Jump to content

Prijedlog za obustavu ovrhe zbog nepostojeće aktivne legitimacije


macak_15

Preporučene objave

Poštovani,

imam problem s RBA. Naime, nakon što je RBA prodala dug EOS Matrixu, predan je prijedlog za obustavu ovrhe zbog nepostojeće aktivne legitimacije. U izuzetno kratkom vremenu sud prihvaća prijedlog i nalaže obustavu ovrhe. Račun ostaje blokiran po istoj zadužnici, a banka šalje dopis klijentu: vi nama ništa ne dugujete, mi nemamo veze s vašom blokadom, ne možemo izvršiti nalog suda, obratite se EOS-u. FINA nije deblokirala račun, a banka jednostavno odbija postupiti po nalogu suda? Ne shvaćam kako račun može biti blokiran i dalje iako je sud donio Zaključak i naložio obustavu ovrhe. Smije li banka samo proslijeđivati novce EOS-u nakon rješenja suda bez da je EOS pokrenuo ovrhu po odluci suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , macak_15 je napisao:

Ne shvaćam kako račun može biti blokiran i dalje iako je sud donio Zaključak i naložio obustavu ovrhe.

Što je sud donio, zaključak ili rješenje o obustavi postupka?

prije 11 sati , macak_15 je napisao:

Smije li banka samo proslijeđivati novce EOS-u nakon rješenja suda bez da je EOS pokrenuo ovrhu po odluci suda?

Je li bila u pitanju ovrha na računima (Fina) ili ovrha na plaći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Sudske odluke u ovršnom postupku donose se u obliku rješenja (npr. u parnici su to presude). Što točno piše u tom zaključku i kome je sve dostavljen na postupanje?

Zaključak je manje-više kopija prijedloga za obustavu ovrhe. Piše da je RBA izgubila aktivnu legitimaciju jer je prodala kredit, be da se naplatila. Zaključak je kao dopis proslijeđen FINA-i i RBA koja je uzvratila dopisom da se njih to ne tiče jer su oni prenijeli potraživanja na EOS i da nemaju nikakvih potraživanja prema podnositelju prijedloga, a FINA se nije oglasila. Moja greška je što sam pretpostavio da će FINA sada deblokirati račun i da će RBA biti maknut iz reda, ali vi kažete da taj zaključak nije sudska odluka. Znači treba čekati na konačnu odluku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija