Jump to content

priznavanje hrvi


kameni2

Preporučene objave

 

Napisali su pregledom nalaza smatraju da je ptsp T238a, da se pojedine šifre preklapaju

F 43.1,F 62.0,F62.8, F32. 2,F23,F29.0,F 31.4, F51. 0,F07.

Imam bolnički liječenje od 2008.g.

Virovitica 4,Popovača 4. Bjelovar 3,Strmac 2,tamo se liječi  zadnje 2g.bolnice nisam biro ja već doktori, Napisao sam žalbu, od primitka riješanja dva kontrolna pregleda i novo psihološko. 

L. P. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, kameni2 je napisao:

 

Napisali su pregledom nalaza smatraju da je ptsp T238a, da se pojedine šifre preklapaju

F 43.1,F 62.0,F62.8, F32. 2,F23,F29.0,F 31.4, F51. 0,F07.

Imam bolnički liječenje od 2008.g.

Virovitica 4,Popovača 4. Bjelovar 3,Strmac 2,tamo se liječi  zadnje 2g.bolnice nisam biro ja već doktori, Napisao sam žalbu, od primitka riješanja dva kontrolna pregleda i novo psihološko. 

L. P. 

 

Mislim da imaš " previše" F šifri uz onu glavnu F 43.1 pa se glavna  bolest " razvodnila".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u svakoj bolnici su nešto dodali,ali uvjek fF 43.1 ,i F 62.0 TRAJNO .Sad sam na kontroli pokazao riješenje iz ZG. i doktori su ponovo potvrdili debelim slovima svoje mišljenje,novo psihološko isto to .Psiholog mišljenje za komisiju da postupe po nalazima liječnika. Ima li već netko iskustva sa žalbama na Zagreb.L.P.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , kameni2 je napisao:

u svakoj bolnici su nešto dodali,ali uvjek fF 43.1 ,i F 62.0 TRAJNO .Sad sam na kontroli pokazao riješenje iz ZG. i doktori su ponovo potvrdili debelim slovima svoje mišljenje,novo psihološko isto to .Psiholog mišljenje za komisiju da postupe po nalazima liječnika. Ima li već netko iskustva sa žalbama na Zagreb.L.P.

 

Komisija i postupa po nalazima specijalista ( oni ne negiraju da bolest postoji), ali nisu našli shodno da je bolest takva da bi dobio 20% zbog povećeg broja F.da je samo F43.1 i F62 moglo bi proći za 20%.žalba ne može štetiti.može samo pomoći ( ali o tome odlučuju vještaci).

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Mislim da imaš " previše" F šifri uz onu glavnu F 43.1 pa se glavna  bolest " razvodnila".

Nista se nije razvodnilo jer po siframa se bolest pogorsavala ali nikog u komisiji to ne interesira i boli ih uvo kome hoce tome daju a kome nece tom i ne daju sve ovisi o raspolozenju naravno njihovom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, keoma je napisao:

Nista se nije razvodnilo jer po siframa se bolest pogorsavala ali nikog u komisiji to ne interesira i boli ih uvo kome hoce tome daju a kome nece tom i ne daju sve ovisi o raspolozenju naravno njihovom

To si napisao što si ljut pošto nisi ostvario invalidnost.malo sam pregledao koje bolesti prikazuju razni F.ima tu i problema spavanja, bipolarni poremećaj, nešto sa mozgom... ali za ostvarivanje invalidnosti rvi primarno je da se ima šifra F43.1 koja nedvojbeno pokazuje PTSP ( tako je rečeno/napisano i u zakonu ).

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da imaš više dijagnoza i to iste vrste grupe oštećenja (postoji pet vrsta: tjelesno, osjetilno, intelektualno, mentalno, autizam). No pošto su ti sve dijagnoze po 20% (pretpostavljam), postoci se zbrajaju ovako; ako imaš više vrsta uzima se najveća (u tvom slučaju 20%) te se dodaje još 20% ako ti je druga dijagnoza 50 % i više, dodaje se 10% ako ti je druga ili treća 40 - 30 %, ako su druge dijagnoze po 20% ostaje ti samo 20%, isto tako dodaje se 10% ako su oštećeni organi u paru.

Prvostupanjska komisija je vjerojatno radila po težini bolest (do 30 % =1, 40 - 60 % =2, 70 - 80% = 3 i 90 i 100 % =4), e sad se zbraja ovako 1+1+1=2, 2+2=3, 3+3=4, 4=4, ako su različite težine uzima se samo najveća. Opet pretpostavljam da su kod tebe uzeli 1+1+1=2 što bi bilo 40% da bi drugostupanjska to preinačila na 20%.

Ovo je moje mišljenje iz iskustva na vještačenju za civilne invalidnosti

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, scvrtil6 je napisao:

S obzirom da imaš više dijagnoza i to iste vrste grupe oštećenja (postoji pet vrsta: tjelesno, osjetilno, intelektualno, mentalno, autizam). No pošto su ti sve dijagnoze po 20% (pretpostavljam), postoci se zbrajaju ovako; ako imaš više vrsta uzima se najveća (u tvom slučaju 20%) te se dodaje još 20% ako ti je druga dijagnoza 50 % i više, dodaje se 10% ako ti je druga ili treća 40 - 30 %, ako su druge dijagnoze po 20% ostaje ti samo 20%, isto tako dodaje se 10% ako su oštećeni organi u paru.

Prvostupanjska komisija je vjerojatno radila po težini bolest (do 30 % =1, 40 - 60 % =2, 70 - 80% = 3 i 90 i 100 % =4), e sad se zbraja ovako 1+1+1=2, 2+2=3, 3+3=4, 4=4, ako su različite težine uzima se samo najveća. Opet pretpostavljam da su kod tebe uzeli 1+1+1=2 što bi bilo 40% da bi drugostupanjska to preinačila na 20%.

Ovo je moje mišljenje iz iskustva na vještačenju za civilne invalidnosti

 

Vjerovatno si u krivu.ima puno bolesti koje gledano same po sebi pojedinačno ne " nose " invalidnost a niti "zbirno" bolesti nisu za odlazak u mirovinu iliti za postotak invalidnosti.to mi je objasnio prije puno godina doktor koji je bio predstojnik "jedne" klinike i uz to u PLP komisiji .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , kameni2 je napisao:

Da li je netko svježe pisalo žalbu i kako je prošao. 

Nije bitno da li je netko napisao žalbu prije jedan sat, prije mjesec dana ili prije dvije godine.bitno je da je žalba napisano kvalitetno, da se u žalbi navedu prava koja su povređena.sve je ionako individualno ( nema dvije iste žalbe ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , kameni2 je napisao:

To što se tiče žalbe stoji, zanima me da li je netko išao na novo vještačenje ili nešto drugo. 

isao je moj prijatelj,dobio je 20% u Os a drugostepena mu dala 19%,zalio se i pozvali su ga u Zg,tamo su mu rekli da skupi jos papira i da proba ponovo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno znam da postoje liste I i II sa postocima 10% %, 20% do 100%, sve po 10%. Što znači 19%, dali postoji neka treća lista, (vidi Uredbu o metodologiji vještačenja iz 2014 sa naknadnim izmjenama i dopunama).

Pretpostavljam da je to "CAKA" sa 19% da nas izbace iz traženih prava, možda se lista može tumačit sa "DO 20%" ne prolazi a 20% i više prolazi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, scvrtil6 je napisao:

Dali netko zna što zaći 19% invalidnosti u odnosu na 20%, koje su i u čemu razlike (svi su na 19%, dali je to samo PTSP) i koje su pogodnosti sa 20% u odnosu na 19%. 

 

 

 

0-19% nemaš status rvi ,a time ni prava koja proizlaze iz zakona o pravima hrvatskih branitelja sa statusim rvi.to su i ostale bolesti (po tablici bolesti priznatih a zadobivenih u obrani suvereniteta RH)osim ptsp. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, kameni2 je napisao:

opna prvostupanjskoostite ako sam promašio grupu,novi sam na forumu na prvostupanjskoj u smiciklasovoj mi priznali 40 posto ,t285d na reviziji iz ZAGREBA dobijem t285a laki oblik ptsp manje od 20 posto,poslao žalbu ima li ko iskustva hvala 

I sam sam pravio zalbu na rijesenje zatim su me zvali u Mihanovicevu na komisiju da bi nakon nekih mjesec dana dobio iz Mihanoviceve da se zalba odbija...dobio < 20% trajno ,nastavio sam se lijecit pa cu pokusat ic na obnovu postupka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Stiglo mi je riješenje DLP iz Zagreba.U Osijeku su mi dali 40% invalidnosti a Zagreb je skinuo na 20%.Znači priznat mi je status RVI  privremeno.U invaludskoj sam mirovini profesionalna nesposobnost,mirovina mi iznosi 2600 kn .Može li mi netko objasniti dali imam pravo sa ovim riješenjem o RVI na povećanje mirovine i koji je postupak?

P.S. Riješenje DLP sam čekao 5 mjeseci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , znova108 je napisao:

Stiglo mi je riješenje DLP iz Zagreba.U Osijeku su mi dali 40% invalidnosti a Zagreb je skinuo na 20%.Znači priznat mi je status RVI  privremeno.U invaludskoj sam mirovini profesionalna nesposobnost,mirovina mi iznosi 2600 kn .Može li mi netko objasniti dali imam pravo sa ovim riješenjem o RVI na povećanje mirovine i koji je postupak?

P.S. Riješenje DLP sam čekao 5 mjeseci...

Prije se moglo.

Prije cca 7-8 godina,,možda i 10,

na osnovu privremenog rješenja hrvi min 20%, tražiti novi izračun mirovine na osnovu istog privremenog statusa.

Postupak je bio takav da se u nadležni hzmo pošalje ovjerena kopija istog rješenja i pisanim zahtjevom zatraži novi izračun mirovine.

Ne znam kako je danas s obzirom da su se zakoni mjenjali.

Mislim ( no nisam siguran ) da danas za isto traže trajno rješenje.

Najbolje je da se informiraš putem telefona, maila ili odeš direkt u nadležni hzmo i postaviš im to pitanje

😉 ili se jednostavno napraviš " grbav " i pošalješ im Zahtjev za novim izračunom mirovine na osnovu tog privremenog riješenja o hrvi statusu, čiju ovjerenu kopiju obavezno pošalji uz taj pisani zahtjev koji šalješ preporučeno sa povratnicom.

Ništa te ne košta ( dobro platiš pošti cca 12 kn ) da pošalješ, pa češ vidjeti kaj će ti iz hzmoa odgovoriti. 👍✌😉

Sretno

 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, znova108 je napisao:

Stiglo mi je riješenje DLP iz Zagreba.U Osijeku su mi dali 40% invalidnosti a Zagreb je skinuo na 20%.Znači priznat mi je status RVI  privremeno.U invaludskoj sam mirovini profesionalna nesposobnost,mirovina mi iznosi 2600 kn .Može li mi netko objasniti dali imam pravo sa ovim riješenjem o RVI na povećanje mirovine i koji je postupak?

P.S. Riješenje DLP sam čekao 5 mjeseci...

Pravo na invalidsku mirovinu
PITANJE
Imam priznat status HRVI 40% izvršnim rješenjem privremeno do 30. lipnja 2019. Mogu li ostvariti pravo na invalidsku mirovinu prema ZOHBDR-u?
ODGOVOR
Ne možete. Da bi ostvarili pravo na invalidsku mirovinu prema ZOHBDR-u, izvršnim rješenjem status HRVI-a treba biti trajno utvrđen.

...što znači prema uredbi o metodologijama vještačenja da nakon treće komisije trebate dobiti trajno rješenje a od komisije do rješenje prođe između 4-6 mjeseci te se računa od dana donošenja rješenja, što znači kad se zbroji protok vremena između 4-6 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Kompa je napisao:

Prije se moglo.

Prije cca 7-8 godina,,možda i 10,

na osnovu privremenog rješenja hrvi min 20%, tražiti novi izračun mirovine na osnovu istog privremenog statusa.

Postupak je bio takav da se u nadležni hzmo pošalje ovjerena kopija istog rješenja i pisanim zahtjevom zatraži novi izračun mirovine.

Ne znam kako je danas s obzirom da su se zakoni mjenjali.

Mislim ( no nisam siguran ) da danas za isto traže trajno rješenje.

Najbolje je da se informiraš putem telefona, maila ili odeš direkt u nadležni hzmo i postaviš im to pitanje

😉 ili se jednostavno napraviš " grbav " i pošalješ im Zahtjev za novim izračunom mirovine na osnovu tog privremenog riješenja o hrvi statusu, čiju ovjerenu kopiju obavezno pošalji uz taj pisani zahtjev koji šalješ preporučeno sa povratnicom.

Ništa te ne košta ( dobro platiš pošti cca 12 kn ) da pošalješ, pa češ vidjeti kaj će ti iz hzmoa odgovoriti. 👍✌😉

Sretno

 

Na koju foru se izračun mirovine mijenja samo ako imaš min.20% ? Ne treba li ići na komisiju da se odredi omjer ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , buda2 je napisao:

Na koju foru se izračun mirovine mijenja samo ako imaš min.20% ? Ne treba li ići na komisiju da se odredi omjer ?

Dodaju se, odnosno povećavaju koeficijenti plus još ako si iz mupa, dobiješ i dva zvanja više.

Evo meni je , prva mirovina ( po onim prastarim zakonima ), bez rvi statusa i to jos dok sam imao prof nesposobnost bila nekih 800 kn niža, odnosno kada su u mirovinskom na osnovu statusa rvi, ukomponirali te vece koeficjente i dva viša zvanja povisila se za nekih 800 kn, s time da je i dalje ostala prof nesposobnost. 

Za isto sam samo u hzmo poslao potvrdu o hrvi statusu i zatražio novi izračun mirovine.

Kasnije oko godinu dana išao sam na ponovna vještačenja u hzmo gdje su mi odredili opcu nesposobnost i veći omjer vezano za rat. Tada mi je mirovina ponovo narasla za koju kn. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poslije 3 mjeseca dobijam zaključak za RVI naravno negativno! Osiječko vijeće vještaka mi povisuje na 80% hepatitisC s posljedičnom cirozom stalno T272 a revizija navodi da se te bolesti me uzimaju u obzir za priznavanje postotka oštečenja i navode,jetrena ciroza,hepatis i to dobijam od ureda državne uprave Brosko/posavske da u roku 8 dana odazovem kako bi se upoznao s dokazima u spisu,naravno da sam se javio i morao potpisati neki papir da se slažem a na upit da vidim rješenje iz Zagreba i zašto me odbijaju? pokazan mi je neki papir gdje je sve u jednoj rečenici i nikakvo obrazloženje e sad me zanima lista oštečenja kako te bolesti ne nose invalidost ni hepatitis ni ciroza jer navodim sve je sročeno u jednoj rečenici i zašto me odbijaju,zbog čega,ništa ne navode niti obrazlažu ,zašto nisam dobio kuči rješenje iz Zagreba da li još iko ovako dobio rješenje od DLP komisije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, gmail je napisao:

Poslije 3 mjeseca dobijam zaključak za RVI naravno negativno! Osiječko vijeće vještaka mi povisuje na 80% hepatitisC s posljedičnom cirozom stalno T272 a revizija navodi da se te bolesti me uzimaju u obzir za priznavanje postotka oštečenja i navode,jetrena ciroza,hepatis i to dobijam od ureda državne uprave Brosko/posavske da u roku 8 dana odazovem kako bi se upoznao s dokazima u spisu,naravno da sam se javio i morao potpisati neki papir da se slažem a na upit da vidim rješenje iz Zagreba i zašto me odbijaju? pokazan mi je neki papir gdje je sve u jednoj rečenici i nikakvo obrazloženje e sad me zanima lista oštečenja kako te bolesti ne nose invalidost ni hepatitis ni ciroza jer navodim sve je sročeno u jednoj rečenici i zašto me odbijaju,zbog čega,ništa ne navode niti obrazlažu ,zašto nisam dobio kuči rješenje iz Zagreba da li još iko ovako dobio rješenje od DLP komisije.

Poštovani suborci! prošao vještačenje u Osijeku/tvrđi/ bilo nas je oko 30 i svi dobili povečanje,komisija je izuzetno korektna i ljubazna¸¸¸sve traje par minuta,potpišeš i ako si iz drugog grada dobiješ kuči novac za prevoz i što je najbitnije odmah ti kažu postotak i da li si zadovoljan,dobro moraš imati kontinuitet lječenja i zato su svi bili zadovoljni a komisija stručna sve po pravilima struke i po zakonu invalidnosti! imao sam 30% na PTSP i nisam se nadao ničemu čak sam se bojao smanjivanja samo sam čuo 70% i da li sam zadovoljan tvoja invalidnost po struci /ciroza/ iznosi 60% i PTSP sve skupa 70%,znam da če Zagreb to smanjiti ali me je dojmila ljubaznost komisije a Zagreb ako bi se vodio po listi invalidnosti valjda neče vratiti na isto 30% mada ne bi nikom poželio takvu dijagnozu i bio bi zadovoljan i sa 20% ali bez ciroze a to sam napisao da se netrebaju bojati Osijeka i njihove komisije samo što više nalaza i bez panike izuzetno su fer i korektni 

???????? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Skywalker007 je napisao:

Pravo na invalidsku mirovinu
PITANJE
Imam priznat status HRVI 40% izvršnim rješenjem privremeno do 30. lipnja 2019. Mogu li ostvariti pravo na invalidsku mirovinu prema ZOHBDR-u?
ODGOVOR
Ne možete. Da bi ostvarili pravo na invalidsku mirovinu prema ZOHBDR-u, izvršnim rješenjem status HRVI-a treba biti trajno utvrđen.

...što znači prema uredbi o metodologijama vještačenja da nakon treće komisije trebate dobiti trajno rješenje a od komisije do rješenje prođe između 4-6 mjeseci te se računa od dana donošenja rješenja, što znači kad se zbroji protok vremena između 4-6 godina.

Tako je. To lijepo piše u Zakonu o HB da treba biti trajni HRVI. E ALI.. mene zanima da li se sa privremenim rješenjem može nešto ostvariti po ZOMO, invalidska mirovina recimo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , huskyCRO je napisao:

Poštovani suborci! prošao vještačenje u Osijeku/tvrđi/ bilo nas je oko 30 i svi dobili povečanje,komisija je izuzetno korektna i ljubazna¸¸¸sve traje par minuta,potpišeš i ako si iz drugog grada dobiješ kuči novac za prevoz i što je najbitnije odmah ti kažu postotak i da li si zadovoljan,dobro moraš imati kontinuitet lječenja i zato su svi bili zadovoljni a komisija stručna sve po pravilima struke i po zakonu invalidnosti! imao sam 30% na PTSP i nisam se nadao ničemu čak sam se bojao smanjivanja samo sam čuo 70% i da li sam zadovoljan tvoja invalidnost po struci /ciroza/ iznosi 60% i PTSP sve skupa 70%,znam da če Zagreb to smanjiti ali me je dojmila ljubaznost komisije a Zagreb ako bi se vodio po listi invalidnosti valjda neče vratiti na isto 30% mada ne bi nikom poželio takvu dijagnozu i bio bi zadovoljan i sa 20% ali bez ciroze a to sam napisao da se netrebaju bojati Osijeka i njihove komisije samo što više nalaza i bez panike izuzetno su fer i korektni 

???????? 

Zašto ne bi vještaci na PLP bili ljubazni ? Oni ne žele ( kao što ne bi i sam da sam na njihovom mjestu ) nikakvu raspravu,tumačenja,ubjeđivanja od strane pozvanih na komisiju.tu je DLP pa će ona" reći svoje ".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , OJ Branitelj je napisao:

Tako je. To lijepo piše u Zakonu o HB da treba biti trajni HRVI. E ALI.. mene zanima da li se sa privremenim rješenjem može nešto ostvariti po ZOMO, invalidska mirovina recimo.

 

U mirovinskom možeš podnijeti zahtjev za mirovinu tj.invalidsku komisiju ( civilnu naravno) , samo što Ti ovo prijevremeno rješenje RVI ne igra nikakvu ulogu.možeš probati.ne košta Te ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, kameni2 je napisao:

Ja se i dalje liječim ne zbog rvi nego zbog sebe točno je buda napisao ima tu svega. Noću aparat za disanje i puno drugih problema,lagano bih da mi rvi nebi dobro došao, bolesti ostaju a koja kuna bi dobro došla. 

 

Kod mene su napravili drugu matematiku, zbrojili manje od 20% 

Mislim da su psihijatri pogriješili. Moraš tražit psihološko testiranje kojim će se potvrditi da li postoji ptsp. To bi u biti psihijatar sam trebao poslat. I mene su tako zeznuli. Trebao sam ić na testiranje dok sam bio u dnevnoj bolnici ali su mi u otpusnom pismu prepisali samo stare dijagnoze mada mi se stanje samo pogoršava. Skoro da nikako ne funkcioniram. Morat ću sam kopat to testiranje jer me kopa to što neznam šta mi je. Mislim da se doktori više posvećuju simulantima jer njima  se kao stanje poboljša i doktori su zadovoljni kao u svoj uspjeh. Nas koje nemogu izliječit samo prepisuju dijagnoze koje nigdje ne vrijede.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovan branitelji,veterani,slučajno sam čitao slučaj jednog branitelja! podigli mu RVI sa 20% na 30% koji želi podiči svoju mirovinu na osnovu povečanja RVI prvi put sam na to naletio? Meni su 2012 podigli sa 20% na 30% i niko mi nije to spomenuo,ako je to istina! mogu li ja predati na novi obračun mirovine a pošto imam manju mirovinu i ako je istina koliko bi taj postotak bio¸¸¸¸hvala svakom na odgovoru i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , gmail je napisao:

podigli mu RVI sa 20% na 30% koji želi podiči svoju mirovinu na osnovu povečanja RVI prvi put sam na to naletio?

to što su mu podigli hrvi ne znači da ce mu i mirovinsko podići omjer

prije 1 sat , gmail je napisao:

Meni su 2012 podigli sa 20% na 30% i niko mi nije to spomenuo,ako je to istina! mogu li ja predati na novi obračun mirovine a pošto imam manju mirovinu

ne......možete samo napraviti novu mirovinsku obradu i ako vam oni promjene omjer onda se mijenja i visina mirovine..

 

prije 1 sat , gmail je napisao:

i ako je istina koliko bi taj postotak bio

znači iz prethodnog odgovora povećanje nije uopče moguće.......a ako se odlučiš na novu obradu tu ti nitko živ ne zna koliko bi povećao i da li bi uopče povećao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija