Jump to content

Legalizacija građevina u dvije institucije


dtadijanovic

Preporučene objave

Poštovani,

jel mi može netko pomoći oko sljedeće situacije. 

Na katastarskoj čestici nalazi se kuća s tri vlasnika i tri odvojena ulaza. Građevina je veća od 400 M2. Postoji sudska presuda protiv jednog od suvlasnika kako je kažnjen prekršajno za opasnu gradnju. Presuda je donesena na osnovu nalaza građevinske inspekcije. 

Da izbjegnu potrebu za procjenom stabilnosti jedan je od predlagatelja pokušao legalizirati u agenciji AZONIZ samo svoj dio. Legalizacija je odbijena stoga sto nije mogao dokazati da je njegov dio polugradjen. To je i istina jer postoje izjave svjedoka pred sudom da je to sve zajedno jedna gradjevina. 

 

Medjutim tu nastaje problem stoga sto su na razini lokalne uprave legalizirali drugi dio gradjevine. 

Moje je pitanje može li se na jednoj katastarskoj čestici pokušati legalilizirati objekt u dvije različite institucije, kao odvojeni predmeti. 

 

Ja sam za vrijeme trajanja postupka u agenciji Azoniz pitao vodi li se na toj čestici još kakav postupak legalizacije i kazali su da  ne. 

Meni ovaj postupak budi sumnju u kaznena djela. Jel mogu nešto poduzeti da se rješenje poništi i postupak ponovi. 

 

Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija