Jump to content

J.d.o.o - dugovanja


Jack_hr

Preporučene objave

Znači posao kafića je propao. U kafiću je bio tv kao uređaj i usluga interneta preuzeti sa ugovorom kod vipa i sve je plaćamo do dana kada je kafić mogao plaćati...prije zatvaranja.

1.Trenutno sam računa dužan 2000kn a za raskid ugovora 3.300kn. nemam novce za platiti i zanima me u slučaju ne plaćanja mogu li se naplatiti sa mog privatnog računa ili imovine.

2. Mobitela su preuzeta na ugovor kod drugog operatera (tele2) i korišteni i imam ih u planu i dalje koristiti i plaćati mobitele i uslugu, pa me zanima ako firma ode u stečaj i promjeni se adresa dostave računa i računi se uredno plaćaju hoće tu bit kakvih problema? I šta bi se moglo dogoditi da se računi prestanu plaćat dali bi imali pravo sjest meni na moju privatnu imovinu? jer ti mobiteli nisu jeftini. Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kafić je j.d.o.o., firmu preuzima novi vlasnik i vjerojatno će u stečaj. Mene zanima, ako firma ode u stečaj, ja i dalje plaćam uredno račun za pretplatu i mobitele, hoće li tu doći do nekakvih problema?

Ne spadaju li ti mobiteli u imovinu firme? Ako ide u stečaj hoće li mi doći kući da su uređaji ukradeni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako firma ode u stečaj, tada upravljanje tom firmom preuzima stečajni upravitelj. Ako su ti mobiteli imovina firme, tada će stečajni upravitelj potencijalno tražiti da se mobiteli vrate u imovinu firme kako bi se mogli unovčiti radi namirenja vjerovnika. Ako stečajni upravitelj posumnja da ste Vi otuđili imovinu firme, da, tada protiv Vas može podnijeti i kaznenu prijavu radi pronevjere. To je školski odgovor. Hoće li se to u praksi zaista i dogoditi, to ne mogu tvrditi, ali svakako postoji realna bojazan od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, kafić je imao zaposlena tri radnika. Jedan konobar je uredno plaćen. Dvije konabarice nisu plaćene iz razloga što je knjigovotkinja rekla da se radi o povredi radnog odnosa te da ne moram ništa platiti. No međutim, nije bila u pravu i zato sam bio pozvan kod inspektorice rada. Pregledala je papire i rekla da ću morati isplatiti plaće, u protivnom će stići kazna na mene kao direktora firme. Konobarica 1- zakasnila 5 puta na posao po 3 sata, prolila kavu u svađi sa dečkom po mome privatnom laptopu i pojačalu. I jedno i drugo je prestalo raditi. Laptop u vrijednosti 4000 kn se ne može popravit već 2 mjeseca, serviser je također odustao od popravka. Konobarica 2- zadnji dan rada kafića prodavala piće bez računa i tako ukrala novac u vrijednosti preko 2000 kn, s čime sam ja upoznat. Moje pitanje je, ako ja ne isplatim plaće, koje su kazne i ako isplatim a to mislim, imam li ja ikakve šanse povratiti svoj novac za koji su me oštetile? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nova zavrzlama, naime firma je bila u poslovnom prostoru u najmu, prostor je sa mojim cjelokupnim inventarom  koji sam otkupio od vlasnika kafića. Tu spadaju vrata, štokovi, šank,stolovi, stolice, terasa... Uloženo je, prije 6 godina, oko 40 000 eura.
Budući da je vlasnik prostora htio otkupiti inventar ali nije ponudio ni približno novca od traženog iznosa (rekao je da nema i da mu progledam kroz prste) nisam pristao. Predložio je i svog prijatelja. Gospodin je vidio lokal ali  također nije htio ništa otkupiti. Nakon toga sam ga obavijestio da ako nitko ne kupi, vadim svoje stvari van. Naredna 2 mjeseca se nije javljao i nismo bili u kontaktu.  Prije par dana je podigao tužbu da sam mu dužan 4 mjeseca najma jer ugovor i dalje traje. Ugovor je na j.d.o.o.
Što mogu očekivati? Hoće li se to moći potražiti od moje firme koja ide ubrzo u stečaj i mogu li ja dobiti nekakvu kaznu? Moram naglasiti da nisam htio raskinuti ugovor dok su moje stvari unutra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Jack_hr je napisao:

Poštovani, kafić je imao zaposlena tri radnika. Jedan konobar je uredno plaćen. Dvije konabarice nisu plaćene iz razloga što je knjigovotkinja rekla da se radi o povredi radnog odnosa te da ne moram ništa platiti. No međutim, nije bila u pravu i zato sam bio pozvan kod inspektorice rada. Pregledala je papire i rekla da ću morati isplatiti plaće, u protivnom će stići kazna na mene kao direktora firme. Konobarica 1- zakasnila 5 puta na posao po 3 sata, prolila kavu u svađi sa dečkom po mome privatnom laptopu i pojačalu. I jedno i drugo je prestalo raditi. Laptop u vrijednosti 4000 kn se ne može popravit već 2 mjeseca, serviser je također odustao od popravka. Konobarica 2- zadnji dan rada kafića prodavala piće bez računa i tako ukrala novac u vrijednosti preko 2000 kn, s čime sam ja upoznat. Moje pitanje je, ako ja ne isplatim plaće, koje su kazne i ako isplatim a to mislim, imam li ja ikakve šanse povratiti svoj novac za koji su me oštetile? Hvala!

Kao poslodavac, ne možete prebijati svoju tražbinu prema radniku s njegovom plaćom bez njegove suglasnosti, a Vi suglasnost niste imali. Dakle, možete utužiti radnice za štetu, ali u zasebnom postupku, ne možete im to automatizmom uzeti s plaće, to ne dopušta Zakon o radu. A plaće ste dužni isplatiti onako kako ste ugovorili ugovorom o radu, jer za to možete odgovarati i prekršajno i kazneno.

prije 10 sati , Jack_hr je napisao:

Nova zavrzlama, naime firma je bila u poslovnom prostoru u najmu, prostor je sa mojim cjelokupnim inventarom  koji sam otkupio od vlasnika kafića. Tu spadaju vrata, štokovi, šank,stolovi, stolice, terasa... Uloženo je, prije 6 godina, oko 40 000 eura.
Budući da je vlasnik prostora htio otkupiti inventar ali nije ponudio ni približno novca od traženog iznosa (rekao je da nema i da mu progledam kroz prste) nisam pristao. Predložio je i svog prijatelja. Gospodin je vidio lokal ali  također nije htio ništa otkupiti. Nakon toga sam ga obavijestio da ako nitko ne kupi, vadim svoje stvari van. Naredna 2 mjeseca se nije javljao i nismo bili u kontaktu.  Prije par dana je podigao tužbu da sam mu dužan 4 mjeseca najma jer ugovor i dalje traje. Ugovor je na j.d.o.o.
Što mogu očekivati? Hoće li se to moći potražiti od moje firme koja ide ubrzo u stečaj i mogu li ja dobiti nekakvu kaznu? Moram naglasiti da nisam htio raskinuti ugovor dok su moje stvari unutra.

Što ste sklopili, najam ili zakup poslovnog prostora? Ako ste zakupodavcu ostali dužni, on ima zakonsko pravo zadržanja na Vašim stvarima do plaćanja zakupnine, čak može i uz obavijest Vama, te stvari prodati i namiriti svoju tražbinu. Stavite pisani odgovor na tužbu da se on već namirio inventarom i da nema nikakve tražbine prema Vašem društvu, nemojte to propustiti jer bi sud mogao donijeti presudu zbog ogluhe ako propustite rok.

Što se tiče zakupa, neće biti nikakve kazne, jer su to ugovorni, dobrovoljni odnosi, ali ne možete spriječiti nekoga da ostane u ugovoru s Vama (tj. Vašim društvom) ako to ne želi. Dakle, neće biti nikakvih posljedica po Vas osobno, najvjerojatnije, ali će se zakupodavac namiriti inventarom i to će biti to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija