Jump to content

A1 Ovrha


xyzzx

Preporučene objave

Za vrijeme studiranja u ZG koristio sam B-Netov internet koji je bio na moje ime. Placao sam ga 4 godine redovito. U 9.mj prosle godine napustio sam HR no zaboravio sam ukinuti uslugu interneta. Danas sam primio poziv od roditelja da mi je stigla ovrha. Jos neznam koliko je sve ukupan dug no predpostavljam da je oko 1000 - 1500 kn. Htio bi platiti dug no ne u punoj cijeni. Uslugu nisam koristio od 9.mj stoga predpostavljam da ih nisam 'ostetio'. Na umu su mi dvije stvari koje bi mogao iskoristiti za pregovaranje duga. Prva je ta da racun u HR vise nemam tako da me nemogu ovrsiti. Druga koja vjerojatno ne znaci nista - ugovor sam sklopio s B-Netom. Krajem prosle godine B-Net i VIP su postali 'A1'. Mozda postoji neka rupa u tom prebacivanju firme koja bi se mogla iskoristiti u moju korist. 

Koje mogucnosti imam gledajuci da punu cijenu duga ne mislim platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , xyzzx je napisao:

Na umu su mi dvije stvari koje bi mogao iskoristiti za pregovaranje duga. Prva je ta da racun u HR vise nemam tako da me nemogu ovrsiti. Druga koja vjerojatno ne znaci nista - ugovor sam sklopio s B-Netom. Krajem prosle godine B-Net i VIP su postali 'A1'.

Činjenica da nemate račun za ovršni postupak ništa ne znači, jer postoje drugi predmeti ovrhe. Također, ni činjenica da su promijenili ime, za Vas u ovršnom postupku ništa ne znači.

prije 1 sat , xyzzx je napisao:

zaboravio sam ukinuti uslugu interneta. 

Pogledajte sadržaj ugovora o korištenju usluge kojega ste potpisali. Što on kaže o vremenu trajanja i raskidu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, Borbena7 je napisao:

Činjenica da nemate račun za ovršni postupak ništa ne znači, jer postoje drugi predmeti ovrhe. Također, ni činjenica da su promijenili ime, za Vas u ovršnom postupku ništa ne znači.

Pogledajte sadržaj ugovora o korištenju usluge kojega ste potpisali. Što on kaže o vremenu trajanja i raskidu?

Zaboravio sam napomenuti da nemam ni nekretnina ni pokretnina, stoga ne vidim sto bi mi se moglo ovrsiti? Ugovor nazalost vise nemam. Potpisao sam ga 2014 i bio je na 2 godine. Nakon toga internet mi se obnavljao svaki mjesec, ali ugovornu obvezu nisam imao. Da li imam pravo zahtijevati od njih da mi dostave kopiju mog ugovora?

uređeno: od xyzzx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaše trenutno imovinsko stanje ne može onemogućiti ovrhovoditelja da dođe do ovršne isprave, a koju u idućih 10. godina može pokušati naplatiti na bilo kojem predmetu ovrhe. Zatražite da Vam proslijede ugovor, ali nisu dužni postupiti po Vašem traženju. A iz specifikacije rješenje o ovrsi trebalo bi biti jasno na ime čega temelje taj dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost neznam tocne specifikacije ovrhe zbog toga sto se jos uvijek nalazi u postanskom uredu. Jedino ja mogu potpisati da sam je preuzeo no posto ne zivim vise u HR ne mislim se vracati samo zbog toga. Kakva je procedura ako je ne preuzmem? Da li kamate rastu sve jedno? Da li bi mogao imati problema sljedeci puta kad ulazim /izlazim HR?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste prijavljeni (prebivalište/boravište) na toj adresi gdje Vam dolazi pošta? Ukoliko jeste, a poštu ne predignete, dostaviti će Vam se putem oglasne ploče. Kamate se već obračunavaju tj. od dospijeća plaćanja računa. Ovrha i ulazak/izlazak preko granice nisu uzajamno povezani, tako da u tom pogledu nemate razloga za brigu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da jos uvijek sam prijavljen. Dobio sam brz odgovor od A1 korisnicke sluzbe:

Citiraj

vezano uz Vaše dugovanje po šifri korisnika *****, potrebno je da se obratite Odvjetničkom uredu Zec i partneri.
Usluga je u međuvremenu bila raskinuta zbog neplaćanja.

Poslao sam mail odvjetnickom uredu kako bi mi poslali vise informacija o ovrsi. Jos jednom napominjem da nemam niti planiram stjecati imovinu (nekretnine / pokretnine) u HR. Gledajuci da se potpuno odjavim iz HR i ako se zaista drzim toga 10 godina da li to znaci da ovrhovoditelj nece moci provesti naplatu? Ovrhu cu platiti u bilo kojem slucaju, ali htio bi je definitivno smanjiti i stoga pokusavam pronaci validan argument za nagodbu. 

uređeno: od xyzzx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ste prijavljeni u RH, mogu Vam doći plijeniti pokretnine na adresi prebivališta. Sa svakim pokušajem naplate, ovrhovoditelj prekida zastarni rok i on nakon toga ponovno teče iz početka, i tako mogu desetljećima. Kako je pokrenut ovršni postupak, bojim se da je prekasno za nagodbu u ovom smislu.Tražit će Vas glavnicu i odvjetničke/javnobilježničke troškove, možda bi mogli postići oslobađanje od plaćanja kamata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, Borbena7 je napisao:

Kako ste prijavljeni u RH, mogu Vam doći plijeniti pokretnine na adresi prebivališta. Sa svakim pokušajem naplate, ovrhovoditelj prekida zastarni rok i on nakon toga ponovno teče iz početka, i tako mogu desetljećima. Kako je pokrenut ovršni postupak, bojim se da je prekasno za nagodbu u ovom smislu.Tražit će Vas glavnicu i odvjetničke/javnobilježničke troškove, možda bi mogli postići oslobađanje od plaćanja kamata.

Ako se odjavim iz RH da li jos uvijek imaju to pravo? Adresa na kojoj sam prijavljen je adresa roditelja. Sve pokretnine su u njihovom vlasnistvu stoga ne vidim mogucnost da bi se pokretnine mogle oduzeti - ovrha glasi na moje ime. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Wanksta je napisao:

Koji sud je u tom slučaju nadležan ako osoba nema prebivalište/boravište u HR ?

Ako govorimo o prvom pokretanju ovršnog postupka na temelju vjerodostojne isprave, tada nije nadležan sud već javni bilježnik, a on se određuje na način da se gleda da je njegovo sjedište u jedinici područne (regionalne) samouprave prebivališta ili sjedišta ovršenika (ukoliko je pravna osoba). Ako u vrijeme prvog pokretanja postupka ovršenik nema prebivalište ili sjedište na području RH, tada javni bilježnik kao nenadležan spis proslijedi nadležnom općinskom sudu na odluku, a sud potom donosi rješenje s kojim odbacuje ovršni prijedlog, jer je javni bilježnik nenadležan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Wanksta je napisao:

Tko je nadležan, na koji način se postupa u ovršnom postupku kad ovrsenik naknadno iseli u inozemstvo, odjavi prebivalište/boravište ?

Ukoliko je postupak pokrenut, a ovršenik se odjavi na području RH, tada se ovisno o potrebama postupka tj. ovisno o fazi postupka, ovršeniku sukladno čl. 84. Zakona o parničnom postupku postavlja privremeni zastupnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pojašnjenju, konkretno stranka/ovršenik je pravno neuka, lošeg imovnog stanja, nema punomoćnika/zastupnika na sudu, odbije joj se zahtjev za pravnu pomoć..ode raditi u inozemstvo, zarađuje, u HR nema više prebivalište/boravište i slijedom postupanja dobije zastupnika koji joj brani prava i interese..to je ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija