Jump to content

Posjedovanje nedopuštene tvari


trokut

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam 27 godina i zaposlen sam. Kao maloljetnik uhvacen sam sa 0,2g marihuane i za to sam dobio 3 mjeseca kontrole urina + opomenu. Par godina nakon (mladi punoljetnik) uhvacen sam sa 3g amfetamina i tu sam dobio godinu dana zatvora uvjetno i 2000kn kazne (+sudske troskove). Od toga je prošlo 5+ godina i mislim da je do sada nastupila rehabilitacija. Nedavno sam (prije pola godine) uhvacen sa 0,3 g kokaina. Tada kod sebe nisam imao osobnu i zbog toga je moja cura rekla da je to njeno. Danas je bila na sudu i tamo rekla kako to nije bilo njeno nego od njenog dečka (vjerojatno ce me zvati na sud zbog toga gdje mislim priznat sve i pokajat se). Međutim, u međuvremenu sam uhvacen i sa 1,4g gljiva (u drugom gradu).

 

Mene zanimaju sljedece stvari:

1) s obzirom da sam recidivist, postoji li mogucnost odlaska u zatvor?

2) mogu li reci da sam nekaznjavan, s obzirom da je ovo sve do sad bilo po prekršajnom zakonu?

3) hoce li na presudu utjecat činjenica da ce se potencijalno istovremeno vodit dva postupka protiv mene (ali u nadleznosti razlicitih sudova)

4) kakav ishod mogu ocekivati s obzirom na cijeli kontekst?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , trokut je napisao:

1) s obzirom da sam recidivist, postoji li mogucnost odlaska u zatvor?

Ne, sada je to prekršaj i novčana kazna. Jest da je velika (minimalno 5000 kn), ali udaraju samo po novčaniku.

 

prije 4 sati , trokut je napisao:

2) mogu li reci da sam nekaznjavan, s obzirom da je ovo sve do sad bilo po prekršajnom zakonu?

Ako dobro shvaćam, ono staro je bilo kazneno, a ovo sad novo prekršajno? Da, onda si prekršajno nekažnjavan.

 

prije 4 sati , trokut je napisao:

3) hoce li na presudu utjecat činjenica da ce se potencijalno istovremeno vodit dva postupka protiv mene (ali u nadleznosti razlicitih sudova)

Ne.

 

prije 4 sati , trokut je napisao:

4) kakav ishod mogu ocekivati s obzirom na cijeli kontekst?

Novčanu kaznu.

U ovom slučaju s curom sud tebe neće kažnjavati, nego će na zapisnik konstatirati da izjavljuješ da je tvoje i osloboditi curu. O tome će izvijestiti policiju, pa će te policija tužiti u novom (prekršajnom) postupku. Može prijeći u kazneno jedino ako ćete iskazivati da si joj ti omogućavao trošenje (ili ona tebi), tako da pazite na to. Jednostavno kažeš da je tvoje, ti si trošio, nisi davao njoj i ona nema nikakve veze s time, ali igrom slučaja se našlo kod nje kad ste nabasali na policiju (stvari su ti bile kod nje ili sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija