Jump to content

Molim da mi netko objasni, hvala


mapmap

Preporučene objave

Ja se ispricavam unaprijed ako pisem ako pisem na pogresnom mjestu, ali ne znam kojem tipu prava pripada moj problem. 

Naime, planiram kuputi kucu u zapadnom dijelu Zagreba, Vrapce, na kojoj je vec postojeca kuca od cca 150 kvadrata (tlocrtno oko 50 na tri etaze). Kuca je stara i treba je rusiti, gradena je 40ih godina,  zemljiste poprilicno strmo. 

Trema li mi geomehanicka izmjera (s obzirom da kuca tamo stoji vec 80 godina i nije se srusila)? Ali kucu bi pomjerala deset metara juznije. 

Znam da mi treba nova gradevinska (bez obzira na postojeci objekt), no koliko se dugo ceka, je li isto DUGOOOO kao i kad vadite GD za nikad izgradenu parcelu? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , mapmap je napisao:

Trema li mi geomehanicka izmjera (s obzirom da kuca tamo stoji vec 80 godina i nije se srusila)?

Vama treba projekt uklanjanja građevine a u slokopu istoga glavni projekant ovisno o zahvatu može ako je to propisano posebnim zakonom ili ako ocjeni da je to potrebno, dati na izradu geomahnički elaborat. 

prije 17 sati , mapmap je napisao:

Znam da mi treba nova gradevinska (bez obzira na postojeci objekt), no koliko se dugo ceka, je li isto DUGOOOO kao i kad vadite GD za nikad izgradenu parcelu? 

Da li je pracela izgrađena ili ne, nije od utjecaja na rok izdavanja građevinske dozovle. On bi "trebao" iznositi 60 dana od dana uredno podnešenog zahtjeva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija