Jump to content

ErikDegen

Korisnik
  • Broj objava

    15
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

O ErikDegen

  • Rang
    Novak

Nedavni posjetitelji profila

Prikaz nedavnih posjetitelja je isključen i nije prikazan drugim korisnicima.

  1. Uh, Spitfire, jesi se raspisao, ali hajde volim kad se diskusija odvija u kulturnom okruženju. Pitanje koje je ostalo otvoreno i nitko na njega nije odgovorio (ne što misli) citiranjem pravnog akta je do kada vrijedi Prometna dozvola? Ja sam probao logikom iz pravnih akata izvesti odgovor, za koji sam stavio pitanje na forum u diskusiju. Svi pokušavaju samo reći da nisam u pravu bez ikakvog dokaza. Mislim da ovdje nisi u pravu, već u tom slučaju tehnički vrijedi do kraja osmog (8) mjeseca, jer tada ističe 12 mjesec, što znači do 30.08.. Inače bi bilo 11 mjeseci.
  2. U Zakonu piše da Prometna ističe do kraja mjeseca. Pravilnikom je određena mjerna jedinica za tu rubriku mjesec i godina. Policija prema tome kažnjava vozače bez veze. Ako itko ima drugačije činjenice neka ih navede, a ne svoje mišljenje. Činjenice, citat iz nekog pravnog dokumenta. Do tada je sve što sam napisao važeće prema sadašnjim ZSPC i Pravilnikom.
  3. Postoji još jedna stvar, što je ta praksa uvedena s računalima, kako sam naveo, jer do prije 10-15 godina se u Prometnu upisivalo samo mjesec i godina kako i piše u Zakonu, no nitko nije primjetio da je to siva zona. Drugo, na tehničkom ti recimo, mogu upisati onda sat i minutu kad si bio, pa bi bilo po Zakonu, i morao bi drugi put doći opet u isto vrijeme dana. Ljudi ne zamjećuju te suptilne promjene dok ih ne zakače ili dok ne razmisle o tome. Slično kao i pitanje kada počinje novi milenij/stoljeće, 2000 ili 2001, 200 ili 201
  4. Nažalost gospodo niste u pravu. A zašto? Jer od šume ne vidite drvo i nikako da osporite ono što Vam pišem citirajući isti taj Zakon. Dakle, Prometna vrijedi do zadnjeg dana MJESECA u kojem ističe 12 mjeseci od prošlog tehničkog (ili 24 za nova vozila). Tu je dakle veza Prometna-Tehnički. Članak 256. (1) Nova motorna i priključna vozila što sudjeluju u prometu na cestama, vlasnici su dužni podvrgnuti redovitom tehničkom pregledu tijekom mjeseca u kojem istièe rok od 24 mjeseca od prvoga tehničkog pregleda i registracije vozila... (2) Vozila stara dvije ili više godina, vlasnici su dužni podvrgnuti redovitom tehničkom pregledu tijekom svakog 12. mjeseca od posljednjeg redovitog tehničkog pregleda. Nadalje, izgled i način upisivanja u dokument koji zovemo Prometna, opisan je Pravilnikom o teh. pregl. vozila u kojem su navedeni detalji, mjerne veličine , pozicije i ostalo. Tim Pravilnikom je navedeno u čl. 22. "(3) Rok važenja tehničkog pregleda označava se bušenjem broja mjeseca na lijevom ili desnom rubu naljepnice te godine u kojoj ističe rok važenja tehničkog pregleda na gornjem rubu naljepnice." Za one elemente za koje je mjerna jedinica "datum" tako su i opisane u Pravilniku, a za one koje je "mjesec" također je navedeno. Prema tome Pravilnik, kako je podčinjen Zakonu u dijelu gdje treba upisati "VRIJEDI DO" upisuje se MJESEC i GODINA, nikako datum. To bi svaki pravnik trebao znati, i zatražiti, ali nitko se time ne želi zamarati. Inače to je bila praksa prije ali je radi uvođenja softwarea netko to jednostavno ne razumjevši promijenio. E sada, ako želite dokazati svoj stav molim Vas citirajte Zakon u segmentu u kojem želite osporiti dio koji sam naveo, a ne koje su kazne i da trebate imati prometnu. To nije sporno i o tome se uopće ne razgovara.
  5. Zamolio sam te da nam svima kažeš gdje piše ono što tvrdiš. To što na plotu piše to ništa ne znači. Ovo je forum gdje je važan Zakon, pravosudje koje nam oblikuje živote, a ne rekla-kazala priče. Na početku sam napisao što piše u Zakonu i Pravilniku, ako sam pogriješio ispravi me, ali nemoj pisati neistine i bježati od svojih krivih navoda. Dakle ili citiraj Zakon/Pravilnik ili nemoj voše pisati.
  6. Sivko, oprosti, gdje piše "rok važenja prometne dozvole" i puni datum (dan,mjesec,godina).?
  7. Iako je stara tema proble je vidim i dalje isti. Riječ je o o tome kada ističe Prometna dozvola. Naime prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama prometna ističe zadnjim danom U MJESECU isteka 12 mjeseci od prošlog tehničkog pregleda, i imate naljepnicu na vozilu do kada vrijedi (mjesec i godina). Nadalje, Pravilnik o tehničkim pregledima vozila navodi izgled same Prometne i kako se ispunjava, te kao jedinicu mjere za izdavanje dozvole navodi DAN, pa se tu piše datum, a u dijelu važenja navodi samo da vrijedi DO vezujući se na čl. 22 istog pravilnika gdje piše "Znak kojim se označava rok važenja tehničkog pregleda..." i "Rok valjanosti tehničkog pregleda označava se bušenjem broja mjeseca...", kao i ranije navedeni čl 256 Zakona. Međutim, kako je Policija uvela automatsko pregledavanje registracija vozila u prometu u svojim vozilima i samovoljno kažnjavanje (suprotno zakonu) jer je netko uveo softwerski istek Prometne vezan za datum izdavanja prometne, imamo situaciju koja nije normalna. I to je to.
  8. U Osobni korisnički pretinac pristigla poruka naslova "Obavijest o neplaćenim kaznama" od pošiljatelja "MP" u kojem je samo ta napomena, iako nikad nisam zaprimio nikakvu kaznu običnom poštom. Kako reagirati?
  9. Vjerojatno, ali u prvom postu je navedeno da je sve plaćeno i na vrijeme samo je stari POZIV NA BROJ, a kako on NIJE obavezan Vodoospkrba se pravila ludim, pa nije knjižila uplatu. To zna raditi i HT, ali kad im se usprotiviš naprave korak unazad. Provjereno.
  10. Usputno, samo za informaciju, poziv na broj NIJE OBAVEZAN, i on služi samo za lakše knjiženje uplata sa potraživanjem. Naime, i prema Zakonu i prema HNB-u postoje obavezne rubrike koje se moraju ispuniti na uplatnici, a poziv na broj nije obavezna.
×
×
  • Napravi novi...