Jump to content

pojedinačni ispravni postupak


CHEB63

Preporučene objave

Poštovani , 

 

Iako sam uredno uknjižen kao posjednik (od 2013.god.) i vlasnik (od 2010.god.) , Hrvatske šume su preko DORH-a pokrenule kod suda pojedinačni ispravni postupak kojim bi se RH uknjižila na dvije moje čestice . Kao dokaz navode kupoprodajni ugovor koji je navodno sklopljen 1968.god. između prednika HŠ  i mog prednika (moj pok.otac) . 

Ugovor nije potpisan od strane mog oca i nikad nije proveden u gruntovnici . Na osnovu tog nepotpisanog (!?) ugovora u  katastru  je do 2013.

god. kao posjednik bila RH . Napominjem da ne navode  nikakav dokaz o realizaciji tog ugovora tj.isplati novčanih sredstava  korist kupca tj.mog pok.oca .

Kakve su šanse da sud prihvati prijedlog DORH-a i pokrene postupak kad je glavni dokaz nepotpisani ugovor?

 

Zahvaljujem ,  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju se morate protiviti tome i tražiti da se RH uputi u parnicu radi utvrđenja prava vlasništva. Ako RH izgubi taj spor, i ZK ispravni postupak se neće provoditi, odnosno izgubiti smisao. Što se tiče procjene ishoda, bilo što je s našim sudovima teško prognozirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

U svakom slučaju se morate protiviti tome i tražiti da se RH uputi u parnicu radi utvrđenja prava vlasništva. Ako RH izgubi taj spor, i ZK ispravni postupak se neće provoditi, odnosno izgubiti smisao. Što se tiče procjene ishoda, bilo što je s našim sudovima teško prognozirati.

Problem je nastao zbog namjeravane sječe stabala na tim česticama . Nakon što sam sam dobio rješenje Savjetodavne službe i izvršena doznaka za sječu ,javile su se HŠ spomenutim dopisom u kojim me upozoravaju da bi izvršenom sječom mogla nastati šteta za HŠ odnosno RH . Ne vidim kako može nastati šteta za njih na nekretninama koje su u momentu sječe potpuno u mojem posjedu i vlasništvu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija