Jump to content

HRVI i OPG


MirkoKa

Preporučene objave

prije 12 sati , MirkoKa je napisao:

Poštovani,

HRVI sam 30%, imam nešto zemlje i želim otvoriti vlastiti OPG da mogu prodavati na kućnom pragu. Prije par godina sam se raspitivao i rečeno mi je da mogu samo u zadrugu s drugim braniteljima. Je li se to promijenilo po novom zakonu?

Moj jedan frend je otvorio opg jer je pčelar.

U opcoj je mirovini,  hrvi.... od 01.01.19. Može se raditi do 209 minuta dnevno ili 3.49 sati ( 209 minuta :60 minuta = 3.49 sati ili jednostavnije rečeno,  može se raditi 3 sata i 29 minuta / dnevno ), a da mirovina ostaje.

Tako se on dooobro raspitao i otvorio opg. 

Raspitaj se i ti u pravnoj službi hzmo-a. Traži od njih objašnjenje... besplatno je.

Sretno ! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozes. Jedini uvjet da ne ulazis u sustav PDV-a. A ionako tesko budes zaradio godisnje preko 250.000 kn kada te automatizmom prebacuju u sustav PDV-a. Jedino, to se dobro raspitaj, ali ne u Agenciji za poljoprivredu jer nemaju blage veze o nicemu, sto je sa poticajima, sto domacim sto iz fondova EU, jer dizanjem poticaja ti to automatski ulazi u OPG. Ako nisi u sustavu PDV-a ne moras voditi nikakvo knjigovodstvo, smijes izdavati racune, ne R1, ali robu smijes prodavati samo kod kuce, tj. u OPG-u. 

 

Ovo pravilo vrijedi vec dugi niz godina, tako da mi je nejasna informacija koju si dobio da mozes samo sa zadrugama branitelja, netko ti je ocito dao dezinformaciju. Ili, pokusaj da te ubace u neku zadrugu a da bi zadruga mogla dobijati vece poticaje ili novac iz EU fondova... 

uređeno: od petar2013
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija