Jump to content

europski platni nalog


val.s.t.ina

Preporučene objave

Pozdrav, 

kako se podnosi EPN. Ispuni se obrazac i kaj onda? Podnosi li se u 3 primjeraka sa prilozima ili samo 1 primjerak i jedan primjerak priloga? Treba li uz sam obrazac i priloge poslati i nekakav podnesak? Ništa od toga ne piše u uredbi, ali ima članak koji kaže da, ukoliko procesna pitanja nisu riješena s njom, sam proces ide prema  nacionalnom pravu suda. To znači da se u nedostatku odredbi vodim ZPP-om ili ima još nešto?

Puno hvala na potencijalnoj pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , val.s.t.ina je napisao:

Pozdrav, 

kako se podnosi EPN. Ispuni se obrazac i kaj onda? Podnosi li se u 3 primjeraka sa prilozima ili samo 1 primjerak i jedan primjerak priloga? Treba li uz sam obrazac i priloge poslati i nekakav podnesak? Ništa od toga ne piše u uredbi, ali ima članak koji kaže da, ukoliko procesna pitanja nisu riješena s njom, sam proces ide prema  nacionalnom pravu suda. To znači da se u nedostatku odredbi vodim ZPP-om ili ima još nešto?

Puno hvala na potencijalnoj pomoći

Ispunite sve obrasce i priložite dokaze koji su relevantni. Možete i napisati podnesak uz to. Čim više dokaza to bolje.

Bitno je da to šaljete u zemlju u kojoj boravi dužnik  na sud koji je nadležan  (za neke zemlje su mi poznate adrese)

Ako pogriješite sud, dolazi do komplikacija a može vam se i zahtjev odbiti. Ovisno u koju članicu EU šaljete nalog, postupa se po zakonima te zemlje.

Dužnik ima pravo na žalbu/prigovor. Ovisno o visini duga dolazi ili do jednostavnijeg postupanja (- 5.000,00eur) ili ako je dug veći može doći do ročišta. (ovisno o zemlji) Troškove plaća stranka koja izgubi.

Morate imati u vidu da sudska praksa u nekim zemljama nije ista kao u HR, tj. dužnik može uspješno uložiti žalbu i vaš nalog biti odbijen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
  • Borbena7 je promijenio naziv u europski platni nalog

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija