Jump to content

Vlasničko pravo djece - prodaja stana


Samo ime :)

Preporučene objave

Poštovani, 

imam pitanje za koje mislim da je iz Obiteljskog prava, ali moglo bi biti i iz Stvarnog prava pa se unaprijed ispričavam. Uglavnom, kupujem stan u kojem su uz roditelje navedena i malodobna djeca kao vlasnici stana. Trebaju li roditelji ishoditi nekakvu potvrdu od Centra za socijalnu skrb ili suda ili kao staratelji mogu u njihovo ime prodati stan? U CZZS su nam rekli da oni to ne izdaju, ali javni bilježnik odbija ovjeriti ugovor bez toga. Postoji li mogućnost da ukoliko kupim stan bez neke od potvrda da mi se kasnije ospori pravo na kupljenu nekretninu? Unaprijed zahvaljujem. 

P.S. prilično je hitno pa bih bila zahvalna na brzom odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

roditeljima treba potvrda CZSS da mogu otuđiti imovinu svoje maloljetne djece

Tako je bilo do dana 1. studenog 2015. godine  kad je na snagu stupio novi Obiteljski zakon (»Narodne novine«, br. 103/15) koji u svom čl. 98. st. 3. u vezi čl.101 propisuje da za raspolaganje vrijednijom imovinom i imovinskim pravima djeteta roditelji moraju zatražiti odobrenje suda u izvanparničnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Matrix je napisao:

Tako je bilo do dana 1. studenog 2015. godine  kad je na snagu stupio novi Obiteljski zakon (»Narodne novine«, br. 103/15) koji u svom čl. 98. st. 3. u vezi čl.101 propisuje da za raspolaganje vrijednijom imovinom i imovinskim pravima djeteta roditelji moraju zatražiti odobrenje suda u izvanparničnom postupku.

Prihvaćam, mada moram priznati da nikad nisam vidjela provedbu takvog izvanparničnog postupka niti odluku u njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija