Jump to content

Podjela kuce


Gogi1234

Preporučene objave

Dali je moguće podijeliti kuću koja je gradjena u ključ(kuća se sastoji od nove kuće i stare koje imaju zajednicki zid)  na dva dijela ,moj i očev posto bih ja htio renovirati novi dio A ne bih htio imati kasnije problema sa bratom i sestrom

A trenutno smo u dobrim odnosima kuća se nalazi na jednoj parceli i nije legalizirana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako trenutno više ne možete ozakoniti prema Zakonu o postupanju sa nezakonito izgrađenim zgradama (osim ako ne uletite u nečiji prazan zahtjev ako još koji postoji ili vam netko prepusti svoj koji još nije riješen) čeka vas puno stroži, skuplji i dugotrajan (dugotrajan nije odrediv poradi još dovoljno neriješenih zahtjeva prema navedenom zakonu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

To znaći da legalno možete naći nekoga tko je predao zahtjev za izdavanje rješenja o izvedenom stanju, tko još nije dobio poziv za nadopunu dokumentacije pa vam prepusti isti, ili da nađete nekoga tko je naveo što bi legalizirao ali bi odustao te umjesto svoje može navesti vašu građevinu. O tome sam već ovdje detaljnije pisao pa ako nađem rado ću linkati. Problem je u tome što je takovih zahtjeva sve manje (ako ih još uopće ima) a u to su upućeni uglavnom ovl. arhitekti i djelatnici u uredima koji o tim zahtjevima odlučuju pa onda to polako prelazi u sferu neleganog (naravno da se traži određena "naknada" za takovo što).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Spitfire je napisao:

To znaći da legalno možete naći nekoga tko je predao zahtjev za izdavanje rješenja o izvedenom stanju, tko još nije dobio poziv za nadopunu dokumentacije pa vam prepusti isti, ili da nađete nekoga tko je naveo što bi legalizirao ali bi odustao te umjesto svoje može navesti vašu građevinu. O tome sam već ovdje detaljnije pisao pa ako nađem rado ću linkati. Problem je u tome što je takovih zahtjeva sve manje (ako ih još uopće ima) a u to su upućeni uglavnom ovl. arhitekti i djelatnici u uredima koji o tim zahtjevima odlučuju pa onda to polako prelazi u sferu neleganog (naravno da se traži određena "naknada" za takovo što).

Molim za taj link,,hvala,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija