Jump to content

Roditeljsko pravo


Zbunjena2322

Preporučene objave

Poštovani! Naime,već skoro godinu dana se vučem po sudu zbog skrbi nad djetetom. Rastali smo se jer je bio nasilan. Zanima me mogu li mu oduzeti roditeljsko pravo? Dijete je vidio zadnji put prije godinu i pol,ne pita za nju,ne placa alimentaciju,ni na koji način ne sudjeluje u brizi i skrbi oko djeteta. Pokušao ju je i oteti čak,pri čemu je tada 9-mjesečno dijete pretrpjelo šok,pošto ga praktički ne poznaje. Prosla sam vec xy neodrzanih parnica jer se ne pojavljuje,a sutkinja bez njega ne može donijeti odluku. Najgore je sto malenu ne mogu upisati u vrtic bez njegova odobrenja,zakinuo ju je i za dječji doplatak već 2 i pol godine. Pomozite molim vas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatražite donošenje privremene odluke o roditeljskoj skrbi do konačnog rješavanja postupka...

prije 12 sati , Zbunjena2322 je napisao:

.... Zanima me mogu li mu oduzeti roditeljsko pravo?....

Možete ako postoje uvijeti za to, no morate razmišljati da i dijete ima pravo viđati i kontaktirati sa obadva roditelja (pravo na obadva roditelja), tako da takvim postupkom ulazite i u pravo djeteta...

prije 12 sati , Zbunjena2322 je napisao:

...,zakinuo ju je i za dječji doplatak već 2 i pol godine.....

To mora riješiti nadležan CZSS dopisom prema Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje, nadležnoj područnoj službi..

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Zbunjena2322 je napisao:

Cemu da ostvaruje kontakt s njim,kad kontakta ionako nema s njegove strane?? Naprosto ona za njega kao da ne postoji. 

Poštovana, neću Vam proturiječiti, Vi znate najbolje, no, vremena se mijenjaju, možda će dijete danas-sutra htjeti, poprilično sam siguran u to, viđati i drugog roditelja i kontaktirati sa njim...

Dobro, kažem Vi možete zatražiti oduzimanje roditeljske skrbi ocu ako postoje uvjeti za to i na Vama je da odlučite hoćete li ili ne...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija