Jump to content

Floberica 5,2 ili 5,5


Đurđa2

Preporučene objave

Poštovani,

Moj pokojni otac je imao neku flobericu koja je bila u stanu u kojem zivim. Nekidan mi je policajac dosao doma jer imam plinski pistolj koji moram prijaviti, ali kad je usao vidio je i tu flobericu koja je u boravku i na koju sam ja skoro pa i zaboravio.

Oduzeo mi ju je i napravio zapisnik, rekao je da mi trebaju papiri od floberice, a ja ih nemam. On je rekao da stari mora to imat, a stari mrtav, a siguran sam da niti on to nema ili je zagubio ili neznam jednostavno nema kako ja znam di su oni to nabavljali (stari ili djed tko ce znat). Ja se niti ne kuzim u to, rekao je ovaj da je 5,25 cini mi se (policajac).

Za pistolj napominjem imam sve, ali neznam sto ce sad s tom flobericom oduzeta je i rekli su da nabavim papir pa da se javim.

Meni je tako puna kapa toga sad da bi najradje rekao da je se odricem i dajem im je, u biti sam i dugo razmisljao da je prijavim ili ne no kako mi se nije dalo zezat s time .

Mozete li mi pomoc nekakvim savjetom? Rekao sam policajcu da ne zelim ic u zatvor radi prokelte floberice on mi je rekao da ne brinem da to nije kaznjivo djelo i da se dogadja to mnogim lovcima.

Hvala,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma da ... i sta je najgore ja skroz ono ... neznam ja ne pratim zakone niti sam neki fan oruzja ali ono ko trofej neki itd. stari mi je bio u ratu mozda su je jos tada koristili za zezanje...

Ali to je repetirka da, sklopis dole i onda stavis metak i puknes ... ovako evo model:

Puška marke Kandar, model B3-3 kalibar 5.5 mm i to je sve sto je policajac napisao o potvrdi o privremenom oduzimanju predmeta ....

Najgore je sta nema nikakvih papira i to je najvise cega se bojim ... a iskreno palo mi je par puta na pamet da se javim za tu pusku u MUP ali tako sam depresivan u zadnje vrijeme da nista od toga ne obavljam ni ovaj plinski nisam prijavio ... 

Nikad nisam kaznjavan niti ista slicno ...

 

I otprilike ako netko zna cca. kaznu jer sam voljan i oruzje predat RH jednostavno me nije briga za njega. Ide mi na zivce sto se  zivciram radi floberice, kad smo bili klinci svi su ih imali ovako ili onako ... ali neznam on je isto bio zbunjen i gledao marku ni njemu ni meni jasno ... mislim da sam je skrivao sakrio bi ju kad je dosao ... nego je totalno smetnuo s uma... a policajcu je dosta to sve bilo trivijalno kao da nije neka velika stvar ...

 

dakle kalibar je 5,5 a meci izgledaju poput onih gljivica nekih malih hah ... o boze ... Editirao moderator.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije niti malokalibarska, nego zračna puška. Radi se o oružju koje je i po starom Zakonu o oružju trebalo prijaviti jer je spadalo u kategoriju C.

Po trenutno važećem, ide ti prekršajna prijava s propisanom kaznom od 1000 do 5000 kuna (nema zatvora, nemaš brige), uz trajno oduzimanje oružja, nebitno imaš li papire ili ne. Policija te priajvi sudu, tamo kažeš svoje i sud odredi kaznu. Po ovom što pišeš, išla bi oko ove minimalne (malo niže ili više od nje, plativo 2/3), osim ako policija odluči primijeniti načelo oportuniteta, pa niti ne pokrene prekršajni postupak (nema postupka ni kazne).

Uglavnom, svakako ćeš ostati bez nje, a u najgorem slučaju se radi o par tisuća kuna kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Nije niti malokalibarska, nego zračna puška. Radi se o oružju koje je i po starom Zakonu o oružju trebalo prijaviti jer je spadalo u kategoriju C.

Po trenutno važećem, ide ti prekršajna prijava s propisanom kaznom od 1000 do 5000 kuna (nema zatvora, nemaš brige), uz trajno oduzimanje oružja, nebitno imaš li papire ili ne. Policija te priajvi sudu, tamo kažeš svoje i sud odredi kaznu. Po ovom što pišeš, išla bi oko ove minimalne (malo niže ili više od nje, plativo 2/3), osim ako policija odluči primijeniti načelo oportuniteta, pa niti ne pokrene prekršajni postupak (nema postupka ni kazne).

Uglavnom, svakako ćeš ostati bez nje, a u najgorem slučaju se radi o par tisuća kuna kazne.

Hvala ti puno ... mozes li mi objasniti to načelo "oportuniteta" kako funkcionria?

Mislim to vam je ovakva bila evo sad sam je nasao: https://www.njuskalo.hr/zracno-oruzje/zracna-puska-b3-3-fiksna-cijev-cal-5.5-250-diabola-optikom-4x20-oglas-21987391

uređeno: od Đurđa2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada policija procijeni da se radi o beznačajnom prekršaju, pa ne pokreće prekršajni postupak.

U praksi se to odnosi na situaciju kad čovjek sam donese oružje i preda ga bez prava na naknadu, tako da se računa da je otklonio posljedicu prekršaja, sam i bez prethodne policijske intervencije, te više ne prijeti nikakva opasnost od kršenja zakona te nema potrebe za kažnjavanjem (malo sam skratio, ali shvaćaš bit).

Ovo tvoje se ne odnosi nužno na to, jer ti je policija pronašla oružje, a ne da si ga ti predao, ali uprave/postaje i u takvim slučajevima idu tim putem, bez podnošenja prekršajne prijave.

Nemoguće je reći dok ne dobiješ odgovor od njih, ali ne trebaš brinuti, u svakom slučaju je to prekršaj i novčana kazna.

Ako te prijave, u obrani možeš reći da poštuješ propis i u skladu sa Zakonom si nabavio plinski pištolj i prijavio ga, a to bi isto napravio i za pušku da si znao a ju moraš prijaviti. Nisi to napravio isključivo iz neznanja, a pušku nisi skrivao, pokazao si ju policajcu kad je došao radi plinskog pištolja, odmah si ju predao i spreman si odreći je se bez naknade. Sud sigurno neće biti opak u tom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, drot13 je napisao:

Kada policija procijeni da se radi o beznačajnom prekršaju, pa ne pokreće prekršajni postupak.

U praksi se to odnosi na situaciju kad čovjek sam donese oružje i preda ga bez prava na naknadu, tako da se računa da je otklonio posljedicu prekršaja, sam i bez prethodne policijske intervencije, te više ne prijeti nikakva opasnost od kršenja zakona te nema potrebe za kažnjavanjem (malo sam skratio, ali shvaćaš bit).

Ovo tvoje se ne odnosi nužno na to, jer ti je policija pronašla oružje, a ne da si ga ti predao, ali uprave/postaje i u takvim slučajevima idu tim putem, bez podnošenja prekršajne prijave.

Nemoguće je reći dok ne dobiješ odgovor od njih, ali ne trebaš brinuti, u svakom slučaju je to prekršaj i novčana kazna.

Ako te prijave, u obrani možeš reći da poštuješ propis i u skladu sa Zakonom si nabavio plinski pištolj i prijavio ga, a to bi isto napravio i za pušku da si znao a ju moraš prijaviti. Nisi to napravio isključivo iz neznanja, a pušku nisi skrivao, pokazao si ju policajcu kad je došao radi plinskog pištolja, odmah si ju predao i spreman si odreći je se bez naknade. Sud sigurno neće biti opak u tom slučaju.

Hvala ti ...

Ma da, uzeo sam plinski i onda su mi se neka sranja dogodila u zivotu i nisam htio niti izlazit iz kuce dok ne pocme sezona i svako malo bi vidio taj pistolj al mi se nebi dalo, a za pusku nisam niti znao uopce dal se prijavljuje ili ne, par puta sam se zapitao ali su tu misao odnjeli neki drugi problemi ha ha jado .. a jbg ... reci cu tako pa cemo vidjet ...

 

Hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hey ekipa, evo bio na policiji, njima je bilo pomalo smjesno nekako kako sam ja to sve uzeo u ozbiljno obzir.

Rekli su mi samo da mi nemogu dat oruzje nego da moram cekat sud.

Nadam se da ce biti OK, sutkinje ovdje su obadvije razumne osobe koliko znam i objasnit cu im stvarnu situaciju (pistolj je za samoobranu/zastrasivanje jer sam bio jednom napadnut u gradu proslo ljeto, a i idem na planinarenje pa medvjedi jednom smo vidjeli ogromnog medvjeda a nismo imali ni nož za maslac da je zenka s mladuncima bila pobila bi nas), a sta se tice floberice jbg stari ostavio ja zanemario.

Nadam se da ce mi izac u susret jer nemam dosje nikad kaznjavan, a i sin sam nedavno preminulog branitelja i nećak preminulog branitelja u Domovinskom ratu :(

Hvala svima!!

Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , drot13 je napisao:

Kad ćeš ići na sud, ponovit ćeš sve što si tu rekao i neće biti problema. Vjerojatno će ti odrediti neku novčanu kaznu (i sigurno trajno oduzimanje oružja), ali neće biti strašna.:palac:

A da , probat cu se samo nagoditi da dobijem pistolj kojeg ipak uredno imam placenog, a flobericu moze uzet RH kao moj poklon neka koriste za streljaštvo ili nešto. Ići ću na to da se sve da dogovoriti i da sam spreman surađivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija