Jump to content

Porez i blokada računa


Bitanga i princeza

Preporučene objave

Poslujem sa dvije turističke agencije vezano za iznajmljivanje apartmana i pošto mi je porezna blokirala račun i cjelokupne uplate ona povlači jer u ovom segmentu poslovanja ne postoji " zašticeni račun" , moram li placati i porez.Mislim da ne jer ne ostvarujem dohodak s obzirom da mi uzmu sve pa ne znam niti na što bih ga placao.Molim sve koji poznaju problematiku da ev.pomognu.

Hvala svima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, Vi niste fizička osoba, nego ste registrirani kao porezni obveznik-privatni iznajmljivač. Kao takvi ste izjednačeni s obrtnicima, prepostavljam, pa za dugove odgovarate cjelokupnom svojom imovinom. Predlažem da s poreznom pokušate sklopiti nagodbu u formi upravnog ugovora (postojala je mogućnost reprograma poreznog duga, ali je zahtjev trebalo predati do 31.12.2018. godine), tako da Vam se skinu s računa i da plaćate dug na rate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Bitanga i princeza je napisao:

Na osnovu čega cu ga platiti kada nemam ni kunu dohotka?

Ako nemate drugih koji su vam blokirali račun, nego samo Poreznu, možete pokušati sklopiti upravni ugovor i dug vratiti kroz 24 rate. To je mehanizam koji omogućuje da imate dohotka, a da opet plaćate dug. To se rutinski odobrava. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija