Jump to content

prekršajni nalog - kazna 500 kuna.odjava boravka kao stranac


pajdo1234

Preporučene objave

Ovako kako inače živim u Mostaru krenem u Imotski predati za HR osobnu iskaznicu

I vozim se s autobusom na granici me izdvoji iz autobusa i kaže autobusu da krene dalje a meni da sačekam da imam neki nalog da mi uruči.

I spomene mi službenik da je taj nalog izdala PP Korčula. Odmah sam shvatio o čemu je riječ.

Naime prošle godine točno je sada godinu dana.. otišao sam raditi na korčulu kao stranac preko radne dozvole jer nisam imao HR papire,

Uglavnom šef je bio loš i ja sam doslovno otišao drugi dan... spakovao kofere trajekt-split i vratio se u Mostar.

Dobijam taj nalog u ruke na granici i piše utvrđeno je da je istoimeni prestao s radom temeljem odluke o inzvarednom otkazu 26.4.2018 a da istoimeni nije obavjestio nadležno tijelo ovu PP ili PU. u zakonskom roku od 15 dana po zakonu o strancima i izriče kaznu od 500 KUNA.

odem ja s ovim nalogom u PU upravu u Imotskom oni mi kažu da iako izvršim uplatu da faxom  moram poslati uplatnicu na PU Korčula.

Prilažem vam taj nalog gdje se vidi moje Ime i prezime.. kao i vlasnik gdje sam radio,

moje pitanje kako krećem s radom u Dubrovniku 15.4.2019 kao državljanin HR mogu li oni meni ono uzeti s računa kojeg mi otvori  poslodavac jer nisam toliko upoznat kako to ide u HR znam da imaju te neke ovrhe.

Kazna nije velika,hoće li ići kamate ako je ne platim odmah nego npr. za 3 mjeseca.

Godina dana će od kada je izrečena kazna a ja sam doslovno jučer dobio je...

Svaki savjet dobrodošao,

možete preuzeti fotografiju pa je zoomirati da bolje vidite--- s druge strane tj,još jedan dokument uplatnica

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gledajte kazna nije velika.. ok mi je to sve...

možda napišem prigovor.. ali eto ako bi mi mogli reći tj.uputiti me kako...

neki primjer... onda da šaljem e-mailom ili uručim PU Imotski...

 

edit:našao sam na forumu ovdje primjer prigovora... jeli moguće poslati e-mailom ili poštom....

pošto mogu u Imotski 8.4.2019 a tada će već biti 10 dana od kada sam preuzeo "kaznu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

ovako dobio sam kaznu od 500 kuna +100troskovi zbog prekoracenja dana u hr ,odma sam platio 2/3 kazne tj 333.33 u roku od8dana ,toliko sam imao love a troskove nisam podmirio planiram sutra to rijesit posto si oni odvojeno msm da je bitna odma kazna da se rijesi a troskove mogu i naknadno platit jel to okej i da li se tako moze uplacivat ,hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija