Jump to content
  1. Spitfire

Spitfire

• Similar Content

• objavio BannedOak
      U obiteljskoj kući izgrađena su tri stana.
      Provedena je legalizacija objekta.
      Nakon legalizacije, izvršeno je etažiranje tih triju stanova i zajedničkih prostora i okoliša.
      Jedan od ta tri stana nalazi se na dva kata kuće.
      Na koji pravni način je moguće taj dvo-etažni stan podijeliti u dvije samostalne stambene jedinice (građevinski je moguće izvesti potpuno odvajanje) i provesti etažiranje dva tako nastala stana?

Zahvaljujem,
      Dean
    • objavio Stipe777
      Postavanje,zanima dali mogu napraviti u svojoj kuci napravit stan te ga etazirati da budem odvojen od svojih roditelja...situacija je ovakva kuca je dvojna,sastoji se od prizemlja i kata,ja sam na katu sa roditeljima a u prizemlju je stric..znaci dvije jedinice su u jednoj kuci,140 kvadrata dolje i gore,kuca je legalizirana...koji su uslovi i dali je moguce napravit stan od 40 kvadrata
    • objavio darko-m
      Pozdrav svima!
      Legalizirao sam loggiu u stanu, koja je zatvorena i spojena s dnevnim boravkom još prije nego sam kupio stan.
      Dobio sam "Rješenje o izvedenom stanju" te me sada zanima što trebam raditi dalje.
      Po ZK izvatku moj stan ima 60.4 kvardata, po rješenju o izvedenom stanju stan ima 85.58 kvadrata. Htio bih da se ova razlika evidentira u zemljišnim knjigama i katastru.
      Molio bih za pomoć. Pogotovo od stručne osobe koja ovo za mene može obaviti.

• objavio vekkica
      Bok,
      trebao bih informaciju vezano za etažiranje zgrade u kojoj je jedan stan državno vlasništvo iz razloga što bi svoj postojeći stan proširio na tavanski prostor
      Naime, moj stan je na zadnjem katu i ima prostora da se proširi na tavanski prostor. Susjedni stan je isto tako proširen no to nije etažirano. 
      Može li se uopće proširiti stan sa potpisom trenutnog stanara u stanu u državnom vlasništvu i nakon toga etažirati ista zgrada sa potpisom tog trenutnog stanara?
      Ako se može koje su konkretne procedure vezane za ovaj postupak?

Lp
    • objavio coco lino
      Pozdrav,
      Molim one sa sličnim iskustvom za savjet.
      Naime, otkupili smo stan koji je bio u vlasništvu poduzeća koje je prestalo s radom 1989. god.... Stan smo jednokratno otkupili i upisani smo kao vlasnici istoga. Međutim, okućnica zgrade ostala je na ime tog danas nepostojećeg poduzeća (sa pravom korištenja svih stanara zgrade) iako smo se s ostalim sustanarima zgrade od ukupno 6 stanova među sobom podijelili i nama je pripao gornji parking, susjedu donja garaža, itd...

Zanima me tko danas zastupa to društveno poduzeće koje je davno prestalo s radom i kome se obratiti da se taj parking napokon upiše na naše ime u vlasničkom listu i ukoliko bude bilo potrebe: legalizira? 

Unaprijed zahvalan
  • Online korisnici

• Napravi novi...