Jump to content

Ugovor


pravdica90

Preporučene objave

Poštovani,

siituacija je sljedeća, moja majka se već dugi niz godina brine o stricu koji je lišen radne sposobnosti zbog mentalne retardacije, živimo u zajedničkoj kući, stric nema skrbnika, također stric je jedan od nasljenika nakon djedove smrti. Zanima me postoji li mogućnost sklapanja UGOVORA u kojem  npr. stric svoj nasljeđeni dio prepušta mojoj majci u zamjenu za osiguravanja troškova pogreba i osiguravanja grobnog mjesta? Napominjem kako nam ugovor o doživotnom uzdržavanju nije jedna od solucija, a darovni ugovor nije moguć pošto se radi o osobi s mentalnom retardacijom.

Također svaki koristan savjet je dobrodošao!

Unaprijed hvala

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, pravdica90 je napisao:

Poštovani,

siituacija je sljedeća, moja majka se već dugi niz godina brine o stricu koji je lišen radne sposobnosti zbog mentalne retardacije, živimo u zajedničkoj kući, stric nema skrbnika, također stric je jedan od nasljenika nakon djedove smrti. Zanima me postoji li mogućnost sklapanja UGOVORA u kojem  npr. stric svoj nasljeđeni dio prepušta mojoj majci u zamjenu za osiguravanja troškova pogreba i osiguravanja grobnog mjesta? Napominjem kako nam ugovor o doživotnom uzdržavanju nije jedna od solucija, a darovni ugovor nije moguć pošto se radi o osobi s mentalnom retardacijom.

Također svaki koristan savjet je dobrodošao!

Unaprijed hvala

LP

Zašto ugovor o doživotnom uzdržavanju nije moguć? A ugovor o dosmrtnom uzdržavanju? Kako stric nema skrbnika, a radi se o osobi lišenoj poslovne sposobnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Zašto ugovor o doživotnom uzdržavanju nije moguć? A ugovor o dosmrtnom uzdržavanju? Kako stric nema skrbnika, a radi se o osobi lišenoj poslovne sposobnosti?

Ugovor o doživotnom/dosmrtnom uzdržavanju je moguć ali nije prihvatljiva opcija. Stric je bio na vještačenju 80-ih nakon djedove smrti gdje je proglašen nesposobnim i nasljeđiva obiteljsku mirovinu. Nikad mu nije dodjeljen skrbnik.

Imate li kakav prijedlog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako on nema skrbnika i prima mirovinu te slobodno raspolaže njome, stric dakle, očigledno samostalno može raspolagati svom svojom imovinom, pa ne vidim zapreku bilo za doživotno ili dosmrtno uzdržavanje, dakako, ako se uzdržavanje zaista prima i daje, ili za darovanje s nametom od strane strica (pri čemu bi namet onda bilo osiguranje troškova pogreba i grobnog mjesta).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija