Jump to content

Raskid ugovora tuzba za ugovor o meduljudskim odnosima


KATE82

Preporučene objave

Zanima me otac je imao prijatelja koji mu je rekao da mu financijski nemoze pomoc al posto ima mesnicu moze mu pomoc jedino s mesom otac je prije godinu dana ostao invalid i bespomocan ja sam kao kceka mu stalno na usluzi i u nekim trenucima imam punomoc vezano za njegove racune ...a doticni prijatelj kljuc za donijet mu meso moj otac je njemu isto davao makete brodova koje su cijenjene nego nastao je problem kad je preveslao mog oca za potpis da mu je duzan 15000eura al da to kao nekretninu nakon njegove smrti se prodaje i njegov dug naplati...to je kuca mala garsonjera on nema dokaza za racune u 5 godina da je moj otac od njega uzimao meso prakticki nema nikakav dokaz mi ga mislimo tuzit zbog prisilnog potpisivanja i zbog racuna kojeg nema i ne postoji i dal ako bi meni otac prepisao stan dal bi se taj ugovor ponostio i on ne bi imao nikakva prava sta najbolje uciniti to je ipak kuca moje mladosti koje ne bi htjela izgubiti covjek je mogao napisati da je otac dizan i 500000eura

uređeno: od KATE82
Dodaci
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrisane su ti fotke dokumenta radi osobnih podataka, pa ako ćeš ih opet stavljati, makni ih sve.

Ne razumijem, imate ili nemate? Ili imate samo fotografije?

Zašto je otac išta potpisivao ako nije primio nikakav novac? Mislim, trebalo bi biti puno mesa da se nakupi 15000 eura...

Je li ugovor ovjeren kod javnog bilježnika i je li stavljena zabilješka na nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ovako oni su njemu upali u kucu moj otac ima 84 godine nagluh i nije bas dobrog zdravlja pogotovonsto je invalid jos u kolicima njemu je on rekao da je to nesto samo formalno nista bitno al da on potpise moj otac je mislio da je to da ce on njemu mjesecno za nesto sto je duzan od mesa vracati osoba koja je bila s njim pretavljena je kao prijatelj a zapravo je bio javni biljeznik ili mozda odvjetnik od doticnog znaci to je obavljeno na prepad  ..dobili smo samo rijesenje da je on taj ugovor potvrdio i da nakon njegove smrti prodaje se kuca i dijele se novci di pise da cu ja i nasljednici potpisati da se to proda niti da cu to dozvoliti zelim dokaz da je toliko on mesa potrosio svaki racun zelim zato zelim podignuti tuzbu jer mozemo se i imamo pravo zaliti u roku 15 dana primjerak sam dobila od doticnog koji mi je poslao samo slike ugovora nista drugo i kao da to traje 5 god a i vise koliko ja znam dokaze nema a ja ga jedino mogu tuziti porezu i financijskoj zbog tih 5 god sto nije dostavio racun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Matrix je napisao:

Prenosom prava vlasništva sa oca na Vas ugovor ostaje na snazi,ovo iz razloga što je očito da se radi o ugovoru o zalogu/hipoteci kao osiguranju za vraćanje duga.

Ako ta kuca nakon njegove smrti ostane meni ja primam taj dug i covjek kaze da tad ide u prodaju sta ako ja ne zelim prodaju tj...ja trebam potpisati taj pristanak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavite ovo hitno policiji, ako Vaš otac zaista od tog mesara nije primio 15.000 EUR-a. Dodatno ga tužite radi ništetnosti tog ugovora, i tražite da se isti izbriše s nekretnine, jer ako ostavite stanje kakvo jest, taj će dug slijediti nekretninu, i bit ćete Vi kao nasljednica dužni isplatiti tog čovjeka da bi Vam se taj teret brisao s nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci najbolje bi bilo odmah da se pokrene tuzba i kako je moguce da nakon njegove smrti me mogu izbaciti iz svog rodnog doma kad je otac potpisao pod prisilom 

prije 6 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Prijavite ovo hitno policiji, ako Vaš otac zaista od tog mesara nije primio 15.000 EUR-a. Dodatno ga tužite radi ništetnosti tog ugovora, i tražite da se isti izbriše s nekretnine, jer ako ostavite stanje kakvo jest, taj će dug slijediti nekretninu, i bit ćete Vi kao nasljednica dužni isplatiti tog čovjeka da bi Vam se taj teret brisao s nekretnine.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da on nemoze osudivati sam neznamo.dal bi ista dobili s tim da potrazimo ljecnicku dojagnozu

 

Znaci vracam.se na temu nakon ponizavanja svojih najblizih i koji mi tvrde da nije moguce rijesiti problem covjek je dosao sa javnim biljeznikom da potpise ugovor moj otac nije zaista uracunjiva osoba i zelim to dokazati kad bi to dokazala dal bi se taj ugovor mogao ponostit sta mi je ciniti da dokazem da je moj otac potpisao jer ni sam nezna sta radi i nije svjestan i ja sam ta koja u nekim stvarima ima punomoc i moze umjesto njega odlucivati a sta da se sad napravi sta mi je ciniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate oca medicinski vještačiti po vještaku psihijatrijske struke, da se ustanovi je li u vrijeme sklapanja ugovora bio sposoban za rasuđivanje (takav zahtjev možete podnijeti i u sudskom postupku po tužbi). Nadalje, na temelju rezultata tog vještačenja, ako se utvrdi da nije bio sposoban za rasuđivanje, morate podnijeti tužbu radi utvrđenja da je ugovor ništetan iz razloga što ga je sklopila poslovno nesposobna osoba, te tražiti da se učinci tog ugovora ponište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ne znam kako ste zaključili da od 01.06. kreće ovrha tog duga, pretpostavljam da je ovrha na nekretnini pokrenuta i da će tada biti prvo ročište, na kojemu će se predlagati ili vršiti procjena nekretnine? Vaša tužba, nažalost, nema veze s time, ali možete tražiti odgodu ovrhe na temelju toga što ste pokrenuli tužbu protiv ovrhovoditelja zbog ništetnosti tog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pise u ugovoru da ako otac ne vrati dug do 6 mj da sjeda ovrha e sad kako i sta ce biti dalje jos neznamo jer smonsad sve papire tek prikupili za tuzbu sad ga idemo kazneno prijaviti i tuzba za nistetnosti tog ugovora ...neznam na koji nacin ide ovrha al neznam ni dal postoji ono pravilo da ako je ocu to jedina nekretnina da moze ga se izbaciti na ulicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ovrha bi bila nedopuštena u tom slučaju ako se radi o jedinoj nekretnini

No glede citiranog treba imati u vidu visinu glavnice duga i datu suglasnost dužnika da se dug može naplatiti iz sredstva osiguranja tražbine (zalog), vidjeti odredbe čl. 80/b st. 2 i 3 alineja 5 Ovršnog zakona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Matrix je napisao:

No glede citiranog treba imati u vidu visinu glavnice duga i datu suglasnost dužnika da se dug može naplatiti iz sredstva osiguranja tražbine (zalog), vidjeti odredbe čl. 80/b st. 2 i 3 alineja 5 Ovršnog zakona

Za sad prema ugovoru sklopljenog sa mojim ocem doticni sjeda na ovrhu ako otac ne plati do 1.06 on je upisan ciiram iz rijesenja

Na temelju ugovora o reguliranju meduljudskim odnosima od 28.02  uknjizuje se zasluzno pravo radi osiguranja novcane trazbine u iznosu od 150000eura uvecano za sve ugovorene kamate i troskove te prema uvjetima iz ugovora za korist tog i tog.....a ugovot koji navodi sve to u slucaju da duznik do dana ne isplari dugovani iznos do dospijeca duguje mu pored te glavnice i zakonsku zateznu kamatu pa  o isplate te troskove solemnizacije uknjizbe i eventualne troskove prisilne naplate trazbine ugovornestrane zasnivaju pravo u korist na nekretninu u vlasnistvu duznika oznacenim kao 3 vlasnicki dio mi se sad tuzimo trazimo dokaze tih 15 000eura trazimo potpise moga oca za pred taj novac ili meso bez racuna i naravno oca koji je neuracunjiv i sam priznaje kao invalid da je u strahu natjeran da potpise 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija