Jump to content

Problem sa Centrom za socijalnu skrb


Sonjiska

Preporučene objave

Poštovani,

kćer ima 15 godina, a ja se spremam pokrenuti postupak za samostalno skrbništvo jer se otac kćerke više ne javlja na poruke, uopće ne želi kontaktirati samnom, ne sudjeluje u obrazovanju, ne brine za zdravlje svog djeteta etc. Samo želi vršiti kontrolu nad mojim postupcima, jer smatra da je to smisao očinstva. Međutim do sada sam imala i strašno puno problema sa svojim Centrom za socijalnu skrb gdje su me zbog gluposti i očitih laži za koje postoje "protudokazi" progonili i maltretirali svih ovih godina. Kćerku su prvi puta vidjeli sa 12 godina, a do tada su mi život zakomplicirali na nemoguće načine, izvrijeđali i ponižavali. Zanima me kako, pred kojim tijelom i u koje vrijeme (prije ili poslije predavanja zahtjeva za samostalnu roditeljsku skrb) mogu tražiti izuzeće toga Centra ili neki zaobilazni postupak u slučaju kada oni trebaju dati evaluaciju za postupak pred sudom koji sam navela. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega, trebali bi se obratiti ravnatelju/ravnateljici navedenog CZSS, pritužbom na rad određenih djelatnika (pisanim putem)... 

Ako se ništa ne poduzme i ništa ne riješi, pritužbom se obratite nadležnom Ministarstvu radi neadekvatnog postupanja CZSS, pri čemu je dobro obratiti se i Pravobraniteljici za djecu...

No, iskreno, ovo što navodite da planirate ocu djeteta oduzeti roditeljsku skrb (skrbništvo) nad djetetom, dobro razmislite prije pokretanja takvog postupka, jer se tu zadire i u pravo djeteta na obadva roditelja i osobne odnose sa obadva roditelja...unaprijed su dani i nikad se nezna.., iznosim samo svoje mišljenje, a Vaše je da odlučite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da bez teške povrede na štetu djeteta, roditeljska skrb ne bi bila oduzeta, vjerojatno zbog toga nailazite u sukob u mišljenjima s djelatnicima centra. Djetetu se mora omogućiti da ima oba roditelja i to se potiče na sve načine, pa makar roditelj bio i pasivan. Uvijek valja ostaviti odškrinuta vrata da će se odnosi jednom popraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija