Jump to content

Kako se zastititi?


Gerira

Preporučene objave

Pozdrav

Imam cudnu situaciju, nisam se nikada nadao da cu u ovako necemu zavrsiti. Zivim u stanu od roditelja svoje bivse prijateljice. Bili smo si jako dobri, culi se svakodnevno. Odnos je propao i nismo se vidjeli ni culi par mjeseci, a i dalje zivim u tom stanu i placam sve. 

Meni je bilo zao i nakon par mjeseci sam joj se javio da raspravimo tu svadju i nesuglasice. Nakon 2-3 dana natezanja preko poruka, pocela mi je prijetiti da ce zvati svog oca da me izbaci na silu, da ce mijenjati brave stana i izbaciti sve moje stvari na hodnik. Sve to ili opcija da sam kazem njenom ocu da sam nasao novi stan ili da platim vecu stanarinu (koju bi ona prezentirala kao da sam ja dobrovoljno predlozio), ako ne bi "dobrovoljno" pristao onda bi ona ispricala da ju uhodim i prijetim (sto nisam nikada) svom ocu i prijetila se prijavom policiji.

Odlazim uskoro iz stana jer me strah za moju sigurnost i ne zelim imati s*anja u zivotu zbog necijih laznih optuzbi.

Sto bi jos mogao uciniti da se zakonski zastitim, ne zelim imati posla ni veze s takvom osobom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prva greška vam je što niste sa vlasnikom stana porazgovarali nakon prekida prijateljstva. Mirno, hladno, staloženo ispričali svoju stranu priče i dali mu do znanja da će druga strana priče biti drugačija i da znate da u tom "srazu priča" vi gubite zbog subjektivnih razloga, ali da jednostavno više ne želite biti u nekom čudnom položaju uslijed novonastalih okolnosti, pa pitate njega kako on želi razriješiti predmet najma.

U svakom slučaju, kako ste odlučili sami iseliti, moja sugestija je da prekinete svaki kontakt s "prijateljicom", a pitanje oko stana rješavate direktno sa vlasnikom. Poruke "prijateljice" u kojima vas ucjenjuje obavezno zadržati za slučaj da poželi ostvariti svoje prijetnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Prestanite kontaktirati s tom osobom, a sav kontakt koji ste ostvarili sačuvajte (screenshotovi) kao dokaz za eventualni postupak. Ovo što govorite zvuči nelogično, jer ne znam zašto bi Vaša prijateljica za svog oca utjerivala veću stanarinu? 

Jer sam u zeznutoj situaciji sa stambenim pitanjem i to joj je poluga za ucjenjivanje i hranjenje ega. Nelogicno je i nisam to ocekivao od nekoga koga sam smatrao prijateljem. 

, G-man je napisao:

Prva greška vam je što niste sa vlasnikom stana porazgovarali nakon prekida prijateljstva. Mirno, hladno, staloženo ispričali svoju stranu priče i dali mu do znanja da će druga strana priče biti drugačija i da znate da u tom "srazu priča" vi gubite zbog subjektivnih razloga, ali da jednostavno više ne želite biti u nekom čudnom položaju uslijed novonastalih okolnosti, pa pitate njega kako on želi razriješiti predmet najma.

U svakom slučaju, kako ste odlučili sami iseliti, moja sugestija je da prekinete svaki kontakt s "prijateljicom", a pitanje oko stana rješavate direktno sa vlasnikom. Poruke "prijateljice" u kojima vas ucjenjuje obavezno zadržati za slučaj da poželi ostvariti svoje prijetnje.

Najavio sam izlazak, naravo po najavi vlasniku sam dobio par poruka od "prijateljice" koje sam ignorirao, uglavnom jedva cekam da dodje kraj mjeseca. Screenshotove sam si sacuvao makar sumnjam da mogu biti ikakav dokaz ako se zakomplicira situacija. Sljedeci korak u slucaju da bude neki kontakt po izlasku iz stana je prijava za uznemiravanje cisto da imam pisani trag. Iz principa nisam htio s vlasnikom stana pregovarati jer se ne osjecam ugodno vise u tom stanu. 

 

Zahvaljujem na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, G-man je napisao:

Najbolja opcija vam je da "prijateljicu" jednostavno zaboravite i ignorirate (blokirate na mobu i društvenim mrežama). A ako ona nema pametnijeg posla doli da piše prijeteće "eseje" svako malo, pa blago joj bilo.

Tako je i bilo na kraju, 2 mjeseca sam na mobitelu imao upaljenu lokaciju da se vidi di sam u svakom trenutku i skuplja u history, sada napokon imam svoj mir. Nes ti prijateljice... Skupa skola. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija