Jump to content
ivicassk1d

Bolovanje duže od 18 mjeseci - 50% plaće, ozljeda na radu

Preporučene objave

Pozdrav,

situacija je sljedeća: Na putu sa posla sam ozlijedila nogu, priznata mi je ozljeda na radu. Slijede operacija, bolnica, rehabilitacija, fizikalne.  Nakon 18 mjeseci moja su primanja pala na 50%. Zanima me sljedeće:

- da li razliku do pune plaće mogu tražiti od poslodavca, koji se ionako namiruje, ovih 50%, od HZZO

- kolektivno smo osigurani 24 sata, da li osiguravajuća kuća pokriva to kroz odštetni zahtjev

- uskoro će biti 3 godine od ozljede, koji su rokovi za ostvarivanje odštete od osiguranja, tj. da li počinju teći od događaja ili od završetka liječenja 

Unaprijed hvala na trudu i odgovorima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Provjerite kolektivno osiguranje, s obzirom da neka kolektivna osiguranja (posebno ovo za državne službenike) pokrivaju samo osigurane slučajeve smrti i trajnog invaliditeta.

Ako namirenje do pune plaće nije određeno ugovorom ili pravilnikom o radu, ne možete tražiti to od poslodavca, jer dok ste nesposobni za rad, ne primate plaću, već naknadu plaće. Plaću primate samo ako radite.

Obično u roku od 3 dana morate prijaviti štetni događaj, a papire dostaviti po okončanju liječenja. Ako uskoro ističe 3 godine, podnesite odštetni zahtjev (za kolektivna osiguranja to je obrazac koji dobivate od osiguranja).

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio IkaIka
      Tko može tražiti kontrolu bolovanja? Samo šef? Poslodavac? 
    • objavio toma49ka
      Postovani. U 9mj.2019. godine imao sam prometnu nezgodu, prihvatili ozljedu na radu jer sam putovao na posao. Sada su mi se javili bolovi u tijelu od prometne, imao lom rebara. Poceo jace fizicko radit i bol se vraca. Moze li doktor opce prakse otvorit na novo bolovanje zbog te prometne. Hvala
    • objavio Nesiguran
      Poštovani,
      Za vrijeme ljeta radio sam za jednu firmu za sjedištem u Zagrebu, no meni i kolegama nisu isplatili zadnju plaću. Već 3 mjeseca bivši poslodavac nas sve navlači da će nam novci sjesti kroz nekoliko dana. Mene zanima, pošto nas poslodavac navlači sve uvjerljivije, želi li kupiti naše strpljenje i ne isplatiti nam plaće uopće? I zanima me postoji li zakon po kojem nakon što prođe godina u kojoj je bio radni odnos poslodavac ne treba isplatiti plaće iz te godine. I što je najbolje učiniti u našoj situaciji? Lijep pozdrav!
    • objavio LeoPrivet
      Radio sam za firmu kojoj je sjedište u Zagrebu. Sva komunikacija je išla preko e-mail. Radni odnos je završen u kratkom roku 25og u mjesecu. Plaća mi je došla oko 25% manja od mog izračuna. Platnu listu nikad nisam vidio. Jel se tu radi o osobnom odbitku iako me nikad nitko nije pitao želim li da mi se iznos osobnog odbitka skine s plaće. Naravno, kako sam sad nezaposlene to bi odbio. Koje korake ja konkretno mogu poduzeti u ovom slučaju? 
    • objavio Lisa55
      Upravo sam u procesu otvaranja porodiljnog. U zadnjih nekoliko mjeseci sam imala povecanje plaće i poslodavcu je dosla obavijest da se mora očitovati o razlozima povećanja. Zanima me da li stvarno postoji mogućnost da oni odbiju bilo kakvo objašnjenje koje npr.nije njima po volji tj. koja objašnjenja su po njima prihvatljiva i da li postoji neki zakon na koji se oni mogu pozvati u slučaju da ne prihvate očitovanje poslodavca i odluče ne isplatiti pripadajuću naknadu tj.porodiljni?
  • Online korisnici

• Napravi novi...