Jump to content

Ovrha u inozemstvo


Qwertyman

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam obrt sa sjedištem u Hrvatskoj te klijenta u Švicarskoj s kojim postoje problemi u vezi neplaćanja. Klijent nema niti je ikad imao ikakvu imovinu u RH. Imam sve klijentove podatke (naravno ukoliko mi nije dao lažne).

 

Nisam se još odlučio na ovrhu, ali kada bih to želio, kako bi se taj postupak pokrenuo?

 

Ako je taj podatak bitan, usluga koju klijent nije platio obavljena je i isporučena elektronički.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Qwertyman je napisao:

Nisam se još odlučio na ovrhu, ali kada bih to želio, kako bi se taj postupak pokrenuo?

Postupak se pokreće:

-preko odvjetnika koji se razumije u CH pravo ili naći odvjetnika u CH ili

-naći Inkassoburo u CH ili agenciju za naplatu potraživanja u HR koji su voljni pokrenuti ovrhu (Betreibung) u CH

Postupak na kraju plaća stranka koja izgubi, no vjerovnik treba predujmiti troškove koji su poveći.

Ako dužnik izjavi žalbu, postupak je duži i ne postoji garancija da će se dug naplatiti jer se "sudi" po zakonu gdje se dužnik nalazi, u ovim slučaju CH koja ima određena odstupanja u sudskoj praksi od Hrvatskih.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija