Jump to content

Koeficijenti u javnim ustanovama (bolnica)


Kontessa

Preporučene objave

Zaposlena sam u gradskoj bolnici (pretpostavljam da je to javna ustanova), kao Voditelj fakture 6.mjesec.

Uvjet u natječaju je bio VSS i iskustvo .

Nakon potpisivanju ugovora , vidjela sam da je radno mjesto u sistematizaciji predviđeno za VŠS i koeficijent 1,048.

Naravno ,radi potrebe za sigurnim radnim mjestom nisam se htjela uplitati u rasprave , niti postavljati pitanja , već sam potpisala Ugovor.

Sada mi to ne da mira, budući da su vrlo nepravedno podijeljeni koeficijenti djelatnicima  ,koliko vidim.

Gledala sam Uredbu o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u javnim službama. Po toj uredbi moje radno mjesto spada u radno mjesto I vrste sa koeficijentom 1,406 radi moje stručne spreme.

No prema sistematizaciji , za moje radno mjesto su predvidjeli jedino mogućnost VŠS i  koeficijent 1.048 . Na žalost, prema sistematizaciji nema uopće uvjeta da voditelj fakture ima VSS. Zašto su ga onda tražili ,uopće?!

Moje pitanje je, da li  stručna sprema ipak utječe na formiranje koeficijenta tj. plaće, ili to nije Uvjet.

Naime, prema Zakonu o plaćama u javnim službama čl.6.st.2 piše da se plaće određuju ovisno o stručnoj spremi.

Molim Vas pomoć jer sam izgubljena u moru propisa i osjećam se izmanipulirano od strane pravne službe, koja nije bila iskrena  prilikom samog raspisivanja natječaja, niti od njih mogu dobiti iskren odgovor.

S poštovanjem,

 

uređeno: od Kontessa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija