Jump to content

Posudba novaca djevojci


DM17

Preporučene objave

Poštovani,

Ne znam kome da se obratim niti znam koja je procedura pa se nadam da mi možete pomoći. Naime, situacija je sljedeća: imam djevojku godinu i pol, te u međuvremenu budući da njezini nisu htjeli joj kupiti auto te je bilo između nje i njenih roditelja još nekih nesuglasica te je ona otišla na stan pa sam joj ja kupio auto, plaćam joj stanarinu i režije itd. te su se ti troškovi popeli na 50000kn što i nije tako mali novac, a volio bi se osigurati da u slučaju prekida ili neslaganja imam pravo na povrat novca. Ona mi govori kako će mi novce vratiti, no to je samo rekla-kazala pa bi se volio osigurati pa ako može pomoć...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s Ruby, zajam je rješenje, jedino što će to biti jako nespretno, ako ćete skoro svaki mjesec sklapati nove ugovore o zajmu, još ste k tome u vezi, pa neka veza završi brakom ili izvanbračnom zajednicom, bude bilo "veselja".

Mogli bi se ti zajmovi i drugačije tumačiti, ako shvaćate što želim reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, može li objašnjenje kako mislite da bi moglo biti "veselja"? Koje su moguće posljedice/komplikacije?

Samo da se vratim na početak poruke...ne bi svaki mjesec sklopili nove ugovore već bi samo htio se osigurati oko tih 50000kn ako me razumijete.

Ispričavam se ako sam Vas možda krivo skužio ili sam možda dosadan s pitanjima, no zbilja mi je sve ovo novo pa iskreno rečeno nemam nikakvog ni predznanja, a kamoli znanja o ovakvim slučajevima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam na hipotetsko "veselje" ako biste ispunili uvjete za postojanje izvanbračne zajednice, pa bi onda sva imovina stečena radom za vrijeme trajanja takve IB zajednice potpadala pod termin (izvan)bračne stečevine. No, ponavljam da je sve to hipotetski, jer koliko vas shvaćam - niste u IB zajednici, samo hodate da se tako izrazim.

Ako je problematičan "samo" taj iznos od 50.000,00 kn, onda rješenje definitivno vidim u ugovoru o zajmu na tu cifru ili kako Ruby kaže - Izjavi o pozajmici. Ako se djevojka slaže, onda problema neće biti.

Niste dosadni s pitanjima, bez brige, zato smo i tu, jedino je malo neuobičajena tematika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Isprike što tek sada odgovaram, prošlo je malo više od 2 mjeseca, no njeni roditelji nam stvaraju još više problema tako da se ništa nije promijenilo samo je još veći pritisak. Uglavnom, stvar je sljedeća, znam da je malo neuobičajeno kao što ste i rekli, slažem se. Znam da sam već pisao, no da još jednom neke stvari ukratko spomenem i navedem sve u cilju kako bi donijeli najbolje rješenje što napraviti. Dakle, hajdemo to tako nazvati da samo "hodamo", iako je među nama dosta ozbiljno, no roditelji dosta problema stvaraju. Zajedno ćemo biti još malo dvije godine, nemamo djecu, nismo u braku, oboje smo punoljetni, naravno. Njezini roditelji su "poseban" slučaj, nažalost nisam baš na dobru familiju potrefio, a budući da oni sve više vrše pritisak na nju, nebi htio u slučaju da "poklekne" da ostanem bez svega budući da sam JA financirao 46 dana na moru, kupio joj auto, od 11. mjeseca prošle godine pa sve do sada financiram joj i stanarinu i režije (u 11.mjesecu se odselila od roditelja radi njihovog ponašanja), hranu i sve ostale životne troškove. Puno se toga nakupilo u ovih skoro dvije godine i jednostavno ne želim da mi svi ti novci propadnu. Znam da mi to nije trebalo i možda je i prekasno, ali želio bi spasiti sve to ako je moguće. Djevojka se slaže i spremna je potpisati što god treba da mi je dužna u slučaju prekida, no zanima me što mi je čini kako bi se najbolje osigurao i što je sve ključno da u slučaju prekida ne izgubim sve što sam dao jer nažalost mene njezini gledaju samo kao bankomat, a oni nisu spremni ni kavu platiti, naprotiv još stvaraju probleme, a dok financiram im kći onda im odgovara ugl. poseban slučaj pa bi volio se zaštititi, a djevojka pristaje potpisati da mi duguje, no problem je što nisam najbolje upoznat sa zakonima i ne znam što mi je najbolje kako bi se osigurao i u slučaju nedaj Bože nekakvog spora da se osiguram. Ove sve činjenice i informacije navodim jer pretpostavljam da bi mogle biti itekako bitne, no ako sam kojim slučajem naveo nešto nebitno ja se zbilja ispričavam.

 

Puno hvala na razumijevanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što smo već spomenuli - najbolje rješenje je ugovor o zajmu u pisanom obliku na cifru, koju sporazumno odredite. Hoće li zajam biti naplatni (sa kamatama) ili beskamatni, sami odlučite.

Imate, ako se ne varam, u NN (Narodnim novinama) tipski primjerak ugovora o zajmu za kupiti, pa vam to može poslužiti svrsi.

Hoćete li se uspjeti naplatiti u slučaju najcrnjeg scenarija - pitanje je odnosno ovisi o tome hoće li djevojka imati štogod od imovine iz koje bi se uspjeli naplatiti. No, to je vaš rizik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, G-man je napisao:

Kao što smo već spomenuli - najbolje rješenje je ugovor o zajmu u pisanom obliku na cifru, koju sporazumno odredite. Hoće li zajam biti naplatni (sa kamatama) ili beskamatni, sami odlučite.

Imate, ako se ne varam, u NN (Narodnim novinama) tipski primjerak ugovora o zajmu za kupiti, pa vam to može poslužiti svrsi.

Hoćete li se uspjeti naplatiti u slučaju najcrnjeg scenarija - pitanje je odnosno ovisi o tome hoće li djevojka imati štogod od imovine iz koje bi se uspjeli naplatiti. No, to je vaš rizik.

Može jedno hipotetsko pitanje u vezi ovog slučaja. Ukoliko djevojka potpiše dečku zadužnicu i ovjere je kod javnog bilježnika da li onda ima potrebe za sklapanjem ugovora ili je možda pametnije ugovor o zajmu+zadužnica?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, DM17 je napisao:

A sada više nije moguće napraviti neku izjavu ili sastaviti neki ugovor u kojem ona izjavljuje da će vratiti iznos i to ovjeriti kod javnog bilježnika?

može jedno pitanje...

da li se ona slaže sa vraćanjem novca od tebe u slučaju prekida sa njene strane ili ona jednostavno posuđuje novac od tebe i misli ga vratiti hodali ili ne hodali....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Mister-X je napisao:

može jedno pitanje...

da li se ona slaže sa vraćanjem novca od tebe u slučaju prekida sa njene strane ili ona jednostavno posuđuje novac od tebe i misli ga vratiti hodali ili ne hodali....

Poštovani,

Ona se slaže sa vraćanjem novca u slučaju prekida sa njene strane

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , DM17 je napisao:

Ona se slaže sa vraćanjem novca u slučaju prekida sa njene strane

pravno gledajući stvar je jasna ako ti potpiše (bezuvjetno) ugovore da je od tebe posudila novac ,tad imaš pravo na vraćanje tog novca svim sredstvima......to je za tebe savjet,kad bi me ona pitala rekao bih joj da to ne potpiše na taj način jer

-ako potpiše bez napomene (u slučaju prekida sa njene strane ) ti imaš mogućnost ,unatoć vašem sadašnjem dogovoru i dobrom odnosu naplatiti taj novac i kad bi ti sa njom bezrazložno prekinuo odnos...

ako ona želi potpisati da ti je dužna bez ikakvih napomena tako i napravi jer je to sigurnije,a ti ako budeš kriv za vezu,onda joj ljudski oprosti dug kao što si i dogvorio........

u svakom pogledu bolje ti je ikakav ugovor nego nikakav (ako ona bude inzistirala za tom napomenom) iako se tad može podosta zakomplicirati stvari tipa tko je kriv ili tko je koga napustio itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija