Jump to content

Donošenje Riješenja o dosudi


Bubamaraa

Preporučene objave

Pozz,

Ukratko, dražba je održana, nekretnina je prodana za sto postoji Zapisnik u kojem stoji da ce se Rijesenje donjeti na zakonom propisan način (Ja nigdje nisam nasla koji to rok mora biti). Od dražbe je proslo 15 dana a Rijesenja na Oglasnoj ploči još nema. Zapisnik ne spominje do kad se polaže kupovina ali u Zaključku stoji da je rok za uplatu kupovnine 30 dana od dana dražbe. U OZ stoji da ukoliko se u tom roku napisanom  u Zakljucku  ne  uplati da ce sud donjeti Rijesenje o nevažećom kupovini (tako nekako).....

Znači nigdje ne stoji da se kupovnina mora položiti po donošenju Rijesenja o dosudi,a jasno Zakon kaze da se uplati u roku napisanom u Zakljucku.

Na drazbi je rečeno da će se ta 2-3 dana Rijesenje obaviti alu evo,nije.

Ovršna pisarnica samo kaze:"Čekajte,napisat ce ga"

Što ako rok od 30 dana dode a Rješenje se još ne objavi?

Može li se uplatiti ostatak i uz Podnesak uz kopiju uplatnice donjeti  u Pisarnicu iako Riješenja nema? Na drazbi je kupcu receno da je on kupac,da Zapisnik odmah ide i na ZK.

Koji je razuman  razlog da Riješenja bas za taj predmet nema dok se druga Riješenja pojave na Oglasnoj ploči 3 radna dana nakon dražbe!??

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, Bubamaraa je napisao:

Što ako rok od 30 dana dode a Rješenje se još ne objavi?

Možete podneskom ukazati na čl. 80 a Ovršnog zakona, a koji kaže da će daljnje ovršne radnje u provedbi ovrhe na nekretnini sud i Agencija poduzeti u roku od 30 dana od dana kada je ovrha određena, odnosno od kada je poduzeta posljednja ovršna radnja provedbe ovrhe koja joj je prethodila. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Možete podneskom ukazati na čl. 80 a Ovršnog zakona, a koji kaže da će daljnje ovršne radnje u provedbi ovrhe na nekretnini sud i Agencija poduzeti u roku od 30 dana od dana kada je ovrha određena, odnosno od kada je poduzeta posljednja ovršna radnja provedbe ovrhe koja joj je prethodila. 

Joj...nista ovo bas nisam razumjela. Ništa. :)

Uglavnom ne radi se npr.o nečemu da mi otkažu kupnju??

 Dan nakon dražbe je Ovrhovoditelj podnio Podnesak, to sam vidjela u e-predmetu, a isto tako u e-predmetu stoji da je na dan kad je dražba održana pise:

Ročište  za dražbu  odgođeno  (A ustvari nije  odgođeno,održano je, postoji Zapisnik )

Pa onda ima sljedeći red, sa istim datumom

Ročište.   Održano 

Za ovo mi je Pisarnica rekla da je vjerojatno neka greska, A za Podnesak Ovrhovoditelja su mi rekli da mene nije briga što se Banka i Sud dopisuju 

Dobro,uglavnom, ja da uplatim u roku navedenom u Zaključku i da im to uz kopiju uplatnice i Podnesak gdje se pozivam na članak 80 OZ za donošenje Riješenja??

Hvala na brzom odgovoru. 

 

 

Zaboravia sam reci da ni U ZK nema nikakva zabiljezba o kupnji stana iako mi je savjetnica rekla da Zapisnik ide U ZK!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija