Jump to content

Poslovni račun otvaranje


Mile87

Preporučene objave

Poštovani,

ja i kolega otvaramo jdoo 50% 50% vlasništvo,on će biti direktor firme jer po zakonu ne može biti dva direktora.

Zanima me tko otvara poslovni račun firme, oboje ili samo on kao direktor?

Te naravno koje ovlasti što se tiče računa imam ja kao suvlasnik firme?

Te ukoliko ja dođem na mjesto prokuratora što se tada mjenja u mom uvidu i upravljanjem firmom i računom?

uređeno: od Mile87
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Društvo samo otvara račun za sebe. Dakle, on kao direktor zastupa društvo. Vi možete imati ovlast raspolaganja sredstvima na računu po punomoći koju ćete ostvariti kod banke.

Kao prokurist (ne prokurator) također možete raspolagati sredstvima na računu ako za to dobijete punomoć od direktora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osječki i zagrebački trgovački sud dopuštaju upis prokurista kod j.d.o.o., ne znam dopušta li TS ST također. Načelno, jedni suci misle da pošto za j.d.o.o. to nije izričito dopušteno (za j.d.o.o. samo piše da može imati do tri osnivača i direktora), da je zabranjeno, a drugi smatraju da ono što je predviđeno za sva trgovačka društva (davanje prokure), da je dopušteno i kod j.d.o.o.-a, pa onda odobravaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija