Jump to content

obavijest o prekrsaju, podaci o vozacu , traze se


humptydumpty

Preporučene objave

Dana 03. 06. 2020. u 13:43, Connork je napisao:

Pozdrav,

Aktivirat ću ponovno ovu diskusiju.

Naime, jučer sam dobio obavijest o počinjenom prekršaju sa mojim vozilom.

Problem je taj što se radi o većoj kazni (sa uračunatom sigurnosnom razlikom 76.8 km/h više od dozvoljenog u naselju gdje je ograničenje 60 km/h), od 10 do 20 tisuća kn, i pretpostavljam oduzimanje vozačke na nekoliko mjeseci.

Sad mene zanima koje stvari mogu upaliti; navođenje više osoba u obrascu za dostavu podataka o vozaču pa vremenski odmak od 1.mj, a ja sam u inozemstvu tokom radnih dana pa ni ne bih znao tko ga vozi(slučaj Turudić),navođenje pokojnika...?

Kod mene na obavijesti kaze da se navođenje  više osoba neće smatrati vjerodostojnim podatkom o vozaču.

Ili naprimjer drugačije;

Kazna za nedavanje vjerodostojnih podataka je 5 do 15 tisuća kn.Mogu li u tom slučaju postupiti tako da uopće ne dam podatke pa da me slijedi ta kazna umjesto prometnog prekršaja, jer cifra je slična ali sačuvao bi vozačku dozvolu. Dakle hoće li slučaj nedostavljanja vjerodostojnih podataka "zamijeniti" prometni prekršaj zbog neutvrđivanja počinitelja ili će me tjerati za oboje?

Imam također i priču ako recimo dam svoje podatke.

Ja sam profesionalni vozač u međunarodnim prometu.Prekršaj je napravljen 1.5. ,tj. za doba korone i propusnica. Zbog toga što vrlo redovito prelazim granice bio sam u samoizolaciji 7 tjedana ukupno, pritom sam samo smio ići na posao bez zaustavljanja i izlaska iz vozila u RH.Dakle nisam smio otići na WC ako mi je bilo sila(koliko god smiješno zvučalo bilo je tako svim vozačima, ne samo meni , samo je to slabo poznato), ili bi dobio kaznu 8000 kn za kršenje samoizolacije. Stvar je u tome što ja do poslodavca imam 100 km odnosno priblizno 1:20h putovanja, gdje bi bilo izgledno da moram obaviti fiziološku potrebu, a što mi je bilo zabranjeno bilo gdje u RH osim kod poslodavca ili mojeg prebivališta, pa sam morao pozuriti samo kako bih obavio fiziološku potrebu.Čak sam i ujaka morao slati da mi natankira auto jer ja nisam smio,znači samo autom na posao i kamionom po firmama u RH.Dakle tu su debelo povrijeđena skoro sva moja prava u RH,vani kad sam bio kamionom bio sam slobodan kao ptica.

Pali li sheme o egzistenciji, pošto sam zbilja jedini u kući koji zarađuje a zivim sa majkom i dvoje maloljetnih braće.

Također u slučaju sa propusnicama ako navodim više osoba pod obrazac to bi naravno značilo da je osoba u tom razdoblju morala imati i propusnicu, odnosno ima li policija kakavu evidenciju i uvid u to ili mogu navoditi nekoga bez obzira na to.

Također obavijest nisam ja preuzeo ,nego moja majka nakon 8 dana od prvog pokušaja.Trebalo je biti uručeno isključivo meni,ali ja nisam doma u trenutku kad poštar dostavlja ,a obično niti kada radi poštanski ured.Imam li kakve poene na tome što je uručeno nekom drugome ili to može biti zaprabo problem zloupotrebe potpisa?

Povijest mojeg kažnjavanja; brzina 103km/h u naselju gdje je 50km/h(2000kn,a 1000kn u roku 3 dana),voznja djeteta bez autosjedalice(500kn,250kn odmah), te obje kazne sam platio odmah u pola cijene,te imam jednu opomenu vrlo nedavno isto brzina 94 gdje je 60(1000kn,500 odmah) ali bila je opomena samo jer nisam bio kaznjavan posljednih godinu dana.

Još moram pogledati snimku u po licijskoj postaji, da li je ona čista i vidi li se uopće išta, jer ima slučajeva da se ne vidi čak ni tablica nego ju policajac upamti, no to bi bilo previše za očekivati.

Ispričavam se na podužem tekstu, ali trebam bilo kakvu pomoć ili savjet sve je dobrodošlo.

Ja sam razmišljao u ovom kratkom roku o mnogo opcija, no nedavno su bile izmjene zakona pa je dosta toga novoga.Ako imate kakve drugačije opcije, ili koja bi bila najbolja od ovih.

 

 

 

 

 

Znam da je dugo prošlo od diskusije i sve to, ali ponovno sam počeo pratiti forum zbog nekih drugih problema.

Da objasnim kako je ovo ispalo:

Tek pola godine nakon odbijanja pošte, 2 puta su slali da predam podatke i svako to slanje sam odbio 2 puta (znači 4 ukupno),te sam odbijao poštu za nedavanje podataka(s time da nisam bio svjestan koja je više pošta točno, jer nisam prihvaćao i otvarao) da bi me nakon toga kontaktirala policija telefonski i zaprijetila da moram doći na razgovor u PP, te da me neće pustiti preko granice ,koliko je to sve točno tako moguće, ne znam.

Otišao sam jednu nedjelju obaviti taj razgovor, te su me kod njih na stolu čekale kazna za taj prekršaj brze vožnje + kazna za nedavanje podataka.

U početku sam lagao policiji da ne znam tko vozi no ubrzo sam popustio i priznao.

Srećom ondje je tada bio dobar, razuman i susretljiv službenik koji je skupa sa mnom sastavio žalbu odnosno odgovor zbog kojega sam zapravo i bio pozvan u PP. Naveli smo obiteljske okolnosti, da sam jurio jer djetetu nije bilo dobro i oni klasični argumenti kako ide u žalbi, te da sam zbog straha od zabrane upravljanja vozilom pokušavao izbjeći plaćanje prekršaja prebrze vožnje sa ovim za nedavanje podataka.Dakle baš sve sam iskreno priznao.

Ispostavilo se je zapravo dosta dobro, nakon 9-10 mjeseci nakon tog sam dobio rješenje da moram platiti 6000 kn (4000 u 2/3) te samo 1 mjesec zabrane upravljanja B kategorijom, znači za prekršaj 153 km/h (138 nakon tolerancije) u naselju gdje je 60 limit.

Samo da izvjestim eto o ishodu, i da se vidi da dobra žalba uvjek nekako pomogne u slučaju.

 

uređeno: od Connork
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Connork je napisao:

 

Ispostavilo se je zapravo dosta dobro, nakon 9-10 mjeseci nakon tog sam dobio rješenje da moram platiti 6000 kn (4000 u 2/3) te samo 1 mjesec zabrane upravljanja B kategorijom, znači za prekršaj 153 km/h (138 nakon tolerancije) u naselju gdje je 60 limit.

Samo da izvjestim eto o ishodu, i da se vidi da dobra žalba uvjek nekako pomogne u slučaju.

 

Pošto si dobio i bodove pa ti je vozačka ukinuta ispostavlja se da nije dobro.Kao što je već i prije objašnjeno kad ima zabrane i bodova onda se pošalju podaci od dva-tri prijatelja ili ih se ne pošalju pa kad dođe PN za nedavanje podataka (primi ga se) i onda se to ide "branit" žalbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima.. Molila bih za savjet.. Prije nekih cca 2 tjedna dobila sam obavijest za počinjen prekršaj prekoračenja dopuštene brzine, kazna novčana piše od 3000-7000 kn( prekoračila brzinu za 35 km) u naselju još u 7.mj .. prije 2 dana dobijem sličnu  obavijest za također prekoračenje, ali 34 km vise od dopustenoga, takoder od 3000-7000kn ali se odnosi na 3.mjesec ove godine. Nikada nisam u zivotu ovakve kazne dobivala, zamolila bih savjet ili po vasem iskustvu /znanju sto mogu ocekivati, da li me ceka prekršajni sud, oduzimanje dozvole, itd.. Također ako netko zna zasto se tako dugo čeka , npr.jedan prekršaj je iz 3.mjeseca ove godine..da li postoji neki zakonski rok kada možemo dobiti obavijest od policije? Svaka info je dobrodošla :)

Karla

 

uređeno: od Karla234
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, drot13 je napisao:

Rok im je 4 godine, a što se tiče ovoga, moraš poslati podatke vozača, pa se onda on može žaliti na kaznu koju dobije. Sudovi u principu smanjuju, ali svejedno će biti puno, pogotovo kad su dvije...

Hvala na i fo:)... Ja sam vozila i naravno kriva sam u oba slučaja.. Samo sam se sokirala sto sam dobila dvije obavijesti u tako kratkom roku. A obzirom da mi posao ovisi o autu jer radim dosta na terenu strah me da mi ne oduzmu vozacku dozvolu. Znate li mozda koje su sanse da se to dogodi? Također na koji nacin određuju  koji iznos plaćam? Obzirom da pise novcana kazna od do.. I da li cu morati na sud? Dosta imam pitanja, ali malo je reci da sam u panici 

uređeno: od Karla234
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, sivko je napisao:

Obje kazne će bit na 3000 kn (prekršajni nalog).Ako na drugom nalogu ne bude pisalo da se traži i zabrana iste neće biti.Na sud ideš ako se budeš žalila na naloge, ali i ne trebaju te baš pozvati ukoliko to sama u prigovoru ne budeš tražila.Ali dobit ćeš i 6 bodova.

Hvala puno na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, sivko je napisao:

Obje kazne će bit na 3000 kn (prekršajni nalog).Ako na drugom nalogu ne bude pisalo da se traži i zabrana iste neće biti.Na sud ideš ako se budeš žalila na naloge, ali i ne trebaju te baš pozvati ukoliko to sama u prigovoru ne budeš tražila.Ali dobit ćeš i 6 bodova.

I jos zadnje pitanje... Da li se placa cijeli iznos u ovom slučaju (3000 kn svaka) ili i tu ima opcija 50% manje ako se plati u roku od 3 dana? 

Unaprijed zahvaljujem:) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tim obavijestima bi trebalo pisat da je plaćanje 50% u roku 3 dana.Ali to ti je sad već prošlo.Kad dođu prekršajni nalozi moraš u postaju koja je naloge izdala i tražit da stopiraju nalog i naplate kaznu od 50%.

Inače ako se žališ i kaznu sud smanji plaćaš 2/3 od dosuđene kazne.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje, molim vas za pomoć, imam jedan slučaj.. cura je dobila kaznu za prekoračenje brzine u iznosu od petsto kn, nije platila u roku, a nije ni javila identitet osobe koja je upravljala vozilom (ona je vozila)...  bila je u gužvi i  uopce je to smetnula s uma i nije svatila da moze nastat velik problem... i sad nakon nekoliko miseci je dosa obavezni prekršajni nalog od 5tisuca kn za ono šta nije javila identitet (ne spominju šta ni naknadno nije platila kaznu za prekoračenje brzine)... ima pravo prigovora u roku od 8dana tj sad 4-5dana na taj slucaj sa identiteton za 5tis...  

Istina je da je napravila propust al da je kazna tisucu, pa cak i dvije platila bi odma.. al kazne su 2/3 od 5k (3333) + 500 za brzinu +100 = 3933kn... previše...

Šta napravit? dal platit odma ovih 500 za brzinu i platit troškove prekršajnog postupka 100kn, a na ovih 5tis poslat prigovor u kojem napisat da je bila rastesena jer puno radi (to je istina.. pa da je zaboravila na slucaj) i tako pomaže čaći 100 postotnom invalidu i materi koja se brine o njemu vec 7godina (oba roditelja nezaposleni) + prilozit neke dokaze o obitelji + dokaz da je petsto platila + rec da nije kaznjavana (al dal se to prekoracenje brzine gleda kao da je kaznjavana??)... pa da moli da se smanji ili poništi ta kazna od 5tis (a da je iz cijelog slučaja naucila lekciju) ?

uređeno: od Spitfire
Izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , dera222 je napisao:

a na ovih 5tis poslat prigovor u kojem napisat da je bila rastesena jer puno radi (to je istina.. pa da je zaboravila na slucaj) i tako pomaže čaći 100 postotnom invalidu i materi koja se brine o njemu vec 7godina (oba roditelja nezaposleni) + prilozit neke dokaze o obitelji + dokaz da je petsto platila + rec da nije kaznjavana ... pa da moli da se smanji ili poništi ta kazna od 5tis (a da je iz cijelog slučaja naucila lekciju) ?

Samo neka napiše prigovor na nedavanje podataka tako kako je koncipirano.Smanjit hoće a poništiti neće.Ujedno neka traži da kaznu plati u ratama.

Kaznu za brzinu može bacit jer taj prekršaj više ne postoji pošto je došao novi za nedavanje podataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru. Super što bar ovih 500 otpada, toliko smo uštedili.
Koje su šanse da prihvate prigovor i koliko realno bi mogli smanjit....? Jer čak i ako prepolove s 5000 na 2500, mozda nam je bolje odma platit 3333+100 i riješit se.. 

uređeno: od dera222
predomišljanje u vezi sadržaja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija