Jump to content

Bibika309

Korisnik
  • Broj objava

    20
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

O Bibika309

  • Status
    Novak

Nedavni posjetitelji profila

127 pregleda profila
  1. Pozdrav Imam pitanja vezano za plaćanje alimentacije za dijete koje je završilo o.š. nije upisano u redovni program nego u privatnu srednju školu. Školu plaća roditelj kod kojeg dijete živi. Da li drugi roditelj mora podmiriti iznos od polovice školarine i još k tome plaćati i alimentaciju? A ako je dijete vlasnik stana i ne živi više u tom stanu i stan se iznajmi, mora li se isto za to dijete plaćati alimentaciju pošto dijete ima svoje prihode oko 3000 kn mj. od iznajmljivanja. Hvala Lp
  2. Pozdrav Dobila sam poziv od Općinskog državnog odvjetništva radi davanja obavijesti vezanu uz izjavu temeljem čl.206.g. Molila bih da mi objasnite o čemu bi se to radilo i da li mi je potreban odvjetnik? Lp
  3. Razmišljala sam o tome, gdje naći kupca za nekretninu koja ima upisan teret? A da li bivši može potraživati polovicu iznosa koji se dobije prodajom? Pozdrav
  4. Provjerila sam u zk, uknjižba založnog prava i troškovi ovršnog postupka od prije 10god.do namirenja ovrhovoditelja, te zabilježba o ovršnosti radi čijeg je osig.uknjižba dopuštena na navedenim nekretninama iz 2013.god.
  5. Banka me nikada nije ovršila. Nije mi oduzeta jer je dijete po završetku brakorazvodne parnice kod mene na odgoju i životu. Bivši suprug je kod suda pokrenuo tužbu radi te odluke jer dijete više ne želi živjeti samnom(izmanipulirano-ima 14 god). Lp
  6. Iznos hipoteke od 50 000 eura isplaćen prodavatelju (bivša svekrva i njezina sestra) uplaćeno je u početku nekoliko rata a poslije sam prestala plaćati jer sam ostala bez posla. Rok otplate je na 30 god. Prije par god.banka je htjela da jednokratno uplatim 200 000 kuna a ostalo će oprostiti. Gotovinu u tom iznosu nisam imala tada a niti sada nemam. Ne znam da li je ikada pokrenuta ovrha, papire o krediti nemam,prošlo je već 15 god od kupnje. Pošto mi je to prva nekretnina i jedina, ne znam kako se toga najbezbolnije riješiti. Mogu li ju darovati djetetu(malodobno),kome ostaje te
  7. Postupak o podjeli bračne stečevine nije pokrenut. Znači.... ja bi zapravo trebala isplatiti bivšem njegovu polovicu da bi imala "čistu" nekretninu upisanu sa teretom? Što mi predlažete da je najbolje za mene da se riješim nekretnine koja mi je samo teret?
  8. A kakva potraživanja bi mogao bivši suprug tražiti?
  9. Teret na temelju založnog prava od banke za stambeni kredit. A ako se bivši suprug ne slaže?
  10. Molim pomoć Imam nekretninu u kojoj sam vlasnik 1/1 ali postoji teret u iznosu od 50.000 eura. To mi je prva nekretnina i stečena je za vrijeme braka. Kako da se riješim te nekretnine jer tamo više ne živim a niti nije prikladna za život, a u međuvremenu sam se i razvela? Ako i uspijem naći kupca kako to najbolje riješiti? Pošto je nekretnina bračna stečevina kako onda? Hvala unaprijed na odgovorima Lp
  11. Poštovanje, Zanima me da li majka može darovati malodobne kćeri koje su na skrbi i odgoju i žive sa ocem, bez da bivši suprug sazna ili trebam obavijestiti CZSS? Hvala
×
×
  • Napravi novi...