Jump to content

Pauk-Paromlin


wrritteer

Preporučene objave

Odnio ga pauk danas...

Parkiralište bilo puno.

Platio kartu.

Pod vjetrobranskim staklom znak pristupačnosti.

Vozilo parkirano na crvenom kvadratiću.

http://prntscr.com/murs2c

Ima li to smisla uopće?

Po nalogu prometnog redara.

Vozilo nije parkirano na način da ugrožava sigurnost prometa niti ometa normalan tok prometa.

Čak bih i platio kaznu zbog npr.  "na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika, ako smanjuje preglednost prometa,"

ali ne vidim na koji način smanjuem preglednost prometa..ali da se vozilo sa ove lokacije premjesti paukom uz plaćenu parking kartu za to parkiralište,

zaista nema smisla.

Vozilo podignu,platio nisam ništa, preuzeo sam one njihove papire koje od ljutnje još nisam ni pogledao.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor je nedorečen skroz.

Ajmo iz početka.

Koliko sam shvatio, ovdje se radi o kazni zbog čl. 82 stavak 4 koja iznosi 300 kn.

To prihvaćam i sa time nemam problema.

 

Imam problema sa premještanjem vozila čl.84 stavak 5. 

Članak 84. govori o PREMJEŠTANJU vozila gdje u savku 5. ima dodatak koji glasi 

"ako smanjuje preglednost prometa".

Na ovome mjestu nema govora o smanjenju preglednosti prometa.

Niti je zavoj, niti nadvožnjak niti nepregledni dio ceste a realno, niti tu ima kakvog

prometa osim 10 km/h od onih koji traže parking mjesto.

Zbog toga smatram da ovdje nije u redu da se vozilo uz kaznu sa kojom se slažem, odvozi na deponij.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, wrritteer je napisao:

Odgovor je nedorečen skroz.

Ajmo iz početka.

Koliko sam shvatio, ovdje se radi o kazni zbog čl. 82 stavak 4 koja iznosi 300 kn.

To prihvaćam i sa time nemam problema.

 

Imam problema sa premještanjem vozila čl.84 stavak 5. 

Ne moram ja ni na početak ni na kraj.Kriv si po čl.84 i kraj priče.

Nemaš ti problema sa premještanjem vozila nego sa zakonom jer čl.84 nema stavak 5.(ima ih samo 3)

A kuda su ti trebali prebacit auto,na neko slobodno parkirno mjesto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, sivko je napisao:

Ne moram ja ni na početak ni na kraj.Kriv si po čl.84 i kraj priče.

Nemaš ti problema sa premještanjem vozila nego sa zakonom jer čl.84 nema stavak 5.(ima ih samo 3)

A kuda su ti trebali prebacit auto,na neko slobodno parkirno mjesto?

Tri kažeš ?

 

sTAVAK 1. TOČKA 5.

 

 

Članak 84.
(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
1) na mjestu rezerviranom za zaustavljanje i parkiranje vozila osoba s invaliditetom,
2) na obilježenome pješačkom prijelazu, pješačkom otoku i pješačkoj zoni,
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),
4) na prijelazu ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini ili u blizini tih pruga ako se time sprječava promet vozila koja se kreću po tračnicama,
5) na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika, ako smanjuje preglednost prometa,
6) u tunelu, na mostu, u podvožnjaku, na nadvožnjaku te na dijelu ceste ispod mosta i nadvožnjaka,
7) na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti,
8) na mjestu na kojem bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu, garažu ili dvorište ,
9) na biciklističkoj stazi ili traci, ili na prijelazu biciklističke staze, odnosno trake preko kolnika,
10) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili postavljenim prometnim znakom,
11) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni prometni znak ili semafor,
12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti, bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra.
(2) Vozilo koje je nepropisno zaustavljeno ili parkirano na mjestima iz stavka 1. ovoga članka ne može se blokirati na tome mjestu u smislu odredaba članka 5. stavka 1. točke 8. ovoga Zakona.
(3) Prije izdavanja naredbe za premještanje vozila po stavku 1. ovoga članka, položaj nepropisno zaustavljenog ili parkiranog vozila utvrđuje se fotografijom, skicom ili video zapisom
uređeno: od wrritteer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno,3 stavka s time da stavak 1 ima 12 točaka.

Nemaš ti ništa sa toč.5 nego je u pitanju toč.12.

Što imaš protiv usluge?Izdana naredba za premještaj po čl.84 i odvezli na njihov deponij (nego gdje da ga odvezu?) kako im je i napisano u propisima.Kad platiš 500 kunelića dobiješ auto.

Kad dobiješ kaznu možeš se žalit sucu pa ako on dosudi da nisi počinio prekršaj od bandića tražiš lovu nazad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, sivko je napisao:

Točno,3 stavka s time da stavak 1 ima 12 točaka.

Nemaš ti ništa sa toč.5 nego je u pitanju toč.12.

Što imaš protiv usluge?Izdana naredba za premještaj po čl.84 i odvezli na njihov deponij (nego gdje da ga odvezu?) kako im je i napisano u propisima.Kad platiš 500 kunelića dobiješ auto.

Kad dobiješ kaznu možeš se žalit sucu pa ako on dosudi da nisi počinio prekršaj od bandića tražiš lovu nazad.

Prvo me čudi vaš arogantni stav od početka teme koji ide otprilike ovako:

Nemaš pojma, kriv si, plati.

Ubacili ste i poneku doskočicu u stilu "a gdje da ga premjeste,na slobodno parkirno mjesto?"

Pa zatim opet čuđenje o mjestu odvoza.

Toliko malouman nisam da ne znam da se vozila paukom odvoze na deponij predviđen za to a ne na slobodno parkirno mjesto.

Sa takvim vašim stavom možemo i svakome blokiranome koji zatraži pomoć na ovom forumu u temi o ovrhama reći

"nisi platio,kriv si,plati."

 

Nastavno na temu, na tome dijelu kolnika širina kolničke trake je tri metra što znači da vaša točka 12 ne drži vodu.


Molim lijepo ako netko zna da li je slijedeće ispravan put za žalbu:

Platim premještanje, čekam da poštom stigne prekršajni nalog na koji se žalim što zatim ide

na sud na odlučivanje?
A u slučaju povoljnog rješenja spora za mene, imam pravo potraživati povrat plaćene usluge premještanja vozila?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, wrritteer je napisao:

 

Nastavno na temu, na tome dijelu kolnika širina kolničke trake je tri metra što znači da vaša točka 12 ne drži vodu.


Molim lijepo ako netko zna da li je slijedeće ispravan put za žalbu:

Platim premještanje, čekam da poštom stigne prekršajni nalog na koji se žalim što zatim ide

na sud na odlučivanje?
A u slučaju povoljnog rješenja spora za mene, imam pravo potraživati povrat plaćene usluge premještanja vozila?

Naravno da debelo drži vodu.Od tvojih vrata (ili suvozačevih,zavisi kako si parkirao) do isprekidane linije je moralo ostat 3 metra da ne bi bio kriv po toj točci.Ali nije bilo pa si u prekršaju.

To drugo sam ti već objasnio.

Ako znaš kuda se vozilo odvozi nemam pojma čemu tvrdnja žalim se ja uslugu premještanja.

I opet sad ne žalim se na prekršaj ali bi se žalio.

Mogao si odmah dat sliku i pitat dva prosta pitanja.Jesu mi smjeli odvest auto i ako se žalim sudu da li će me oslobodit.

Rekao sam da platiš jer inače nećeš dobit auto.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Naravno da debelo drži vodu.Od tvojih vrata (ili suvozačevih,zavisi kako si parkirao) do isprekidane linije je moralo ostat 3 metra da ne bi bio kriv po toj točci.Ali nije bilo pa si u prekršaju.

To drugo sam ti već objasnio.

Ako znaš kuda se vozilo odvozi nemam pojma čemu tvrdnja žalim se ja uslugu premještanja.

I opet sad ne žalim se na prekršaj ali bi se žalio.

Mogao si odmah dat sliku i pitat dva prosta pitanja.Jesu mi smjeli odvest auto i ako se žalim sudu da li će me oslobodit.

Rekao sam da platiš jer inače nećeš dobit auto.

 

Kakve veze ima žalba na uslugu premještanja sa mjestom deponiranja vozila???

Ako znam kuda se odvozi smijem se žaliti a ako ne znam onda ne?

Ili obrnuto?

 

 

Do NEISPREKIDANE crte je trebalo ostati 3 metra.

Ovdje je crta isprekidana.

Dalje, auto je odavno kod mene a nisam platio još ništa.

Samo još jedan dokaz da se i dalje držiš agende-kriv si-plati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, wrritteer je napisao:

 

Kakve veze ima žalba na uslugu premještanja sa mjestom deponiranja vozila???

Ako znam kuda se odvozi smijem se žaliti a ako ne znam onda ne?

 

Do NEISPREKIDANE crte je trebalo ostati 3 metra.

Ovdje je crta isprekidana.

Još nisi objasnio na što se odnosi ta žalba na uslugu.

Možeš se žalit i pauku i onome tko je odredio da se auto ukloni jer je počinjen prekršaj.

Mea culpa,nisam znao da se auto uzima prije plaćanja.Zahvaljujem na obavijesti.

Isprekidana,neisprekidana.Budi dobar pa pročitaj što piše u zakonu jer je to mjerodavno.Piše neisprekidane.

Gdje piše da se mora platit?Postoje i ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, sivko je napisao:

Još nisi objasnio na što se odnosi ta žalba na uslugu.

Možeš se žalit i pauku i onome tko je odredio da se auto ukloni jer je počinjen prekršaj.

Mea culpa,nisam znao da se auto uzima prije plaćanja.Zahvaljujem na obavijesti.

Isprekidana,neisprekidana.Budi dobar pa pročitaj što piše u zakonu jer je to mjerodavno.Piše neisprekidane.

Gdje piše da se mora platit?Postoje i ovrhe.

Da li ti shvaćaš uopće taj članak na koji se pozivaš?

Da ti nacrtam.

Pogledaj sliku ponovo.

Pročitaj točku 12. ponovo.

Da, u zakonu piše NEISPREKIDANE , to smo već zaključili,svi znamo pročitati . Valjda.

Ovdje NEMA NEISPREKIDANE linije, znači pravilo da mora ostati više od tri metra do NEISPREKIDANE linije

ovdje ne vrijedi jer NEISPREKIDANA linija NE POSTOJI. Postoji isprekidana.

Nema niti neke druge prepreke do  koje bi trebalo ostati više od tri metra.

Pa sad idemo dalje gdje kaže da od vozačevih ili suvozačevih vrata do suprotne strane kolnika mora ostati više od 4 metra.

Što je i ostalo, više od 4 metra.

Kraj točke, nema više riječi u njoj.

 

Da je linija NEISPREKIDANA ili PUNA ili U KOMADU, onda bi bio prekršaj.

 

Sada jasno ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire locked this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija