Jump to content

Brak Bih građana sa radnom dozvolom u Hr i Hr državljanke


andreaimsirovic

Preporučene objave

Poštovani, 
Javljam se povodom upita o pravima i obvezama. Naime, ja sam drzavljanka Republike Hrvatske, rođena u Rijeci, a dečko je građan BiH. On ima u Hrvatskoj radnu dozvolu na godinu dana(trenutno do 10 mjeseca) i na temelju toga ima vizu kao izaslani radnik u inozemstvo(Njemačka) preko ambasade u Zagrebu. Također da napomenem, ovo mu je produženje radne dozvole, u Hrvatskoj je od listopada 2017. godine, a od svibnja 2019. g zivimo na istoj adresi. Njegov boravak je isključivo vezan za njegovu firmu. Za mjesec dana imamo vjencanje. Koje su njegove obveze, sto mora od dokumentacije predati u Hrvatskoj da bi dobio boravisnu dozvolu preko mene, koja prava ima nakon tog vjencanja? Ja sam trenutno turisticki u Njemackoj, no u skorije vrijeme se planiram odjaviti privremeno iz Hrvatske i nastaviti ovdje raditi, a on bi zadrzao trenutni posao. Također, zanima nas dali ima veze gdje se vjenčanje odvilo, je li bitno dali je to Hrvatska ili Bosna i Hercegovina? U Njemačkoj je dosta komplicirano sklapanje braka non eu i eu.. 

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci i odgovorima. 

Srdačan pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija