Jump to content
amoretto

Tuđe vozilo unutar nekretnine

Preporučene objave

Pozdrav!

Najmoprimac je unajmio garažu, a nakon par mjeseci plaćanja prestao je plaćati garažu, ne javlja se na telefon i vlasnik/najmodavac s njim ne može stupiti u kontakt. Vlasnik je prepilio lokot i u svojoj garaži našao tuđe zaključano vozilo (bez tablica, izvana se ne vidi broj šasije), koje je vjerojatno najmoprimac ostavio. Vozilo je iz ranih 90ih, ni po čemu posebno, po slobodnoj procjeni za otpad. Za sad se ne zna što je u prtljažniku. Što vlasnik garaže može ili treba učiniti da se riješi vozila iz svoje garaže? Koja su mu prava i obveze? Otpad za odvoz vjerojatno traži dokaz o vlasništvu. S obzirom da nema ključa vozilo je teško i odtegliti pa i izgurati iz objekta.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Postoji usmeni dogovor o korištenju garaže "mjesec za mjesec". Dakle na početku mjeseca korisnik plati i koristi taj mjesec. Nema pismenog ugovora. Ispričavam se za kasni odgovor.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Lexie
      Pozdrav, 

Urucen mi je prekrsajni nalog u kojem me terete za dvije stvari: 
      1. prekrsaj iz clanka 112. stavka 3. (prelazenje preko pjesackog na bicikli), 300 kn
      2. prekrsaj iz clanka 45. stavka 1. (nepropustanje svih vozila koja su se kretala kolnikom, nesreca sa ozljedenim osobama), 2.500

E sad - za prvi sam kriva, za drugi smatram da nisam. 
      Dogodilo se sljedece:
      Dolazeci do tog pjesackog (vozeci se na bicikli) sam ja skroz usporila i pogledala lijevo ima li vozila, pregledno je podrucje.
      Lijevo od mene je porta od poduzeca, desno je jednosmjerna cesta na koju se s porte mogu jedino ukljuciti vozila.
      Vozac je STAJAO na porti s autom i gledao u suprotnom smjeru u nadolazece aute.
      Ja sam bila uvjerena da je okrenuo glavu zatim prema meni i da me vidio.
      I dalje je stajao i moj zakljucak je bio da ne misli jos krenuti.
      Pa sam ja krenula prijeci i pri samom stupanju na pjesacki sam vidjela da on krece ravno prema meni (i tada gleda u suprotnom smjeru).
      Zakocila sam svom silinom od straha i sudarili su se moj prednji kotac i njegovo prednje kolo.
      Ja sam dobila teze tjelesne ozljede iako su nam brzine bile minimalne jer sam se pri kocenju nezgodno odigla s bicikle i udarila najvise glavom u auto.

U nalogu pise da se izvjesce temelji na neposrednom opazanju policijskog sluzbenika i da je time utvrdeno da sam ucinila opisane prekrsaje. 
      Mene je policajac jedino u bolnici pitao da li sam znala da trebam sici s bicikle na pjesackom i to je to.
      Na porti postoji kamera, vozac je vidio snimku, nemam pojma koliki kut hvata.
      Da li neposredno opazanje policijskog sluzbenika znaci da je policajci nisu niti pogledali ili da to jednostavno nisu naveli u nalogu?
      Mogu izvrsiti uvid u spis, ali je II PPRP Bogu iza nogu i do tamo bi me taksi kostao 200 kuna, pa bi to voljela izbjeci ako je nepotrebno.

Imala sam i imam jos uvijek poprilicne troskove lijecenja.
      Prekrsaja nikakvih nemam.
      Za prvu tocku sam kriva, ali sam uvjerena da bi me i kao pjesaka pokupio (odnosno da sam sisla s bicikle i nastavila preko pjesackog tako) jer nije uopce pogledao na tu stranu
      nijednom, pa ni kada je odlucio krenuti, posto me dozivio tek pri samom udaru, pa bi mozda dobila i gore ozljede.  Time je taj prekrsaj neznatan.
      Za drugu, citajuci Zakon, smatram da se nisam neoprezno ukljucila u promet ne propustivsi sva vozila na kolniku jer je auto stajao.

Da li da prigovorim da za drugi nisam kriva (cija visina iznosa me i muci), a da za prvi molim oprost i minimalnu kaznu ili sto smatrate da bi bilo najbolje u ovom slucaju?
      Mislila sam prigovoriti u cijelosti (da me sud saslusa), ali ipak kao dodatak tome ispod odmah navesti moje videnje sudara i ostalo (tipa tesko financijsko stanje radi tog sudara za sto mogu donijeti dokaze) kako bi sud odmah znao sto cu reci i tamo, mogu li tako?

Hvala

• objavio danijela007
      Poštovanje, molila bih pravni odgovor.
      Plaćam li porez na svoju prvu nekretninu koju sam oporučno naslijedila (pri čemu naglašavam da nisam zakonski nasljednik) i u kojem postotku od vrijednosti nekretnine? Ako je bitno za odgovor, napominjem da je riječ o stanu u Zagrebu.
      Unaprijed hvala!
    • objavio erinerin
      Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).
    • objavio mamaOS
      lijepi pozdrav svima!
      imamo jedan specificnu situaciju
      otac je umro prije 10mj, 
      sva djeca su se odrekla nasljedstva u korist mame,no medutim sestra koja se ne javlja 2 godine nije
      mama je vlasnik 4/5 svega
      sad je nastao problem,auto treba registrirati,koristi ga sestra koja je s mamom,
      postoji li kakav nacin ili auto jednostavno na njivu?
      Hvala lijepa na odgovoru
    • objavio Neo67
      Molim za pomoć, -
      Otac mi je bio nositelj stanarskog prava u stanu za otkup. Stan mi je darovao Ugovorom o darivanju 2004. godine, u kojem je naveo da rate otkupa ja plaćam, što sam činila sve do 2006. godine. Po isplati otkupnine sam se i uknjižila kao vlasnica.

Majka je umrla 2010. godine.
      Majka je 2003. godine svojem suprugu, a mojem ocu, oporučeno ostavila svu svoju imovinu, oporuka je proglašena 2011. godine.

Otac je umro 2012. godine.
      Otac je sačinio Ugovor o doživotnom uzdržavanju 2011. godine, kojim sam ja uzdržavateljica, dakle nasljednica cjelokupne imovine.

Napominjem: vlasnica stana nisam bila u trenutku vremenskog perioda kad je moja majka sačinila oporuku kojom ostavlja svu svoju imovinu suprugu, mojem ocu.
      Živjeli su u bračnoj zajednici.
      U stanu živim već 46 godina, a sada i s obitelji, stan sam ja otplatila, i ja ga održavala, i plaćala sve režije.

Pitanje: sada kad je ostavinski postupak u tijeku, moj brat je podnio tužbu za ništetnost darovnog ugovora i traži da se odmah uknjiži na pola (1/2) nekretnine - stana.
      Molim vas da mi odgovorite, što mogu očekivati i kako se braniti, da se moj brat ne uknjiži u nekretninu - stan.
  • Online korisnici

• Napravi novi...