Jump to content

Sigurnosna provjera


Pmauser

Preporučene objave

Privatna zaštitarska tvrtka vrši temeljite "sigurnosne" provjere građana RH na zahtjev zaposlenika koji se nalazi na poziciji globalnog managera za sigurnost jedne privatne međunarodne kompanije a koja posluje u RH na način da je kupila domaću tvrtku i preuzela cijelokupno njeno poslovanje. U toj "provjeri" se nalaze podatci poput izvadka iz kazneno prekršajne evidencije, podatci iz vojne evidencije (sudjelovanje u Dom. ratu; ratni put !?), podatci o dosadašnjim poslovima, podatci o školovanju, stručnoj spremi, podatci o ukućanima koji su prijavljeni na istoj adresi, podatci koji sadržavaju privatne informacije, pa čak privatne podatci čiji izvor nije iz RH. Moje pitanje je: Smije li, odnosno, može li se takva rabota odvijati u RH prema novome zakonu o zaštiti privatnosti budući se "Posao" odrađuje na način da se sve ovo izvrši prije nego budući zaposlenik bude uopće upoznat i da privolu da će biti provjeravan. Meni je osobno fascinantna količina podataka koja po meni nije moguće prikupiva samim radom zaštitarske tvrtke bez suradnje večih igrača. Jer podatci koji se navode nisu u ingerenciji iste, već se takvi podatci nalaze u državnim agencijama (MUP, SOA, VSOA i dr.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija