Jump to content

Ostavinski postupak kod javnog bilježnika


Maruška68

Preporučene objave

Na ostavinskoj raspravi kod javnog bilježnika gdje sam oporučna nasljednica, pojavila se osoba, daljnji rod pokojnice,

koja također želi sudjelovati u postupku tvrdeći da je zakonski nasljednik. U tom slučaju se troškovi postupka javnog

bilježnika dijele na dva dijela, između mene i te osobe, no ta osoba ne želi platiti svoj dio, tvrdeći da je po nekoj osnovi oslobođena plaćanja

pristojbi i drugih troškova. Javni bilježnik je zatražio potvrdu o oslobođenju, no ta osoba već pola godine ništa ne donosi

i postupak stoji. Oglušila se i na zahtjev javnog bilježnika da se očituje o tom oslobođenju u određenom roku.

Na kraju ja plaćam i njen dio da se postupak pokrene s mrtve točke. Ne mogu ni od koga saznati postoje

li zakonski rokovi u kojima jedna strana mora ili dostaviti takvu potvrdu ili platiti svoj dio. I ako ni tada ne želi platiti, može 

li se od nje taj trošak prisilno naplatiti i tko to provodi. Hvala na odgovorima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što je sa zastojem predmeta dok se čeka da netko dostavi potrebnu dokumentaciju, postoje li rokovi za to? Koliko vremena javni bilježnik ili sud čeka da netko dostavi tražene potvrde ili dokumente? I što ako se ta osoba ogluši na poziv javnog bilježnika da konačno dostavi dokumente? Najvažnije mi je doznati postoje li zakonski rokovi ili sve ovisi o milosti ili interesu te osobe da (ne)dostavi potrebnu dokumentaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija