Jump to content

Postupak za rješavanje sa više vlasnika čestice na 1/1


hrc2409

Preporučene objave

A to su bila zemljišta od pokojnog djeda i bake, i to se tako jos davno prije podijelilo izmedu djeda i njegove brace i sestara, al naravno prije se to nije nista upisivalo u gruntovnici i katastru i sad je ostalo tih 5 suvlasnika. 

A suvlasnici su trenutno zivi, jer su sad suvlasnici i djeca od djedovog pokojnog brata. 

Znam da postoji opcija da od svakog od njih trazim ovjereno nesto da se moze prepisati 1/1.

Al netko mi je kao spomenuo, ne znam dali je istina, da se moze pokrenuti postupak u gruntovnici i da oni salju obavijesti tim suvlasnicima pa ako nitko od njih nema nista protiv to se prepisuje 1/1 na pravog vlasnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morali biste tužiti ostale suvlasnike za utvrđenje prava vlasništva (dosjelošću), oni bi mogli priznati tužbeni zahtjev i na temelju sudske presude biste se Vi uknjižili. Mogli biste sa svakim od njih potpisati darovni ugovor, Vi se obvezati platiti uknjižbu i porez, i na taj način isto prenijeti vlasništvo na sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija