ZTD-a...
  6. Celeste

    Ovrha

    može vam pomoći utoliko što ste valjda u njoj dobili taj iznos za koji vas je tužio t-com, pa platite im ga onda i gotovo....
  7. čl. 258. propisuje do kada ponuda obvezuje, možda bi se tu mogli izvući.. inače vrijedi gore navedeno...
  8. otkad je obavezno u privatnoj firmi imati istaknut grb RH? nešto mi je očito promaklo...
  9. ja nis nikom ništ platila da mi prepričava, to je bio neki džabalesku seminar... mislim, jasno je da nitko od tih što te seminare održavaju nije ovlašten za tumačenje zakona; al majku mu pa što onda uopće itko ide na seminare? mislim, čisto se čovjek zapita kad tako nešto čuje, a on ima drugačija saznanja, pa reko da provjerim jel ja možda ne vidim nešto što netko drugi vidi. dakle i moj zaključak je bio isti - nema konkretne zakonske osnove za upravni odbor u d.., iako bi po logici stvari to trebalo biti dozvoljeno (ne vidim neki bitan razlog da ne bude). pa ću ja lijepo reći svojim šefovim
  10. konačno netko ko kuži u čem je moj problem radilo se o seminaru u organizaciji Crome. Do mene je došla samo pps prezentacija, nisam bila tamo, nego mi je šef prenio informaciju. Navodno je bilo postavljeno isto ovo pitnje pa je kao rečeno da se upravni odbor sigurno može osnovati i u d.., ali nije rečeno temeljem kojeg članka. E sad, ja se pak nekako nejasno sjećam da je Barbić na jednom seminaru u Sheratonu na kojem jesam bila, rekao da NEMA upravnog odbora u d.. Logika mi govori u korist prvog rješenja u slučaju da je u d..-u obvezan nadzorni odbor (što kod mene jest); ali gledajući s
  11. hvala na odgovoru. upravo u tome i jest vic, uvedena je mogućnost osnivanja upravnog odbora za d.d., u to nema sumnje, međutim na nekim seminarima/prezentacijama govori se o tome i u d.., i uopće se ne ne postavlja ovo pitanje? ima kod d.. članak koji upućuje na primjenu odredbi koje vrijede za d.d., ali baš taj članak koji uređuje upravni odbor nije spomenut, pa ne znam je li se radi o grešci ili ...?
  12. ok, možda je malo bedasto pitanje, ali... na temelju kojeg točno članka ZTD-a se može u d..-u osnovati upravni odbor, umjesto uprave i nadzornog kojeg mora imati??? logika govori da bi se to svakako trebalo moći, ali gdje to točno piše? tnx!
  13. ma to je klasika kod novogradnji ako investitor i sam radi na kredit banke. banka se uknjiži na sve stanove sa hipotekom i onda briše jednu po jednu kako ljudi uplate za određeni stan. banka će izdat brisovno očitovanje i to je to...ne bi s time trebalo biti problema. tako je i u mom slučaju, isto kupujem novogradnju. mene više straši kvaliteta mojeg novog stana :-/ u nadi ostajem da će i to biti ok
  14. Celeste

    Suvlasnik

    a možda bi se ipak moglo, kao zajedničko vlasništvo bez određivanja veličine udjela...?
  15. dve riječi-inspekcija rada koliko su efikasni nažalost ne znam
×
×
  • Napravi novi...