Jump to content

Stecajni postupak


Ana1989

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...
prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

U tom slučaju na raspolaganju je obični stečajni postupak (ne jednostavni postupak stečaja potrošača).

Dal ima kakve veze sto sam opg zatvorio i odjavio 2015g ?i dal mi mozete pojasniti taj obicni stecaj i gdje se trebam javiti za taj setecaj,jer na fini mi kazu da oni nemaju veze s tim...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

dobila sam poziv za provedbu jednostavnoga postupka stecaja, ispunjavam uvjete, samo me zanima jel ima veze ako sam ipak vrsila neke minimalne uplate u zadnje vrijeme na racun MO i ZO, kojima dugujem, i nevezano za dug, placeni racuni na moje ime, za dopunsko, internet itd , tj postoji li neka fora da mi ovaj postupak nasteti u buducnosti. Nemam nikakve imovine, osim auta koji ne premasuje 10000 kuna.

I koliki su troskovi za ovaj postupak

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

uređeno: od zongulin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, zongulin je napisao:

Samo jos nesto, ima li razlike ako se suglasim ili pustim da ide po automatizmu?

Ako se suglasite ili ako se jednostavno oglušite na poziv Fine, učinak za pokretanje jednostavnog postupka stečaj potrošač je posve jednak tj. postupak se pokreće jer se šutnja smatra pristankom. Međutim, ako se pismeno očitujete da ste suglasni, tada imate mogućnost potvrditi da predlažete da se jednostavni postupak stečaja potrošača provede i u odnosu na vjerovnike koji su povukli svoje osnove za plaćanje. Tako da bi možda ipak bilo bolje pismeno se očitovati da ste suglasni s pokretanjem postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Prije 47 minuta, zongulinka je napisao:

sud je odbio prijedlog fine za provedbu jednostavnog stecaja jer se u ocevidniku ne vidi nista, pa po tome ne ispunjavam uvjete postupka, pa ne znam sta mogu sad napraviti..

Ukoliko je stanje u Očevidniku uistinu bilo takvo na dan donošenja sudske odluke, tada Vam žalba na doneseno rješenje i nema nekakvog smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, zongulinka je napisao:

ako ispunjavam uvjete za jednostavni stecaj, ne razumijem u cemu je problem

Ispunili ste uvjete za pokretanje postupka, ali do trenutka donošenja odluke Vi više ne ispunjavate zakonske uvjete.

Naime, čl. 79.a st. 2. ZSP-a jasno kaže da se jednostavni postupak stečaja potrošača može provesti nad imovinom potrošača, ali samo ako: 1. u Očevidniku na dan otvaranja jednostavnog postupka stečaja, potrošača ima jednu ili više evidentiranih neizvršenih osnova za plaćanje, radi prisilnog ostvarenja tražbina u iznosu do 20.000,00 kuna s osnova glavnice i 2. ako je razdoblje u kojem je potrošač imao tu jednu ili više evidentiranih neizvršenih osnova za plaćanje neprekinuto trajalo duže od 3. godine. A Vi u trenutku donošenja odluke niste ispunili ni uvjet pod toč. 1., kao ni uvjet pod toč. 2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, zongulinka je napisao:

znaci dug ostaje, i raste..

Da. Dug je isti, a uvećava se za zatezne kamate i troškove koji nastaju u postupcima prisilne naplate. Ovrhovoditelj raspolaže s ovršnom ispravom i u bilo kojem momentu može pokušati ponovno naplatu, bilo preko Fine ili nekog drugog predmeta i sredstva ovrhe (pokretnine, plaća, auto...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Domagoj81 je napisao:

ako je kod  potrošača otvoren i zaključen jednostavni postupak stečaja nad imovinom, dug iznosi 20.000 kn, a vrijednost imovine je manje od 10.000.

Na rješenju stoji da se potrošač oslobađa preostalih obveza u odnosu na vjerovnike (...)

Tko preuzima te obveze, što dalje sa tim dugom?

Kao što Vam i rješenje kaže, Vi ste oslobođeni točno tog duga i u odnosu na točno navedene vjerovnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija