Jump to content

Odvjetnik zastupanje suprotne strane


antony100

Preporučene objave

Imam odvjetnika u jednom odvjetnickom drustvu koji zastupa mene i neke clanove obitelji u nekoliko parnica .

Pukim slucajem doznajem da  taj isti odvjetnik tj njegovo odvjetnicko drustvo zastupa i gosp sa kojem smo

mi u sporu, u jednoj drugoj parnici i gdje to odvj drustvo tj odvj koristi i cak izvrce cinjenice iz naseg spora.

Dakle posto se ovdje radi o teskom krsenju odvjetnicke etike i zloupotrebi povjerenja molim da mi se odgovori na sljedece

1.Ako u odvjetnickom drustvu radi nekoliko odvjetnika kao sto je ovdje slucaj da li se moze desiti da se oni opravdavaju da nisu znali za radnje drugog odvjetniika u istom uredu tj da li je cijeli odvjetnicki ured odgovoran za radnje koje su pocinjenje na nasu stetu.

2.Posto mi je ovim radnjama napravljena velika steta moze li mi se kazati sta da radim kom se obratiti,jel radi se o velikom i mocnom odvjetnickom drustvu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod uvjetom da je sve zaista tako kako navodite:

1. ne mogu se tako opravdavati, svi su odgovorni i cijelo društvo treba prijaviti HOK-u.

2. podnesite disciplinsku prijavu protiv društva i uključenih odvjetnika HOK-u s navođenjem činjenica, i onda temeljem te prijave zatražite naknadu štete od osiguravajućeg društva koje osigurava to odvjetničko društvo (informaciju ćete dobiti od HOK-a), u visini potencijalno izgubljenog spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li postoji i kaznena odgovornost pronasao cl 240 kz 

 

Zlouporaba povjerenja
Članak 240.

(1)Tko zastupajući imovinske interese druge osobe zlouporabi zakonom ili ugovorom dane mu ovlasti i time prouzroči imovinsku štetu osobi čije interese zastupa,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

(2)Ako kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka  počini roditelj, skrbnik ili odvjetnik,

kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(3)Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ili 2. ovoga članka  prouzročena znatna šteta,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.

Narodne novine br. 125 07.11.2011 Kazneni zakon: Članak 240.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija