Jump to content

Rodiljni dopust


Sanjauna

Preporučene objave

Da li mi netko moze pomoci savjetom. Na rodiljnom sam do 14.8. 2019 god. Ne zelim se vratiti na posao uopce. Na komplikacijama sam se vodila od 8.1.2018..zatim porodilji, pa sad rodiljni. Obzirom da zelim najaviti otkaz kad mi istekne rodiljni...(a poslodavac je muljator i samo ceka da me zakine)...zelim iskoristiti cijeli godisnji za 2018 i za 2019 do 8.mjeseca koliko me pripada..mislim 16 dana. Imam li to pravo traziti od njega? Koje su mi opcije? Da mi ga plati ili da me vodi na godisnjem? Pravo nije moje podrucje..pa zato pitam. Najbolji nacin kako to odraditi, a da me ne izigra? 

Hvala

uređeno: od Sanjauna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što god dogovorite s poslodavcem, možete i iskoristiti godišnji i onda dati/dobiti otkaz, možete i odmah dati otkaz, a godišnji dobiti plaćeno. Međutim, sve je to u dogovoru s poslodavcem.

Koliko dugo radite kod tog poslodavca? Tih 16 dana, naime, može ući u otkazni rok, pa možete biti oslobođeni rada za vrijeme otkaznog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Što god dogovorite s poslodavcem, možete i iskoristiti godišnji i onda dati/dobiti otkaz, možete i odmah dati otkaz, a godišnji dobiti plaćeno. Međutim, sve je to u dogovoru s poslodavcem.

Koliko dugo radite kod tog poslodavca? Tih 16 dana, naime, može ući u otkazni rok, pa možete biti oslobođeni rada za vrijeme otkaznog roka.

Radim od 14.2.2017. Od 8.1.2018 sam na komplikacijama. Jasno mi je za ovih 16 dana ali godisnji od 2018? Imam pravo na cijeli, zar ne? Hvala na odgovoru. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Ako može pojašnjenje oko situacije koka je slijedeća: 

Ako je radnik A na bolovanju....i za njegovu zamjenu dođe raditi  osoba B ...no ta osoba B ode na porodilji...i sad ide novi natjecaj za zamjenu osobe B...javi se osoba C...i dobije ugovor na određeno vrijeme do povratka osobe B.... Osoba A se odluci vratiti na posao s bolovanja....kakve posljedice ima osoba C na svoj radni odnos?

 

Hvala unaprijed

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravak, ne rodiljni nego roditeljski dopust. 30 dana g.o. mi ističe  8.7., dakle mislim da mogu iskoristit do tad iako mi šef govori da se 1.7. moram pojavit na poslu, ali postoji onaj podstavak 5. da se može stari g.o. iskoristit do kraja kalendarske godine u kojoj se vraća na rad, iznimno, jesam li u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Raspored korištenja godišnjeg odmora je u domeni poslodavca, tako da on može odlučiti kada ćete koristiti godišnji odmor, posebno novi, nažalost. Po mom mišljenju, stari godišnji Vam zbog trudnoće i roditeljskog dopusta nije propao i možete ga iskoristiti u cijelosti do kraja kalendarske godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

molila bih pomoc. Na komplikacijama sam od 1.02.2019., termin je 15.06.2019., moram li porodiljni otvoriti 45 dana prije termina s obzirom da sam na komplikacijama ili mogu tipa 42 dana prije? Faliti ce mi 2 dana kako bi dobila naknadu za 90 bolovanja.

Te kako se racuna 45 dana prije poroda, dali od 15.06. u mom slucaju ili od 14.06.?

Koliko sam skuzila za naknadu za 90 dana bolovanja treba biti 90+1, a ja cu imati ravno 90.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Većina trudnica traži da im se porodiljni otvori što prije je moguće tako da bi odmah mogle početi primati punu plaću, ali pretpostavljam da možete i drugačije dogovoriti s Vašom liječnicom koja Vam izdaje doznake. Znam da se i očekivani termin poroda može pomaknuti ovisno o razvoju bebe, no to također morate s Vašom liječnicom pokušati uskladiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Većina trudnica traži da im se porodiljni otvori što prije je moguće tako da bi odmah mogle početi primati punu plaću, ali pretpostavljam da možete i drugačije dogovoriti s Vašom liječnicom koja Vam izdaje doznake. Znam da se i očekivani termin poroda može pomaknuti ovisno o razvoju bebe, no to također morate s Vašom liječnicom pokušati uskladiti.

Da a ja obrnuto, meni bi trebala 2 dana, tipa 43 dana prije termina, kako bih dobila tu naknadu od 3i300 koliko vec za 90 dana bolovanja. A vidjet cu iduci tjedan sa ginekologicom na pregledu.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, pitanje..može li me šefica s obzirom na opseg poslova prisiliti da prekinem roditeljski dopust te se vratim na posao a ovo koristim kasnije nekad? Imam još mjesec dana, mislim da me zakonski ne može ali opet da provjerim pošto mi stari g.o. neda da spajam s roditeljskim dopustom već što prije da se vratim traži..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
prije 17 sati , dankodan je napisao:

Može li se za vrijeme porodiljnog dopusta raditi na ugovor o djelu ? radi se o poslu predavača na visokom učillistu

Može, ali riskirate da se od Vas traži povrat isplaćene naknade, tako da se radije nemojte upuštati u navedeno.

Uvjet isplate ove vrste naknade je upravo ta činjenica da ne radite, a Vi taj uvjet više ne bi ispunjavali, pa makar bi bio u pitanju samo ugovor o djelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija