Jump to content

Maltretiranje porukama i lažne optužbe


gesaugen

Preporučene objave

Već mi godinu dana traje sapunica s rastavom braka i bivša koristi ama baš svaku mogućnost i manjkavost sustava protiv mene. No ono što me posebno ubija je što mi svako toliko krene slati SMS poruke u kojima me optužuje za "psihičko i seksualno zlostavljanje", obično nakon kad joj kažem da nije napravila nešto za našu kćer pa to koristi kao svoju obranu i skretanje teme. Obzirom da ju nikad nisam seksualno zlostvljao, dapače, seks nam je u braku bio rijedak (jednom u dva mjeseca) a s njom ne živim već godinu dana, takve poruke me strašno iritiraju pogotovo jer sve žene u sustavu, bilo u CZSS-u, bilo sutkinje, itekako šute i pozorno slušaju kad ona krene govoriti takve laži.

Zanima me da li mi se isplati podizati prijavu protiv nje na temelju SMS poruka u kojima me maltretira i vrijeđa na takav način i da li takvu prijavu podižem u policijskoj postaji i to ide po službenoj dužnosti ili moram podići privatnu tužbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, jer nećete ništa postići. ;) Govorim iz osobnog iskustva, nisam ni blizu odvjetničke struke.
Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti, a osobito jer je moje kontakt podatke dobila KRAĐOM.
Policija mi je rekla da to nije niti prekršaj niti za kazneno, jer "svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje", a obzirom da je ovo komunikacija 1:1, ne može se okarakterizirati niti kao kleveta i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, ana.bab je napisao:

Ne, jer nećete ništa postići. ;) Govorim iz osobnog iskustva, nisam ni blizu odvjetničke struke.
Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti, a osobito jer je moje kontakt podatke dobila KRAĐOM.
Policija mi je rekla da to nije niti prekršaj niti za kazneno, jer "svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje", a obzirom da je ovo komunikacija 1:1, ne može se okarakterizirati niti kao kleveta i sl.

mene bivša u komunikaciji 1:1 optužuje da sam ju psihički i seksualno maltretirao i iskrneo se bojim da će to kad tad ići prijaviti kao i sve nebuloze do sada (npr. kad me je prijavila za ekonomsko nasilje u obitelji jer sma zaključavao kuhinju i vešeraj da ne odnese frižider iz stana u svoj novi stan koji je namješten i to sam optužen i sad čekam rješenje na žalbu). Sve u svemu, svi u sustavu skaču na njene nebuloze i bojim se da bi me mogla prijaviti ako će izgubiti skrbništvo čisto da mi napakosti a ovo užasno sudstvo da me proglasi krivim na temelju "odlučnog iskaza svjedokinje" (na temelju čega sma osuđen kao ekonomski nasilnik iako nije bilo dokaza da sam uistinu i zaključvao prostorije već samo njen iskaz)

Htio bih ju preduhitriti o optužiti za maltretiranje pa ako ona odluči tužiti mene bar bih imao veće šanse ukazati da me već maltretira godinama s time i da to nema veze s realnošću pogotovo jer je psihički bolesnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ana.bab je napisao:

U prijevodu: ja nemam pravo na zaštitu od (psihičkog) nasilja, a on ima? Nadam se da sam pogrešno shvatila.

Moj savjet gesaugenu je bio u vezi Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji, koji na tebe u ovom slučaju nije primjenjiv jer ti i ona niste obitelj. To je kao da se čudiš da te Zakon o sigurnosti prometa na cestama ne štiti od psihičkog nasilja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , ana.bab je napisao:
prije 21 sati , ana.bab je napisao:

..Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti...

 

Ovdje se radi o KD nametljivog ponašanja, opisanog i definiranog u čl. 140. st.. 1. KZ RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , ana.bab je napisao:

Mene maltretira sadašnja od bivšeg mailovima i porukama, čak i nakon višekratnih izričitih zabrana i upozorenja da ću je prijaviti...

I tako dugo dok je ne prijavite, neće ni prestati. A možda čak ni onda, samo što će u tom slučaju snositi i posljedice.

prije 23 sati , ana.bab je napisao:

Policija mi je rekla da to nije niti prekršaj niti za kazneno, jer "svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje", a obzirom da je ovo komunikacija 1:1, ne može se okarakterizirati niti kao kleveta i sl.

Pogrešno, a Željac vas je uputio u dobrom smjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, 

U 7 mjesecu ce biti godinu dana otkako me sustavno dosaduje i maltretira odredeni broj iskljucivo preko SMS poruka. 

Dakle osoba se ne zeli javiti nego iskljucivo salje sms poruke u stilu ocemo se nac, kaj nosis na sebi, jesi solo, kad cu te j*** i to traje i traje.. Broj nije registriran, ima old school mob kojem se nemoze uc u trag i jedina varijanta mi je privatna tuzba ili kaj? 

S tim da je poceo sad slati poruke i mom decku.. Sa istim sadrzajem.. Pa cak i to da si mislimo da me prati jer zna poslat poruku sadrzaja da je bas fin rucak skuhan ili da je bas lijepo kaj sam vani (znaci li to da me cak mozda i uhodi) 

Kaj radit? 

Hvala puno na savjetima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, nadovezujem se na gore već pisano... planiram podnijeti privatnu tužbu sadašnje supruge (ujedno i žene koja živi s mojom djecom i njihovim ocem) radi vrijeđanja, uznemiravanja, krađe mog telefonskog broja i email adrese
te obraćanja unatoč višekratnim pristojnim upozorenjima i molbama da to ne čini. Tužbu planiram podnijeti u svoje i ime svoje djece obzirom da je i njih verbalno i emocionalno zlostavljala, a što čini i dalje. Prijavila sam je policiji, bila je
pozvana u CZSS na razgovor i ništa se baš značajno nije promijenilo niti popravilo.
Zanima me da li mogu tražiti u tužbi fizičko udaljenje nje od djece dok traje postupak radi mogućeg utjecaja na svjedoke (i tužitelje- djecu). Ustvari se ne bojim toliko promjene ponašanja u smislu da će biti divna i krasna prema djeci
kako bi umanjila prethodne 'grijehe', nego da će se početi ponašati još gore te ih svojim ponašanjem još više maltretirati i tjerati u beznađe. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija